Sukces uczniów ze Starej Rozedranki

11 lutego 2015 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Życiowy numer 112”, ogłoszonego przez Wojewodę Podlaskiego. Celem konkursu było rozpowszechnienie wśród dzieci numeru 112 oraz nauka właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

112_st_rozedranka-011

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu promującego numer alarmowy 112, oraz samodzielne ułożenie hasła bądź rymowanki informującej o przeznaczeniu tego numeru. Wziąć w nim udział mogli uczniowie klas IV-VI wszystkich szkół podstawowych całego województwa.

Uczniowie klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance pod kierunkiem pani Krystyny Sosna wykonali ciekawe i oryginalne prace, które zostały docenione przez komisję konkursową. Spośród 470 prac wyłoniono 3 laureatów oraz przyznano 25 wyróżnień. Uczeń kl. V – Wiktor Sobolewski – został laureatem – zajął II miejsce. 

Wyróżnienia otrzymały:
Paula Maliton – uczennica kl. V
Kornelia Sobolewska – uczennica kl. IV
Dominika Roszkowska – uczennica kl. IV
Wiktoria Kondrat – uczennica kl. IV

Finał konkursu związany był z obchodami Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. W związku z tym zaproszeni byli wszyscy uczniowie klasy IV i V naszej szkoły. Uczestniczyli w zajęciach informacyjno – edukacyjnych prowadzonych przez przedstawicieli pogotowia ratunkowego i policji. Warto również wspomnieć, że podczas uroczystości odbyła się premiera spotu promującego numer alarmowy 112, której autorem jest TVP Białystok patronująca wraz z Radiem Białystok całej imprezie. Po części oficjalnej uczniowie z opiekunami udali się na słodki poczęstunek.

SP w Starej Rozedrance


Zobacz również

Skip to content