Udany start Omegi w Ciechanowie

10 stycznia 2015 r. zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w Zawodach pływackich o puchar Dyrektora MOSIR w Ciechanowie, pod patronatem Mistrza Australii Michała Zawadki.

308 zawodników z 32 Klubów sportowych przystąpiło do rywalizacji, w tym 8 drużyn z Warszawy, kluby z Konina, Elbląga, Krakowa, Lublina, Pisza, Włocławka, Łodzi, Białegostoku i innych miast Polski.

zaw_ciechanow

Zawody uświetnili swoją obecnością jedni najlepszych zawodników w kraju: Michał Zawadka, który jest aktualnym mistrzem Polski oraz Australii na 50m stylem klasycznym oraz mistrz świata na dystansie 200m stylem grzbietowym Radosław Kawęcki. Z zawodach startowała 10 osobowa reprezentacja UKS Omega Sokółka.

Nasi zawodnicy przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Firsa zdobyli osiem medali.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, wśród zawodników byli mistrzowie oraz rekordziści Polski w rożnych kategoriach wiekowych.

W roczniku 2004 świetną dyspozycję zaprezentowała Zuzanna Rogowicz zdobywając brązowy medal na 50m stylem grzbietowym. Poza tym Zuzia była 5. na 100m stylem dowolnym oraz 6. na 50m stylem dowolnym.

W roczniku 2003 nasi zawodnicy zdobyli najwięcej medali. Nie zawiedli Agnieszka Ancypo oraz Eryk Michałowski, którzy aktywnie włączyli się w rywalizację o podium. Agnieszka zdobyła 2 srebrne medale na dystansach: 100m stylem zmiennym oraz 50m stylem dowolnym / do złota zabrakło jej 0,04 s./ oraz brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym. Eryk Michałowski nie miał sobie równych w wyścigu na 50m stylem motylkowym sięgając po złoty krążek, zdobył również brąz na 100m stylem motylkowym. Bardzo dobre wyniki odnotowała Julia Sołoniewicz, która była dwukrotnie 4. na dystansie 50m stylem motylkowym oraz 50m stylem grzbietowym. W tym samym roczniku Maja Garkowska była 8. na dystansie 100m stylem klasycznym.

W roczniku 2002 wspaniale popłynęła Gabriela Czarnowicz, która po zaciętej rywalizacji zdobyła 2 srebrne medale w wyścigach na dystansach: 50 m stylem grzbietowym oraz 50m stylem dowolnym. Gabrysia w obu startach ustanowiła nowe rekordy klubu. Wśród chłopców najwyższe 6. miejsce w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym odnotował Konrad Rećko. W roczniku 2002 na 7. miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym uplasowała się również Gabriela Poczobutt Odlanicka.

W kategorii wiekowej rocznik 2001 Magdalena Pietrych zajęła 10. miejsce na 50m stylem dowolnym.

W roczniku 2000 Aleksandra Rogowicz była 4. na 100m stylem motylkowym i 8 na 50m stylem dowolnym.

UKS Omega

Skip to content