Grudniowe zawody szachowe

20 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku rozegrano Turniej Wojewódzki o Grand Prix Polski Dzieci i Młodzieży w Szachach.

Grand Prix Polski Dzieci i Młodzieży w Szachach, Białystok

Organizatorem zawodów były Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Szachowy. Imprezę przygotował i przeprowadził sędzia klasy międzynarodowej FIDE Leszek Zega. W szachowych zmaganiach uczestniczyło łącznie 200 zawodników, w tym 66 dziewcząt.

Zawodnicy LUKS Orient Sokółka start w zawodach mogą uznać za bardzo udany. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszych szachistów.

 

 

Dziewczęta 2000 r.
1. Martyna Ziziuk

Dziewczęta z rocznika 2001
1. Julia Borowska

Chłopcy z rocznika 2003
1. Norbert Kopeć
3. Gabriel Rusałowicz
4. Michał Miroń

Dziewczęta z rocznika 2003
4. Karina Miron

Chłopcy z rocznika 2004
7. Szymon Miroń

Chłopcy z rocznika 2005
4. Marcin Kułak

Dziewczęta z rocznika 2006
10. Iga Miron

Chłopcy z rocznika 2006
25. Bartosz Stupak

Fot. Tomasz Jarocki

Natomiast w dniu 21 grudnia 2014 roku w Sokólskim Ośrodku Kultury odbył się II Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokółki, w którym wzięło udział 50 zawodników z Polski i Białorusi.

Rywalizacja przebiegała w trzech grupach. W grupie B złoty medal i Puchar Burmistrza zdobył Norbert Kopeć, a brązowy medal zdobył Gabriel Rusałowicz.

Grupa B
1.Norbert Kopeć
3.Gabriel Rusałowicz
4.Szymon Zajkowski
5.Piotr Zajkowski

Grupa C
6. Iga Miron

Turniej był rozgrywany w ramach ogólnopolskiej Akcji “Szachiści grają dla Polonii 2014”, z której zebrane środki przeznaczone są na Kolonie “Wakacje z Szachami 2015”. Najlepszy chłopak i dziewczyna (Norbert Kopeć i Kinga Wołągiewicz) z Grupy B awansowali do Turnieju Szachowego w Parlamencie Rzeczypospolitej Polskiej.

Pierwsze trzy miejsca w gr. A,B i C otrzymali puchary i medale.W Grupie A były nagrody pieniężne, w B (za I miejsce tablet) i C nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i słodki upominek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Prezes LUKS Orient
Wojciech Zajkowski

Skip to content