27 medali zawodników UKS Omega

W dniach 5-6 grudnia 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział ponad 400 zawodniczek i zawodników z 11 klubów z naszego województwa.

zaw_plyw_suwalki-002

Były to najważniejsze regionalne zawody pływackie w tym roku, wieńczące pływacki sezon. W zawodach wzięły udział dwa kluby z naszego miasta – UKS Omega i UKS Batory. Młodzi pływacy z Sokółki, godnie reprezentowali nasze miasto. Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa odnieśli duży sukces zdobywając w dwudniowych zmaganiach aż 27 medali.

W roczniku 2005 i młodsi świetnie płynął Daniel Mrozowicz, nasz najmłodszy zawodnik zdobył dwa srebrne medale na dystansach 50m i 100m stylem grzbietowym. Poza tym był dwukrotnie czwarty (na 100m stylem dowolnym oraz 50m klasykiem). W tej kategorii wiekowej z bardzo dobrej strony pokazała się Iga Kuklicz. Iga zajęła 6. miejsce na 50m stylem dowolnym oraz 7. na 50m stylem klasycznym. Są to bardzo dobre rezultaty biorąc pod uwagę fakt, że była o rok młodsza od pozostałych zawodniczek.

W roczniku 2004 o wielkim pechu może mówić Zuzanna Rogowicz. Zuzia w czterech swoich startach /na 50m, 100m, 200m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym/ zajęła najbardziej nielubiane 4. miejsca.

W roczniku 2003 nasi zawodnicy zdobyli najwięcej medali. Agnieszka Ancypo oraz Eryk Michałowski sięgnęli po tytuły mistrzów Podlasia. Agnieszka zdominowała rywalizację wśród dziewcząt zdobywając 4 złote medale na dystansach 50m, 100m i 200m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym. Przy tym we wszystkich wyścigach w stylu dowolnym nasza zawodniczka pobiła rekordy klubu, zaś na 200m stylem zmiennym ustanowiła nowy rekord województwa. Agnieszka zwyciężyła również w klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę w roczniku 2003. Eryk Michałowski po wspaniałych startach sięgnął dwukrotnie po złote medale na dystansach 50m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/ oraz 100m stylem grzbietowym. Do tego dołożył srebro na 100m stylem dowolnym oraz brąz na 50m stylem grzbietowym. Medalistą w tym roczniku jest również Jan Kułakowski, który zdobył 2 brązowe krążki na 50m i 100m stylem klasycznym. Należy też pochwalić pozostałych zawodników z rocznika 2003 – Julia Sołoniewicz i Szymon Karpowicz zajęli 4. miejsca na 50m stylem motylkowym, zaś Maja Garkowska była 6. w tej konkurencji.

Zawodnicy rocznika 2002 dostarczyli równie dużo pozytywnych wrażeń, co ich młodsi koledzy. Gabriela Czarnowicz uzyskała tytuł mistrzyni Podlasia oraz najlepszej zawodniczki w roczniku 2002 zdobywając 3 złote medale na dystansach 50m, 100m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym oraz srebrny na 50m stylem motylkowym. Gabrysia pobiła przy tym trzy rekordy klubu (na 50m stylem dowolnym, 100m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym). O dużym pechu może mówić nasz najlepszy zawodnik z rocznika 2002 Konrad Rećko, który w czterech swoich startach /na 50m, 100m i 200m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym/ zdobył 4 srebrne medale. Konrad ustanowił nowe rekordy klubu na 50m, 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym. Pozycję świetnego żabkarza potwierdził Kacper Gudalewski, który zdobył brąz na 100m stylem klasycznym i był 4. na 50m w tym samym stylu. Na obu dystansach nasz zawodnik poprawił rekordy klubu. Z dobrej strony w roczniku 2002 pokazała się Gabriela Poczobutt Odlanicka, która uzyskała 5. miejsce na 100m stylem klasycznym.

W roczniku 2000 swoją świetną formę po raz kolejny potwierdziła Ola Rogowicz. Ola zdobyła 2 srebrne krążki na dystansach 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem motylkowym i dołożyła do tego dwa brązowe medale na dystansach 50m i 200m stylem dowolnym. We wszystkich swoich startach Ola ustanowiła nowe rekordy klubu.

W najstarszej kategorii wiekowej (16 lat i starsi) nie zawiódł Paweł Pietrych, który sięgnął po srebro na 50m stylem motylkowym i brąz na 50m stylem dowolnym, bijąc przy tym dwa rekordy klubu.

Wielkie podziękowania za wolę walki i zaangażowanie w zawody należą się pozostałym zawodnikom UKS Omega: Martynie Paszkowskiej, Gabrieli Kuklik, Magdalenie Pietrych, Julii Druć, Piotrowi Druć, Mateuszowi Druć oraz Szymonowi Kochanowskiemu.

Należy dodać, że z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy z UKS Batory startujący w kategoriach 2005 i młodsi oraz 2004. Tytułem Mistrza Województwa Podlaskiego może pochwalić się Kacper Zajkowski, który zwyciężył w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Marcin Kułak zajął 2. miejsce na 50m stylem klasycznym oraz 3. na 50m stylem dowolnym. W tym samym roczniku świetne starty odnotowała Aleksandra Kaźmierczak zdobywając brązowy medal na 50m stylem grzbietowym. Ola była też 4. na 50m stylem dowolnym. W roczniku 2004 srebrny medal w stylu klasycznym zdobył Konrad Zielenkiewicz.

Gratulujemy trenerom oraz zawodnikom.

UKSOmega.pl

 

Skip to content