Muzyczny punkt widzenia

Źródło fot.: http://www.polskieradio.pl
Źródło fot.: http://www.polskieradio.pl

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na “Spotkanie z pasjami”. Bohaterami spotkania będą Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk. Początek spotkania 16 października (czwartek) o godz. 11:00, w czytelni biblioteki, Os. Centrum 21.

Zapraszamy Państwa do muzycznej podróży po dźwiękach ubiegłego wieku. Zapraszamy do obejrzenia spotkania pełnego wspomnień o tym jak wraz z nami zmienia się muzyka popularna.

Pani Maria Szabłowska znana jest szerokiej publiczności głównie jako dziennikarka muzyczna. Hobby z którym jest kojarzona nie jest jednak powiązane ze ścieżką edukacyjną, którą w przeszłości obrała – Pani Maria jest bowiem absolwentką arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim! Pasja muzyczna zwyciężyła! Pracę dziennikarską Pani Szabłowska rozpoczęła od programu ,,Dziewczyny Bitelsów”- niedługo później rozpoczęła także studia o kierunku dziennikarskim. W kolejnych latach słuchacze mieli okazję usłyszeć głos Pani Marii w wielu popularnych audycjach muzycznych takich jak ,,Muzyka Nocą” czy ,,Magazyn Muzyczny Rytm”. Szczególną sympatię widzów Pani Maria zdobyła przede wszystkim dzięki lubianym i chętnie oglądanym programom z cyklu ,,Dozwolone od lat czterdziestu”- później ,,Wideoteka dorosłego człowieka”, gdzie w duecie z Panem Krzysztofem Szewczykiem zapraszała widzów do muzycznego wspomnienia czasów minionych.

Pan Krzysztof Szewczyk jest dziennikarzem muzycznym…a także tłumaczem języka szwedzkiego i absolwentem wydziału handlu zagranicznego! Podobnie jak w przypadku Pani Marii Szabłowskiej – to pasja do muzyki nadała kierunek w drodze zawodowej bohatera spotkania. Wygrała chęć kontaktu z muzyką i światem kultury! Kariera dziennikarska Pana Krzysztofa rozpoczęła się od audycji w Radiu Gdańsk, a później programu ,,Studio Rytm” realizowanego przez Polskie Radio. W latach 80 widzowie mieli okazję zobaczyć Pana Szewczyka podczas wielu programów nadawanych przez TVP w większości na żywo w późnych godzinach wieczornych- Przeboje Dwójki, Wideoteka, Jarmark.

(KB)

Skip to content