Zaproszenie na wideo spotkanie

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wideo spotkanie z grupą muzyczną “Cała Praga Śpiewa”. Początek spotkania o godz. 11:00, 2 października 2014 r. (czwartek).

“Cała Praga Śpiewa” to grupa muzyczna, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Barwy Kultury oraz Domy Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej w Warszawie. W skład zespołu wchodzą seniorzy – głównie z warszawskiej Pragi (miejsce zamieszkania nie jest jednak istotne w działaniu grupy do której należą także mieszkańcy innych stołecznych dzielnic).

“Cała Praga Śpiewa” w swojej działalności zabiera odbiorców do czasów przedwojennej Warszawy – zespół odwołuje się do miejskiego folkloru, powraca do szlagierów i piosenek, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Celem zespołu jest odnowienie często już zapomnianych utworów, które kiedyś chętnie śpiewane były podczas spotkań, a także powrót do zwyczaju wspólnego spędzania czasu i muzykowania.

Seniorzy wchodzący w skład “Cała Praga Śpiewa” zaprosili do współpracy młodych, profesjonalnych muzyków z zespołu CzessBand, dzięki którym mogli rozwijać swoje umiejętności wokalne. Wspólnie muzykowali podczas wielu wydarzeń, do udziału w których zapraszani byli mieszkańcy miasta. Ważnym elementem działalności zespołu jest przekonanie o tym, że współpraca ta jest ponad wiekiem i innymi granicami.

“Jesteśmy młodzi inaczej” – mówią o sobie seniorzy z zespołu i udowadniają, że młodość to stan ducha a nie cyfry zapisane w metryce. Członkowie zespołu angażują się w życie lokalnej społeczności, zapraszając do zabawy międzypokoleniowej młodych i starszych.

(KB)


Zobacz również

Skip to content