Sokółka pożegnała lato

poz_lata_2014-030

Stało się już tradycją, że na początku września Sokółczanie bawią się podczas imprezy plenerowej  Pożegnanie Lata. Nie inaczej było i tym razem. Pożegnanie Lata zorganizowano w niedzielę 14 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. Na wspólną zabawę zaprosili: Burmistrz Sokółki, Sokólski Ośrodek Kultury oraz OSiR.

Zabawa trwała od godz. 14 do 22. W tym czasie przez stadion przewinęły się tysiące sokółczan.

Imprezę otworzył występ Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki, prowadzonej przez kapelmistrza Leszka Szymczukiewicza. Wraz z orkiestrą wystąpiły mażoretki, które trenują pod czujnym okiem Katarzyny Reszuty oraz Magdaleny Breńko, nauczycielek z Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

Na bocznym boisku odbył się mecz piłkarski KS Sokół – Wissa Szczuczyn. Nie był to jedyny sportowy akcent tego dnia. Burmistrz Stanisław Małachwiej zaprosił na scenę przedstawicieli następujących klubów sportowych: UKS Boxing, AS Falcon, UKS Omega, UKS Batory, LP Pool Bilard, KS Sokół i UKS Mikolo. Czekały na nich dyplomy i statuetki z podziękowaniami za promowanie miasta i z życzeniami dalszych sukcesów sportowych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się sparingowe walki bokserskie, podczas których pokaz swoich umiejętności zaprezentowali m.in. wychowankowie UKS Boxing Sokółka Krystian i Damian Taudulowie. Wszyscy czekali na pojedynek wieczoru, kiedy to w przeciwnych narożnikach ringu stanęli: sokółczanin Maciej Miszkiń oraz Białorusin Andrei Salakhutdzinau. Po czterech rundach sędzia ogłosił, że zwycięzcę tej walki wskaże publiczność. Ta nie miała wątpliwości, że wygrał Maciej Miszkiń.

W przerwie bokserskich walk wystąpili tancerze z Formacji tanecznej Kadryl Białystok. Był też pokaz tańca zumba. Organizatorzy zaprosili na podniebny cash – test. Pokaz ratownictwa przygotowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce.

Podczas Pożegnania Lata rozegrano Turniej Sami Swoi. Uczestniczyły w nim drużyny: Urzędu Miejskiego w Sokółce, UKS Batory Sokółka, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce, UKS Boxing Sokółka, kina „Sokół”. Liderem drużyny Urzędu Miejskiego był Zastępca Burmistrza Sokółki Piotr Bujwicki. Po rozegraniu pięciu konkurencji okazało się, że zwycięzcą turnieju został zespół UKS Boxing Sokółka.

Wszyscy czekali na występ gwiazdy wieczoru – grupę Weekend i jej największy przebój „Ona tańczy dla mnie”. Przed Weekendem publiczność bawiła się na koncercie Gosi Andrzejewicz, która w Sokółce promowała swoją nową płytę.

Koncert gwiazdy obejrzało kilkanaście tysięcy widzów.

(UM) Fot.: D. Biziuk

 

Skip to content