Wideo spotkanie z Anną Musiałówną

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na kolejne (już 10) wideo spotkanie z cyklu Spotkania z pasjami. Gościem będzie Anna Musiałówna – reporterka tygodnika Polityka. Będzie opowiadała o swojej pasji – fotografii reporterskiej. Początek spotkania o godz. 11:00, 18 września 2014 r. (czwartek), w czytelni biblioteki.

Źródło: Szumofobia.pl
Źródło fot. Szumofobia.pl

Pani Anna Musiałówna ma korzenie świętokrzyskie, mieszkała w Suchedniowie, małej miejscowości znajdującej się na tamtejszych terenach. Podążając za sugestią nauczycielki wyjechała jednak do Warszawy, gdzie rozpoczęła naukę w Szkole Baletowej, którą ukończyła w 1967 roku. Do Pani Anny, rodzinny Suchedniów powracał jeszcze wielokrotnie. Pani Musiałówna odwiedzała go szczególnie chętnie od czasu, gdy nawiązała kontakt listowny a następnie osobisty z wybitnym pisarzem Gustawem Herlingiem- Grudzińskim, autorem m.in. ,,Innego Świata”, który pochodził z tego samego miasteczka. Sentymentalne podróże i wspomnienia z rodzinnych stron były tematem wielu spotkań, które trwały aż do śmierci pisarza w 2000 roku.

W 1971 roku Pani Anna zmuszona była przerwać karierę baletową- był to także moment rozpoczęcia nowej, wielkiej przyjaźni z pasją, która trwa do dnia dzisiejszego- fotografią. Zaczęło się od współpracy z miesięcznikiem ,,itd.”, który publikował nagradzane później licznie reportaże bohaterki. Już w latach 70tych działalność Pani Anny była wielokrotnie dostrzegana i nagradzana w Konkursach Fotografii Prasowej. Pani Musiałówna jest członkiem prestiżowych organizacji takich jak Związek Polskich Artystów Fotografików, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich a także współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Dokumentalistów ,,Droga”. Reportaże Pani Anny, które przepełnione są niesamowitymi i pasjonującymi ludzkimi historiami możemy podziwiać dziś między innymi w tygodniku “Polityka”.

Zapraszamy i liczymy na gorącą dyskusję :)

(KB)

Skip to content