Uczniowie ZSI wrócili z Hiszpanii

W dniach 6-17 czerwca 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce brali udział w wycieczce szkolnej do Hiszpanii. Był to kolejny, po wycieczce do Grecji w zeszłym roku, wyjazd zagraniczny uczniów ZSI. Program wyjazdu był bardzo bogaty i obejmował min. zwiedzanie Monako i Monte Carlo, Barcelony i Paryża.

wyjazd_zsi_2014-013

Wyjazd rozpoczął się od przejazdu przez Słowację, Austrię i Włochy do Monako. Tutaj uczniowie spędzili cały dzień na zwiedzaniu Monako i Monte Carlo. Widzieli przystań najdroższych i najpiękniejszych w Europie jachtów, trasę wyścigów Formuły I, zamek Księcia Monako, kasyno w Monte Carlo oraz oczywiście wypoczywali na plaży w Monako w cieniu palm. Następnie wyjechali z Monako do Hiszpanii, która powitała icj błękitnym niebem, gorącą temperaturą (średnio ponad 30 stopni w ciągu dnia) i lazurowym morzem. Wycieczka zatrzymała się w miejscowości Lloret de Mar, która słynie z pięknej, rozległej i piaszczystej plaży. Tam też uczniowie spędzali dużo czasu kąpiąc się w morzu i opalając. W ramach wycieczki, jeden dzień spędzono w największym w Europie aquaparku na wolnym powietrzu – Water World.

Głównym punktem naszego pobytu w Hiszpanii była wizyta w Barcelonie, gdzie zwiedzono Sagrada Familia, ogrody Gaudiego – Guell, deptak La Rambla wraz z pomnikiem Kolumba, magiczny spektakl światła, wody i dźwięku przy ogromnej fontannie na wzgórzu Montjuic oraz przede wszystkim stadion FC Barcelona – Camp Nou. Na stadionie doświadczono tzw. Camp Nou Expirience czyli uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć te miejsca, które zazwyczaj niedostępne są dla osób postronnych. Tak więc widzieli muzeum klubu wraz z trofeami, szatnie piłkarzy, tunel prowadzący z szatni na murawę, stanowiska dla dziennikarzy, sale konferencyjną, trybuny i oczywiście wyjście na murawę.

Pobyt w Hiszpanii minął za szybko i po tygodniu spędzonym w sercu Katalonii trzeba było wrócić do domu. W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili zabytkową część Girony oraz spędzili cały dzień na zwiedzaniu Paryża. Stolica Francji zrobiła na nich ogromne wrażenie – wieża Eiffla, pola Elizejskie, Luwr, Katedra Notre Dame, dzielnica łacińska to tylko niektóre miejsca które zobaczyli. Paryż był ostatnim etapem wycieczki, która pozostawiła w pamięci ogromną ilość wspaniałych wspomnień. Do zobaczenia za rok na kolejnej wycieczce po Europie!

Łukasz Łukasik


Zobacz również

Skip to content