Złoty weekend UKS Omega

W dniach 28-29 marca 2014 r. w Suwałkach odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w Pływaniu Młodzików. 167 zawodników z roczników 2001 i 2002 przystąpiło do rywalizacji reprezentując 9 klubów sportowych: UKS OMEGA Sokółka, Barracuda Białystok, Klub Sportowy Płetwal Szczytno, KS Puszcza Hajnówka, MKP Wodnik Bielsk Podlaski, MKS Juvenia Białystok, MTP Kormoran Olsztyn, MUKS Olimpijczyk Suwałki, UKS MOS Ełk.

Dwóch zawodników UKS OMEGA Sokółka, Gabriela Czarnowicz oraz Konrad Rećko, zwyciężyło w klasyfikacji generalnej uzyskując tytuł najlepszych zawodników zawodów w roczniku 2002.
Gabriela Czarnowicz na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem grzbietowym jak również 400 metrów stylem dowolnym była bezkonkurencyjna zdobywając 3 złote medale. Na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym Gabrysia wywalczyła srebrny medal. Konrad Rećko dwukrotnie był najlepszy na dystansie 400 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem dowolnym zdobywając 2 złote medale. Konrad uzyskał również trzeci wynik w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym. W roczniku 2002 bardzo dobry start zanotował Kacper Gudalewski, który zdobył 2 srebrne medale na dystansach 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Pozostali zawodnicy UKS OMEGA Sokółka z roczników 2002 i 2001: Hanna Rybińska, Kinga Onoszko i Piotr Druć również odnotowali bardzo dobry występ poprawiając rekordy życiowe.

Rozpoczęcie sezonu w Giżycku

W dniach 29-30 marca 2014 r. odbyły się XI Wiosenne Otwarte Zawody Pływackie pot patronatem Burmistrza Miasta Giżycka. W zawodach wzięło udział 26 klubów z całej Polski oraz Rosji. W zawodach wzięło udział 9 zawodników UKS Omega Sokółka. W rywalizacji z zawodnikami takich miast jak Warszawa, Łódź, Elbląg, Olsztyn, Białystok oraz wielu innych zawodnicy z Sokółki wypadli świetnie zdobywając w dwudniowej rywalizacji 16 medali.

W roczniku 2003 swoją wysoką pozycję w rywalizacji z zawodnikami z całej Polski potwierdzili Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski. Agnieszka zdobyła złoty medal na 100m stylem motylkowym oraz 3 srebrne: na 100m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym, 200m stylem zmiennym. Eryk Michałowski wywalczył  2 złote medale: na 50 m stylem motylkowym oraz 100m  stylem zmiennym, srebrny medal na 400m stylem dowolnym oraz brązowy na 100m stylem dowolnym. Agnieszka i Eryk zdobyli również 3 miejsca w klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika w roczniku 2003/suma punktów Fina za 3 najlepsze starty/.
W tym samym roczniku świetnie spisali się również Julia Sołoniewicz i Jan Kułakowski. Julia zdobyła dwa brązowe medale na 50m motylkiem i 100m stylem klasycznym, natomiast Janek zdobył dwa medale w klasyku: na 50m miał srebro oraz brąz na 100m.

Bardzo dobre przygotowanie do sezonu potwierdzili starsi zawodnicy Omegi. W roczniku 2000 Aleksandra Rogowicz zdobyła 2 brązowe medale na 200m oraz 400m stylem dowolnym. W szczególności brawa należą się jej za 400 m stylem dowolnym gdzie poprawiła swój najlepszy czas o ponad 10 s. W najstarszej kategorii wiekowej wśród chłopców / 98 i starsi/ dzielnie walczył Paweł Pietrych zdobywając 2 medale. Paweł zdobył srebro na 50m stylem motylkowym i złoto na 50m stylem klasycznym. Nie sposób nie pochwalić pozostałych zawodników UKS Omega. Maja Garkowska, Zuzanna Rogowicz oraz Mateusz Druć w praktycznie wszystkich startach poprawili swoje rekordy życiowe i aktywnie włączali się w rywalizację na zawodach.

Zawodnicy UKS Omega pod kierunkiem trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa udanie rozpoczęli sezon pływacki, co dobrze rokuje przed najważniejszymi imprezami pływackimi w tym roku. Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji na www.uksomega.pl

Piotr Rećko


Zobacz również

Skip to content