Zapłacimy za parkowanie w centrum miasta ;)

W związku ze zgłoszeniem przez Samorządową Inicjatywę Obywatelską projektu uchwały dotyczącej problemów ze znalezieniem miejsc parkingowych w centrum Sokółki, konieczne stanie się wprowadzenie strefy płatnego parkowania. Zacznie ona obowiązywać od 15 maja.

parking_sokolka

Obszar strefy płatnego parkowania obejmie ścisłe centrum miasta, w tym plac między Urzędem Miejskim a cerkwią oraz skwer obok kina „Sokół”. To właśnie tutaj kierowcy mają najwięcej problemów ze znalezieniem wolnego miejsca dla swoich samochodów. Zmiany pomogą rozwiązać ten problem. Nie jest wykluczone, że w przyszłości strefa płatnego parkowania zostanie rozszerzona na inne rejony miasta.

Ile ma kosztować parkowanie w centrum Sokółki? Za postój, który nie będzie przekraczał sześciu godzin zapłacimy 2 zł. Wykupienie biletu na dłuższy czas, np. 12 godzin to wydatek rzędu 4 zł. Bilety będą sprzedawane w kasie Urzędu Miejskiego oraz w kiosku mieszczącym się przy parku.

Dochody z płatnego parkowania zostaną przeznaczone na remont i utrzymanie dróg gminnych.

Na razie jednak był to tylko primaaprilisowy żart. Czy kiedyś, w nieokreślonej przyszłości będziemy musieli płacić za parkowanie w centrum? Nie wiadomo, życie pokaże ;)

(UM;)

Skip to content