Białoruś chce budować elektrownię jądrową

10 stycznia do Urzędu Miejskiego w Sokółce wpłynęło pismo Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku z informacją o wydaniu decyzji kończącej postępowanie w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla Białoruskiej Elektrowni Jądrowej – „Dekretu Prezydenta Republiki Białoruś z dnia 2.11.2013 roku”.

W „Dekrecie Prezydenta Republiki Białoruś z dnia 2.11.2013 roku” czytamy m.in.:
„W celu zwiększenia bezpieczeństwa gospodarczego i energetycznego Republiki Białoruś i z uwzględnieniem zobowiązań, przewidzianych przez umowy międzynarodowe Republiki Białoruś, postanawiam (…) zrealizować w latach 2013 – 2020 budowę Białoruskiej Elektrowni Jądrowej na działce w Rejonie Ostrowieckim Obwodu Grodnieńskiego, położonej 1,5 km na północny wschód od wsi Bobrowniki i na południe od wsi Aweny”.

Zainteresowani mogą zapoznać się z treścią dokumentów w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku przy ul. Dojlidy Fabryczne 23, pokój nr 5, tel. 85 740 69 81 wew. 21, w godz. 8–15 oraz na stronie internetowej http://bip.bialystok.rdos.gov.pl w zakładce Obwieszczenia i Decyzje Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku -> Postępowania w sprawie transgranicznego oddziaływania na środowisko.

(UM)

Skip to content