Wizyta na Litwie

18 grudnia grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce złożyła wizytę w Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu na Litwie. Spotkanie to odbyło się w ramach współpracy pomiędzy szkołami. Okazją stały się Jasełka Bożonardzeniowe.

Kolędy, wiersze, inscenizacje zaprezentowane przez uczniów z Litwy wywarły duże wrażenie na widzach. Młodzież z ZSO w podziękowaniu za zaproszenie i serdeczne przyjęcie wręczyła na ręce pani dyrektor Katarzyny Maciusowicz podarunki – własnoręcznie wykonane bombki choinkowe, ponad 300 upieczonych przez siebie pierników, albumy, kalendarze, makowce zakupione przez pana Jerzego Awdzieja i ufundowane przez Wicemarszałka Województwa Podlaskiego pana Mieczysława Baszko piłki oraz zestawy do badmintona. Wspólna kolacja z tradycyjnymi polskimi i litewskimi potrawami zakończyła spotkanie.

W drodze powrotnej uczniowie z Sokółki zwiedzili Wilno (kościół pw. Św. Piotra i Pawła, Stare Miasto z Ostrą Bramą).   Dyrektor ZSO Adam Kowalczuk powiedział, że takich spotkań będzie więcej (na Litwie i w Polsce), gdyż ważne jest, by młodzież miała możliwość spotykania się z rówieśnikami z innych krajów, by miała możliwość wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń i poglądów oraz zawiązywania przyjaźni. Składa też podziękowanie dyrektorowi OSiR w Sokółce panu Mirosławowi Bielawskiemu za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

Więcej na www.zso.sokolka.com

ZSO

Skip to content