Mariya i Dede gościły w Sokółce

Od 9 do 20 września w Zespole Szkół Ogólokształcących na Osiedlu Zielonym gościły studentki reprezentujące jedną z największych międzynarodowych organizacji studenckich AIESEC. To  stowarzyszenie umożliwia swoim członkom poszerzanie wiedzy i umiejętności oraz przybliża im różnorodne problemy współczesnego świata m.in. poprzez praktyki zagraniczne.

W Sokółce gościły dwie osoby: Mariya Antonowa z Bułgarii i Nur Fitriani Khairunnisa z Indonezji, posługująca się zdrobnieniem Dede. Studentki realizowały zadania związane z programem „Enjoy my origin”. Celem tego programu jest pokazanie uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjów, że naprawdę warto uczyć się języka angielskiego. Poprzez interaktywne warsztaty praktykantki nie tylko ćwiczyły z młodzieżą słówka i gramatykę, ale też pokazały kulturę swoich krajów w takich aspektach jak pogoda, historia, jedzenie, środowisko, architektura, język i podróże. Uczniom takie zajęcia bardzo się podobały.

Gospodarze – nauczyciele języka angielskiego – zadbali o to, by Mariya i Dede poznały nasze miasto i okolice, a sokólszczyzna położona na „szlaku czterech kultur” zrobiła na wolontariuszkach duże wrażenie. W podziękowaniu za pracę i na pamiątkę pobytu obie panie  otrzymały publikacje anglojęzyczne promujące nasze miasto, albumy o Polsce, drobne upominki oraz laurki od uczniów. „Bezpośredni kontakt z inną kulturą jest dla młodego człowieka doświadczeniem bezcennym, dlatego cieszymy się, że nasze dzieci mogły wziąć udział w tym projekcie” – podkreślił dyrektor  ZSO, pan Adam Kowalczuk.

Więcej na: www.zso.sokolka.com

ZSO

Skip to content