Wielki remont kina „Sokół”

remont_kina-004

Pierwsze prace modernizacyjne tego budynku wykonano w 2010 roku. Wówczas rozpoczął się remont elewacji frontowej kina „Sokół” w Sokółce. W międzyczasie wymieniono również schody i dach.

Obiekt zajmowany przez sokólskie kino został oddany do użytku w kwietniu 1969 roku. Pierwszym filmem wyświetlonym w tym budynku był „Pan Wołodyjowski” w reżyserii Jerzego Hoffmana. Na deskach sceny kina „Sokół” występowały gwiazdy polskiej sceny muzycznej z Czesławem Niemenem na czele. W 2007 roku odbyła się tutaj premiera filmu Jacka Bromskiego pt. „U Pana Boga w ogródku”. W kinie „Sokół” gościli też znani politycy.

Prowadzony obecnie remont obiektu ma dobiec końca do 10 grudnia 2013 roku. Wykonawcą prac jest firma ASKO S.A. z Białegostoku. W ramach inwestycji przewidziano: generalny remont wewnątrz budynku, docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę instalacji, zagospodarowanie terenu wokół obiektu. W kinie zostaną również zamontowane nowe fotele. Obiekt będzie też korzystał ze sprzętu umożliwiającego wyświetlanie filmów w plenerze.

Wartość całej inwestycji (łącznie z robotami przeprowadzonymi od 2010 roku) wynosi 4 mln 245 tys. 675 zł, z czego 62,44 proc. to dofinansowanie z Funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

tablica_info_kino

Przedstawione niżej zdjęcia wykonano 5 września 2013 roku.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content