Inauguracja wojewódzka w nowej hali sportowej

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się w Sokółce

Po raz ostatni taka uroczystość odbyła się w Sokółce w 2005 roku. Wówczas połączono ją z oddaniem do użytku hali sportowej przy Zespole Szkół. Teraz gospodarzem Wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego będzie Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce. Uroczystość zostanie zorganizowana w poniedziałek 2 września 2013 roku.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Od nowego roku szkolnego uczniowie sokólskiego ZSI będą mogli korzystać z nowoczesnej sali sportowej. Inwestycja pochłonie 3 mln 681 tys. 301 zł, z czego 1 mln 200 tys. zł to dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Pozostała kwota pochodzi z gminnego budżetu. Obecnie na terenie sali trwają prace związane z wykonaniem podłogi sportowej.

– Wojewódzką inaugurację roku szkolnego 2013/2014 połączymy z oddaniem do użytku nowego obiektu. Aktualnie wspólnie z Kuratorium Oświaty w Białymstoku ustalamy program tej uroczystości – poinformował Krzysztof Szczebiot, Zastępca Burmistrza Sokółki.

Warto podkreślić, że Zespół Szkół Integracyjnych (dawna Szkoła Podstawowa nr 2) w 2009 roku obchodził 50-lecie istnienia.

Wojewódzka inauguracja będzie okazją do podsumowania projektu „Termomodernizacja budynków szkolnych w Sokółce: Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym, Zespołu Szkół Integracyjnych oraz Gimnazjum nr 1”. Koszt projektu zamyka się w kwocie 3 mln 885 tys. 420 zł. Inwestycja jest finansowana z trzech źródeł: 30 proc. to dotacja bezzwrotna oraz pożyczka 60 proc. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu „System Zielonych Inwestycji GIS” i 10 proc. – wkład własny gminy Sokółka.

Zdjęcia ilustrują inwestycję prowadzoną na terenie Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce – budowę sali sportowej i termomodernizację.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content