Sukcesy pływaków w ogólnopolskich zawodach

Zawodnicy sokólskich klubów UKS Omega i UKS Batory, wzięli udział w dniach 17-18 maja 2013 r. w „Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach w Pływaniu dzieci w wieku 10-11 lat”, odbywających się na przepięknym obiekcie w Łomży. Zawody były najważniejszą imprezą pływacką w sezonie dla roczników 2003-2002. Dwa nasze kluby wystawiły do rywalizacji aż 23 zawodników (Omega – 10, Batory – 13).

zaw_plywackie_lomza_2013

Zawodnicy UKS Omega Sokółka zdobyli aż 16 medali w przeprowadzonych 10-ciu konkurencjach. Eryk Michałowski (rocznik 2003, UKS Omega) był rewelacją zawodów wśród 10-latków. Trenujący zaledwie jeden sezon w Klubie Omega zawodnik zdobył aż 4 medale, w tym 1 złoty i 3 srebrne. Były to pierwsze zawody, w których Eryk zdobywał medale. Ciężka praca trenerów oraz talent zawodnika zaowocowały w stosunkowo krótkim czasie znakomitymi wynikami.

W roczniku 2003 UKS Omega ma wspaniałą pływaczkę Agnieszkę Ancypo. Agnieszka 2 razy stawała na najwyższy podium zdobywając 2 złote medale i była bezkonkurencyjna w stylu klasycznym oraz grzbietowym. Po wyrównanej walce Agnieszka zdobyła również  srebrny medal w stylu zmiennym oraz brązowy w dowolnym. Świetne przygotowanie kondycyjne, znakomita technika pozwoliły młodej zawodniczce wygrywać z najlepszymi w swoim roczniku.

Niezwykłych emocji dostarczyli w trakcie swoich startów Gabrysia Czarnowicz oraz Konrad Rećko – oboje UKS Omega, rocznik 2002. Gabrysia zdobyła 4 medale, w tym 1 złoty, 1 srebrny oraz 2 brązowe. Konrad zdobył również 4 medale – 1 złoty oraz 3 srebrne. Zawodnicy stoczyli fantastyczne pojedynki ze swoimi rywalami, pokazując charakter, wolę walki i niesamowity upór w dążeniu do celu. Ta dwójka to jedni z najlepszych zawodników w swoich rocznikach nie tylko na Podlasiu ale i w Polsce.

Gabrysia Poczbut-Odlanicka, Augustyn Jackiewicz, Szymon Aniśko, Adam Akimowicz, Kacper Gudalewski, Szymon Karpowicz bardzo dobrze się spisali poprawiając swoje rekordy życiowe i tylko kwestią czasu jest jak zaczną zdobywać medale i osiągać najlepsze rezultaty.

Słowa uznania należą się trenerom UKS Omega – Konradowi Stackiewiczowi i Rafałowi Firsowi. Przygotowali oni zawodników do rywalizacji z najlepszymi w bardzo krótkim czasie. Dzięki ich pracy odkrywane są nowe talenty pływackie w naszym mieście.

Zawodnicy z UKS Batory Sokółka również zanotowali dobre występy, poprawiając swoje rekordy życiowe.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom, życząc dalszych sukcesów. Szczegółowe wyniki oraz inne informacje i zdjęcia dostępne są na stronie www.uksomega.pl

Piotr Rećko, UKS Omega

Skip to content