Alchemia miedziorytu

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na majową wystawę grafik ph. “Alchemia miedziorytu” autorstwa WIESŁAWA CIEŚLI, która ma miejsce w holu biblioteki, Os. Centrum 21.

wystawa_ciesli

Wiesław Cieśla –  urodzony w 1954 r. w Żyrzynie, woj. lubelskie, jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie. W latach 1974-78 studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu im. M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej.

Obecnie zajmuje się rysunkiem i grafiką warsztatową. Wykonuje głównie małe formy graficzne o tematyce metaforycznej, m.in. ekslibrisy oraz ryciny przedstawiające zabytki architektury Podlasia. Posługuje się techniką akwaforyty i miedziorytu – sztychu.

Jego prace dostępne są w Muzeum Zamkowym w Malborku, Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego, a także w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Uczestniczył w konkursach graficznych oraz wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Biurze Wystaw Artystycznych w Białymstoku, Międzynarodowym Biennale im. Mikołja Pruzi CUPRUM w Lublinie, Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku.

Katarzyna Bułkowska


Zobacz również

Skip to content