Sukces bilardzistów w Mistrzostwach Polski

Bracia Piekarscy Mistrzami Polski w bilardowym deblu

Rozgrywane 27-28 kwietnia br. w Środzie Wielkopolskiej II Mistrzostwa Polski Par Klubowych zgromadziły na swoim starcie wszystkie najbardziej liczące się w kraju pary. W składach 22 debli mogliśmy oglądać aktualnych wicemistrzów świata w tej konkurencji – Skowerskiego i Szewczyka, aktualnych mistrzów kraju – drużynę „Nosanu Galeria Echo Kielce”, a także mistrza i wicemistrza zakończonych niedawno w Portoroz na Słowacji, indywidualnych Mistrzostw Europy – Śniegockiego i Kapłana.

Krajowy czempionat zakończył się ogromnym sukcesem bilardzistów z Sokółki. Złoty medal i tytuł Mistrzów Polski wywalczyli Konrad i Krystian Piekarscy.

W tych mocno obsadzonych zawodach, prawo uczestnictwa otrzymały 3 pary zespołu „Metal-Fach LP Pool Bilard” Sokółka:
–  skład  I – bracia Krystian i Konrad Piekarscy;
–  skład II – bracia Piotr i Marek Kudlik;
–  skład III – Jacek Jarno i Jakub Kasperuk.

Bracia Piekarscy w półfinale zwyciężyli broniących tytułu Babicę i Skowerskiego z Kielc 7:5, tym samym rewanżując się za finał I Mistrzostw Polski Par z roku 2011, kiedy złoto wywalczyli kielczanie, a sokółczanom przypadł tytuł wicemistrzowski. Finał to mający ogromną dramaturgię pojedynek z bardzo młodym zespołem z Wrocławia Fortuńskim i Juszczyszynem wygrany 7-6. Wrocławianie w półfinale pokonali I zespół „Konsalnetu-Warszawa”  Śniegockiego i Szewczyka 7:5.

W zawodach 5 miejsce przypadło braciom Kudlik, a na miejscu 13 rywalizację zakończyli Jacek Jarno i Kuba Kasperuk.

Czołówka mistrzostw:
I – Konrad Piekarski i Krystian Piekarski – Metal Fach LP Pool Bilard – Sokółka I
II – Mieszko Fortuński i Konrad Juszczyszyn – DSB Bandaclub Skytower Wrocław
III – Karol Skowerski i  Radosław Babica – Nosan Galeria Echo Kielce I
IV – Mateusz Śniegocki i Wojciech Szewczyk – Konsalnet Warszawa I

Na zdjęciach powyżej:
Krystian Piekarski w meczu z broniącymi tytułu Babicą i Skowerskim;
Konrad i Krystian Piekarscy – Mistrzowie Polski w Parach 2013, w towarzystwie burmistrza Środy Wielkopolskiej;