Dziennikarze z wizytą w Sokółce

W piątek 19 kwietnia licząca 10 osób grupa dziennikarzy z całej Polski gościła w sokólskiej gminie. Przedstawiciele mediów mieli okazję zobaczyć najciekawsze zakątki Sokólszczyzny.

Dziennikarze zatrzymali się w hotelu Ośrodka Sportu i Rekreacji nad zalewem w Sokółce. W piątkowe przedpołudnie grupa obejrzała krytą pływalnię i otwarty kilka dni temu nowoczesny kompleks saun. Goście spotkali się z Dyrektorem OSiR-u Mirosławem Bielawskim. Następnie wszyscy pojechali na drogowe przejście graniczne w Kuźnicy. Po drodze dziennikarze zobaczyli ogromną kolejkę tir-ów w kierunku granicy.

– To coś niebywałego – przyznali dziennikarze.

Na przejściu w Kuźnicy grupa próbowała wyjaśnić, skąd bierze się aż taka kolejka samochodów ciężarowych.

– Odprawiamy tyle pojazdów, ile jest w stanie przyjąć strona białoruska – usłyszeli w odpowiedzi.

Dziennikarzy interesowało, jakie towary najczęściej są konfiskowane na granicy, ile osób pracuje w Kuźnicy. Były też pytania dotyczące pomysłowości przemytników.

Kolejnym punktem programu była wizyta w kościele kolegiackim pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, gdzie jesienią 2008 roku doszło do cudu eucharystycznego. Od października 2011 roku przemieniona hostia jest wystawiona na widok publiczny w jednej z kościelnych kaplic. Dziennikarze dowiedzieli się, że w parafii św. Antoniego Padewskiego jest udokumentowanych wiele przypadków uzdrowień z chorób nowotworowych.

Grupa pojechała następnie do Nadleśnictwa Krynki z siedzibą w Poczopku. Dziennikarze z wielkim zainteresowaniem obejrzeli ekspozycję zgromadzoną w Galerii na Skraju Puszcz. Był tez spacer po Silvarium, chwila odpoczynku w Parku Megalitów i promieniującym pozytywną energią kamiennym kręgu. Na zakończenie pobytu w Poczopku dziennikarze ucałowali wyrzeźbioną w kamieniu żabę.

Grupa zajrzała również do zabytkowego meczetu w Bohonikach. O historii obiektu opowiedział dziennikarzom imam Aleksander Bazarewicz.

– Mieszkacie na pięknych i bardzo ciekawych terenach – podsumowali dziennikarze.

Przed wyjazdem z Sokółki reprezentanci mediów zobaczyli jeszcze usytuowaną w centrum Sokółki cerkiew pw. św. Aleksandra Newskiego.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content