Życzenia dla Honorowego Obywatela

Zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności  – tego wszystkiego życzył Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej dla Honorowego Obywatela Sokółki Wojciecha Drewniaka.

We wtorek 16 kwietnia Pan Wojciech świętował 91. urodziny. Z tej okazji Dostojnego Jubilata odwiedził Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej wraz ze swoimi zastępcami – Krzysztofem Szczebiotem i Piotrem Bujwickim.

– Składam Panu życzenia w imieniu własnym, współpracowników oraz wszystkich mieszkańców Sokółki. Nikt nie zrobił tak dużo dobrego dla naszego miasta jak Pan. To zaszczyt mieć takiego Honorowego Obywatela – podkreślił Burmistrz Stanisław Małachwiej.

– Ja po prostu bardzo polubiłem Sokółkę – przyznał Wojciech Drewniak, który jest rodowitym wadowiczaninem. W Sokółce mieszka od lat 70-tych XX wieku. Przez dłuższy czas był dyrektorem Zakładów Stolarki Budowlanej „Stolbud”. Współpracownicy wspominają go jako wspaniałego człowieka i szefa. Dzięki jego staraniom w Sokółce zrealizowano wiele inwestycji, które przyczyniły się do rozwoju miasta.

Wojciech Drewniak urodził się 16 kwietnia 1922 roku w Wadowicach. Tytuł Honorowego Obywatela Sokółki otrzymał w 2012 roku.

(UM) Fot.: D. Biziuk 


Zobacz również

Skip to content