W Radiu Białystok na antenie

Środa 16 stycznia była dniem, kiedy po raz kolejny gościliśmy w Urzędzie Miejskim w Sokółce reporterów Radia Białystok. Wywiady z poszczególnymi rozmówcami przeprowadzała Edyta Wołosik.

Edyta Wołosik w rozmowie z asp. sztab. Martą Rudź
Edyta Wołosik w rozmowie z asp. sztab. Martą Rudź

Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej opowiadał słuchaczom o inwestycjach, jakie zaplanowano do realizacji w 2013 roku. Na liście zadań kontynuowanych znajdą się: budowa wodociągów wiejskich w Sokolanach, Sierbowcach, Żukach, Plebanowcach oraz kanalizacji w Nowej Kamionce, wykonanie nawierzchni ul. Kruczej i Turystycznej, termomodernizacja budynków szkolnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Integracyjnych i Gimnazjum nr  1, projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”, budowa  sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce, modernizacja kina „Sokół” (budowa sali multifunkcjonalnej z amfiteatrem zewnętrznym). Wśród zadań noworozpoczętych, w budżecie Gminy Sokółka na 2013 rok uwzględniono m.in.: budowę wodociągu do Szkoły Podstawowej w Geniuszach, przebudowę ul. Kolejowej oraz remont ul. Warszawskiej i 1 Maja, wykonanie nawierzchni na ul. Roski Małe, Jodłowej, Tuwima, E. Plater, Kwiatowej, Królowej Bony, Kłopotowskiego, modernizację sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.

Od Burmistrza Sokółki Stanisława Małachwieja radiosłuchacze dowiedzieli się również o środkach, jakie Gmina Sokółka przeznacza na Fundusz Sołecki. W tegorocznym budżecie jest to kwota 401 tys. 661 zł.

– W 2012 roku wydatkowaliśmy na ten cel 381 tys. 755 zł, natomiast w 2011 – 367 tys. 074 zł. Dla porównania podam jeszcze, że w 2010 roku na Fundusz Sołecki przeznaczyliśmy 266 tys. 709 zł. Widać zatem, że z roku na rok ta kwota jest coraz większa – powiedział Burmistrz Stanisław Małachwiej.

Podczas radiowej audycji poruszono m.in. temat płacenia podatków od psów. W tej kwestii wypowiedziała się Janina Kucharewicz, Skarbnik Sokółki. Z kolei o bezpiecznych feriach opowiadała asp. sztab. Marta Rudź, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce.

Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich słuchaczy na imprezę, która odbędzie się w Sokółce 3 lutego. Będzie to „Tłusta Niedziela z Morsami i Pączkami”. Początek nad miejscowym zalewem o godz. 12.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content