Orkiestra w Sokółce

Walutę polską, unijną, rosyjską, białoruską i czeską wyciągnęli z puszek wolontariusze, którzy przez całą niedzielę 13 stycznia zbierali w Sokółce pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

orkiestra_sokolka_2013

Sokólski sztab WOŚP został zorganizowany przez miejscowy Ośrodek Kultury. Od samego rana na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy.

– Pieniądze zbierało 18 uczniów z Zespołu Szkół oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce. Dodatkowo w naszym sztabie mieliśmy także dwóch wolontariuszy, którzy prosili o datki mieszkańców Kuźnicy – poinformowała Krystyna Kostera z Sokólskiego Ośrodka Kultury, która pełniła funkcję szefa sztabu WOŚP.

Po południu w kinie „Sokół” rozpoczął się koncert połączony z licytacją orkiestrowych gadżetów oraz różnych przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców. Na scenie zaprezentowali się: zespół „Cygańskie Serca”, Kapela „U Mundka”, gitarzyści z Sokólskiego Ośrodka Kultury, a także zespoły „Juve” i „Orion”. Na zakończenie imprezy przygotowano taniec z ogniami i pokaz fajerwerków.

– W sumie ze zbiórki ulicznej i licytacji udało się zgromadzić 11 tys. 479 zł i 45 groszy. Mamy jeszcze kilkanaście monet i banknotów w obcych walutach – powiedziała Krystyna Kostera.

Organizatorzy XXI Finału WOŚP zaprosili wolontariuszy na poczęstunek. Ciasta i pieczywo przekazał na ten cel PSS Jaskółka, wędliny – sklep Sadrol, natomiast dodatki do kanapek – GS „Samopomoc Chłopska” z Sokółki. Przez całą niedzielę wolontariusze mogli skorzystać z zaproszenia na darmową herbatę, którą serwowała cukiernia „Lukrecja”.

Warto podkreślić, że sokólski szpital jest jedną z 600 takich placówek w kraju, które zostały wyposażone w sprzęt zakupiony przez WOŚP.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content