Wakacje w górach

Wyjechali w piątek 20 lipca, wrócą do domu 10 dni później. Licząca 16 osób grupa dzieci i młodzieży z sokólskiej gminy odpoczywa na obozie profilaktyczno – wypoczynkowym w miejscowości Sosnówka koło Karpacza.

Wyjazd zorganizowała Fundacja Sokólski Fundusz Lokalny. Pieniądze na ten cel przekazał Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej oraz Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Z Urzędu Miejskiego w Sokółce przeznaczono na wakacyjny wyjazd 6 tys. zł, natomiast z FIO – ok. 3,5 tys. zł. Brakująca kwota pochodziła ze środków Fundacji SFL.

Tym razem grupa wybrała się na wakacyjny wypoczynek pociągiem. W poprzednich latach korzystano z transportu autobusowego. Celem podróży był Ośrodek Wypoczynkowo – Kolonijny „Sosna”.

– Planujemy liczne atrakcje, a mianowicie: piesze wycieczki po górach, w tym na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę, wycieczki autokarowe po okolicy, zwiedzanie Karpacza, Szklarskiej Poręby, chrzest obozowy, a także wybory Miss i Mistera Kolonii oraz 2-dniowe zajęcia profilaktyczne – poinformowała Ewa Puszko z Fundacji Sokólski Fundusz Lokalny.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również