Rondo i remonty kolejnych ulic

Do 30 lipca ma zostać zakończona budowa pierwszego ronda w Sokółce. Inwestycję zlokalizowano na ul. Kolejowej. W związku z prowadzonymi pracami, część ulicy została wyłączona z ruchu. Sokólskie rondo buduje firma BK Trans Roboty Drogowe Bursukiewicz s.j. z Hryniewicz koło Białegostoku. Za tę inwestycję gmina zapłaci 632.697 zł.

Budowa ronda w Sokółce

Aktualnie trwają też remonty ul. Wiśniowej i ul. Kleeberga w Sokółce. Pierwsza z nich ma być gotowa do 31 lipca. Inwestycję na ul. Wiśniowej prowadzi Zakład Budowy i Utrzymania Dróg Romuald Błahuszewski z Sokółki. Zakres robót obejmuje:  ułożenie polbruku na nawierzchni ulicy (1398 m kw) oraz na chodnikach (743 m kw), urządzenie trawników (165 m kw), przebudowę linii oświetlenia drogowego i linii energetycznej, a także przebudowę linii telekomunikacyjnej. Wartość inwestycji to 272.932 zł.

Termin zakończenia prac na ul. Kleeberga ustalono na 30 czerwca. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Betoniarsko – Brukarski Irena Klimowicz z Sokółki. W ramach remontu ul. Kleeberga zostały wykonane: kanalizacja deszczowa, nawierzchnia asfaltowa (180 m kw – zjazd z ul. Kryńskiej) oraz z polbruku (1839 m kw), a także chodniki (790 m kw) i trawniki (250 m kw). Koszt inwestycji oszacowano na 430.291 zł.

(UM) Fot. P. Bujwicki

Skip to content