Atmosfera Euro 2012 w Gimnazjum nr 1

12 czerwca 2012 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce włączyli się w rządową kampanię społeczną: „Polacy 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami” by także w szkolnej społeczności budować pozytywną atmosferę Euro 2012.

Na boisku szkolnym odbył się Międzyklasowy Pokaz Kibicowania zorganizowany przez Samorząd Uczniowskim pod opieką nauczycieli: M. Breńko, K. Reszuta, oraz K. Kosackiego. Klasy biorące udział w zabawie przygotowały plakat o Euro 2012, zaprezentowały okrzyk dopingujący polską drużynę oraz zaśpiewały jeden z trzech oficjalnych hymnów reprezentacji Polski na Euro 2012.

Największą frajdę sprawiło jednak uczniom przebieranie się za kibiców narodowej reprezentacji: biało- czerwone stroje, malowanie twarzy, trąbki, peruki, flagi,czapki itp.

 

Jury, w skład którego wchodziły nauczycielki wychowania fizycznego oraz pani dyrektor Bożenna Łazarewicz wybrało spośród 16 klas trzy zwycięskie: I g, II a oraz III b. Nagrodą dla nich jest wspólne wyjście na lody.

Po Pokazie Kibicowania odbyło się podsumowanie roku szkolnego od strony sportowej. Zostały wręczone nagrody za szkolne turnieje: piłki siatkowej, piłki nożnej oraz tenisa stołowego. Uczniowie klas III reprezentujący barwy naszej szkoły w różnego rodzaju zawodach sportowych otrzymali z rąk Pani dyrektor statuetki i nagrody książkowe.

O godzinie 12.00 odbył się kluczowy punkt dnia – VII Sokólski Bieg Pokoleń pod hasłem; ,,Pokolenie JP II w hołdzie Papieżowi”. Trasa wiodła sokólskimi ulicami: Mickiewicza, Sikorskiego, Piłsudskiego i Ściegiennego i liczyła ok. 1400m. Był to bieg bez rywalizacji.Udział w nim wzięło kilkaset osób.Większość z nich to uczniowie naszego gimnazjum oraz innych sokólskich szkół wraz z nauczycielami i katechetami. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście i sponsorzy.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy daszek w barwach narodowych. Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy mogli się posilić w strefie kibica zorganizowanej na boisku gimnazjum. Po Biegu Pokoleń odbyło się wręczenie pamiątkowych statuetek. Następnie rozegrano mecz towarzyski nauczyciele kontra uczniowie naszego gimnazjum z wynikiem 2:6.

Dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom oraz osobom i instytucjom, które pomogły w organizacji uroczystości.

K. Reszuta, M. Breńko

Skip to content