Udane zawody sokólskich bilardzistów

W rozegranych w dn. 25-27 maja 2012 r. w Poznaniu i Środzie Wielkopolskiej bilardowym cyklu seniorskiego Grand Prix Polski – “Wik Pol Tour 2012”, kolejny bardzo dobry występ odnotowali bilardziści I-ligowego „Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka”.

Brązowy medal zdobył Piotr Kudlik, który dopiero w półfinale uległ aktualnemu liderowi rankingu Mateuszowi Śniegockiemu. Piotr Kudlik w ćwierćfinale pokonał Konrada Piekarskiego – swojego kolegę klubowego (5 miejsce). Konrad w walce o ćwierćfinał okazał się lepszy od swojego brata Krystiana, który zajął 9 pozycję wspólnie z Markiem Kudlikiem.

Miejsca jakie zajęli sokółczanie w najważniejszych obok mistrzostw Polski zmaganiach bilardowych, w ponad 120 osobowej stawce krajowych bilardzistów, to nadspodziewanie dobry wynik. Konrad i Marek na turniej udali się bezpośrednio po maturach, a ich starsi bracia są na etapie zaliczeń na swoich uczelniach, więc czasu na bieżące przygotowania do tak poważnej imprezy mieli niewiele.

W turnieju zagrali również sokółczanie Jacek Jarno, który zajmując 3 miejsce w grupie nie  awansował do gier rundy pucharowej i został sklasyfikowany na pozycji 43, oraz młodziutki Kuba Kasperuk zasługujący na szczególne słowa pochwały, ponieważ zaprezentował – mimo początku swojej bilardowej kariery – świetny bilard, pokonując w swoim pierwszym meczu grupowym bardzo utytułowanego Michała Czarneckiego 5:2.

NAJBLIŻSZE STARTY:

Pierwszy skład drużyny „Metal-Fach LP Pool Bilard  Sokółka” już w nocy z wtorku na środę  wyruszy do Sankt Johan w Austrii i weźmie udział w drugim w tym roku turnieju cyklu Pucharu Europy „EURO – TOUR 2012”. Zawody będą rozgrywane od 31 maja do 3 czerwca. W tym turnieju nasi młodzi zawodnicy będą mieli możliwość rywalizacji z całą europejską czołówką profesjonalistów, w tym z wieloma mistrzami świata i europy.

10 czerwca rozegrana zostanie III Edycja Eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów 2012. Będzie to turniej o Puchar Burmistrza Sokółki. Zapraszamy do Klubu Bilardowego LP Sokółka przy ul. Ogrodowej 23. Rozpoczęcie o godzinie 12:00.