Karawana Bez Granic w sokólskiej „Jedynce”

Młodzi artyści z Indii i Mongolii dali popis swoich możliwości tanecznych podczas występu, który odbył się w środę 23 maja w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce.

Widowisko zostało zorganizowane w ramach Karawany Bez Granic. Karawana to jeden z elementów Festiwalu Młodzieży Bez Granic, jaki od 22 do 26 maja odbywa się w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku koło Dąbrowy Białostockiej. Pięć festiwalowych dni wypełnią koncerty, spotkania z podróżnikami, naukowcami, pokazy filmów, zdjęć, a przede wszystkim szereg warsztatów, w czasie których będzie można nauczyć się m.in. japońskiej kaligrafii, dalekowschodnich sztuk walki, tańca, muzyki, poznać tajniki kuchni indyjskiej. Tegoroczny Festiwal w Różanymstoku odbywa się pod hasłem Daleki Wschód. Uczestniczą w nim grupy z Japonii, Indii, Izraela, Litwy, Anglii, Mongolii.

Karawana Bez Granic przyjechała do Sokółki na zaproszenie Burmistrza Stanisława Małachwieja. Na miejsce prezentacji wybraliśmy salę sportową SP nr 1. Chcielibyśmy podziękować dla Dyrektora tej placówki – Zbigniewa Laszuka za pomoc w przygotowaniu spotkania z młodzieżą hinduską i mongolską. Występ obejrzeli uczniowie podstawówek i gimnazjów z sokólskiej gminy.

(UM) Fot. D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content