Nabór wniosków na stypendia sportowe

Burmistrz Sokółki przypomina, że można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego osobom fizycznym osiągającym wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym w 2022 roku.

Nowe zasady, tryb przyznania i pozbawiania oraz rodzaje i wysokość stypendiów sportowych określa Załącznik nr 1 do Uchwały Nr XLVII/313/2021 Rady Miejskiej w Sokółce z dnia 29 grudnia 2021 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu przyznawania i pozbawiania stypendiów sportowych osobom fizycznym osiągającym wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym.

Prawidłowo wypełniony i podpisany wniosek o przyznanie stypendium sportowego wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami tj:

  1. Aktualne zaświadczenie ze szkoły lub uczelni potwierdzające, że się jest uczniem bądź studentem. W przypadku nie posiadania statusu ucznia bądź studenta zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o zarejestrowaniu w rejestrze bezrobotnych lub oświadczenie o zatrudnieniu.
  2. Potwierdzenie osiągniętego wyniku sportowego, poświadczone przez właściwy związek sportowy, łącznie z oficjalnym komunikatem z zawodów poświadczonym przez właściwy związek zawierający informację o liczbie startujących zawodników, par, sztafet, osad lub drużyn w konkurencji oraz jednoznacznym określeniem rangi zawodów tj. Mistrzostw Świata, Pucharu Świata, Mistrzostw Europy, Pucharu Europy, Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

należy składać w terminie od dnia 23 stycznia 2023 r. do 31 stycznia 2023 r. do sekretariatu Urzędu Miejskiego w Sokółce pok. 207 lub można wysłać na adres Urzędu Miejskiego w Sokółce Plac Kościuszki 1, 16-100 Sokółka.

Wzór wniosku, klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych oraz w/w uchwała Rady Miejskiej w Sokółce wraz z regulaminem, dostępne są pod niniejszym artykułem. W razie pytań można kontaktować się z Panią Joanną Korzeniewską tel. 85 711 09 19, adres e-mail: korzeniewska@sokolka.pl

DO POBRANIA:

Wzór wniosku

Uchwała w sprawie stypendiów

Klauzula informacyjna RODO

(JK)

Dawka wiedzy o życiu bez zbędnej chemii

25 stycznia 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyły się pierwsze warsztaty ekologiczne z cyklu „Chemia bez chemii. Dla domu i ciała”.

Warsztaty prowadziła Pani Paulina Karczewska – ekolożka i edukatorka, która zajmuje się naturalną pielęgnacją, kosmetykami oraz środkami czystości domowej roboty.

Warsztaty ekologiczne

Pani Paulina przekazała uczestniczkom spotkania niesamowitą dawkę wiedzy na temat sprzątania bez zbędnej chemii, które jest nie tylko ekologiczne, ale również tanie! Jak się okazało zalet sprzątania bez chemii jest mnóstwo. Ekologiczne środki czystości są biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz korzystne dla zdrowia wszystkich domowników. Możemy również w prosty i tani sposób ograniczyć działanie szkodliwej chemii na nas i środowisko.

ZOBACZ WIĘCEJ

Na spotkaniu o Centrum Przesiadkowym

Z inicjatywy Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej w sokólskim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie projektowe dotyczące budowy Gminnego Centrum Przesiadkowego w Sokółce. Zorganizowano je w piątek 20 stycznia 2023 roku. Jego uczestnikami byli: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, pracownicy sokólskiego magistratu, przedstawiciele firmy Budimex S.A. oraz jednostki projektowej PasProjekt Sp. z o.o.

Celem spotkania było uzgodnienie z projektantami koncepcji projektu bryły przebudowywanego budynku dworca oraz rozwiązań funkcjonalnych obiektu. Omawiano również kwestie zagospodarowania terenu Gminnego Centrum Przesiadkowego w Sokółce obejmującego obszar ok. 2ha powierzchni.

Analizowano propozycje rozwiązań przestrzeni publicznej przed budynkiem dworca, najbardziej optymalnego dla mieszkańców zlokalizowania ogólnodostępnego parkingu, postoju taxi, separacji ruchu pieszego od ruchu kołowego oraz propozycji lokalizacji i kształtu stanowisk autobusowych.

Szczególnej uwadze poświęcona była kwestia zagospodarowania terenu zielenią, aby w przyszłości okolice terenu Gminnego Centrum Przesiadkowego stały się miejscem, w którym sokółczanie chętnie będą spędzać czas.

(MG) Fot.: D. Biziuk

31. Finał WOŚP w Sokółce

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza serdecznie na 31. Finał WOŚP do Kina „SOKÓŁ”.

W niedzielę, 29 stycznia 2023 r. od godz. 10:00 w holu czekać na Państwa będzie kiermasz różności (domowe wypieki, rękodzieło itp.). Od godz. 15:00 zaplanowaliśmy licytacje gadżetów orkiestrowych oraz bonów i voucherów podarowanych przez lokalne firmy (Piekarnia Jaskółka, Edumission, Kraśne Życie – Agroturystyka Konna Kraśniany). Do wylicytowania będzie także – gratka – firanka z logo WOŚP wykonana ręcznie na szydełku przez panią Józefę przy współpracy członków UTW w Sokółce.

Na scenie zaprezentują się: Kadryl SOK Sokółka, Mażoretki Stella Sokółka oraz zespół wokalny „Złote nutki”, o godz. 17.00 wystąpi grupa „AZALiSZ”, a część koncertową zamknie o godz. 18.30 F.B.I. Blues Band.

Szczegóły na stronie SOK:

https://sokolskiosrodekkultury.pl/kino-sokol-zaprasza-na-final-wosp/

„ŻYJ ZDROWO W ZDROWYM ŚWIECIE!”
Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Do zobaczenia!

(AT) SOK

Zabawa karnawałowa w żłobku

18 stycznia 2023 r. w Żłobku Miejskim w Sokółce odbył się bal karnawałowy pod hasłem „Dzień wymarzonego bohatera”.

Było to jedno z zadań do wykonania by zostać Przyjaznym i bezpiecznym Żłobkiem w Ogólnopolskim Projekcie. Nasz żłobek stara się dzielnie o ten certyfikat.

Już od rana w żłobku pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać m.in. wróżki, królewny, motylki, piratów, strażaków, Spider-Mana, Batmana.

Zabawa karnawałowa w żłobku

Tańczono solo i parami z podskokami i obrotami – słowem była zabawa i działo się. Na tą wyjątkową okazję opiekunki wybrały stroje w klimacie karnawałowym, zachęcały wszystkich do tańca przy znanej muzyce. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Styczniowe turnieje szachistów ASU

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka nowy rok rozpoczęli stratami w turniejach szachowych.

14 stycznia 2023 r. – Puchar Akademii Supraskiej – „Mój pierwszy turniej szachowy”

Urodzeni w 2016 r. i młodsi:
Malewicz Kacper 3 pkt. z 5
Chomko Jan 2 pkt.
Chomko Malwina 2 pkt.
Szczesiul Antoni 1 pkt.

21 stycznia 2023 r. – Puchar Akademii Supraskiej

Urodzeni w 2013 r. i młodsi:
1. Kocisz Emilia 4pkt. z 6
2. Bulej Dawid 4 pkt.
3. Łukaszuk Filip 4 pkt.

22 stycznia 2023 r. – Puchar Akademii Supraskiej

Urodzeni w 2016 r. i młodsi:
1. Chomko Malwina 3 pkt. z 6
2. Chomko Jan 3 pkt.

ZOBACZ WIĘCEJ

Ferie na sportowo

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza na atrakcje przygotowane podczas ferii zimowych.

OSiR w Sokółce przygotował szeroki wachlarz atrakcji i promocji na ferie zimowe 2023. Każdy zainteresowany powinien znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami:

Logo ferie w mieście 2023

1) Półkolonie „Ferie w Mieście 2023” – Wśród największych atrakcji tegorocznego zimowego wypoczynku wymienić można: wyjazd na naukę jazdy na nartach zjazdowych do WOSiR Szelment, wyjazd do Parku Trampolin w Białymstoku, seanse filmowe w Kinie Sokół, zajęcia sportowo-rekreacyjne na krytej pływalni oraz hali sportowej. Półkolonie będą rozłożone na 2 turnusy (2 tygodnie ferii zimowych), w każdym po 3 grypy, w każdym tygodniu po 42 dzieci – łącznie 84 dzieci w wieku od siedmiu do trzynastu lat.

2) Kryta Pływalnia OSiR Sokółka – promocyjne wejścia na pływalnię – Zgodnie z cennikiem przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych podczas ferii korzystają z pływalni ze zniżką w wysokości 40% ceny biletu ulgowego, czyli już od 3 zł/godz. Zniżka dotyczy pierwszych 60 minut, cena kolejnych minut naliczana będzie według cennika.

3) Wodny Tor przeszkód – Przez dwa tygodnie ferii na naszym obiekcie będzie rozstawiony WODNY DMUCHANY TOR PRZESZKÓD. Wszyscy odwiedzający nas w tym czasie bez dodatkowych opłat, w cenie wejścia na pływalnię będę mogli korzystać z tej fantastycznej atrakcji. W ubiegłych latach cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem.

4) Zawody na wodnym torze przeszkód w ostatnią niedzielę ferii, czyli 5 lutego o godz. 12:00

5) Bezpłatne zajęcia instruktażu w piłkę nożną – Odbywać się one będą we wtorek 31 stycznia klasy 1-3 i w czwartek 2 lutego klasy 4-8 w godz. 14:00-15:30 na boisku sztucznym OSiR Sokółka.

6) Bezpłatne wejściówki na basen dla osób niepełnosprawnych”.

(KZ) OSiR

Czytelnicy spotkali się z Wojciechem Czabanowskim

W piątkowy wieczór ,20 stycznia 2023 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła na spotkaniu autorskim Wojciecha Czabanowskiego autora powieści z gatunku political fiction, doradcę politycznego, strategicznego i wizerunkowego.

W. Czabanowski

Podczas spotkania autor promował debiutancką powieść pt. „Plan Kiszczaka”. Pełna humoru i wartkiej akcji książka Wojciecha Czabanowskiego przenosi czytelnika do czasów PRL-u. Autor rozwija cudowną wizję alternatywnej historii, w której Jaruzelskiemu, Kiszczakowi i Ochabowi udaje się doprowadzić do stworzenia prawdziwie ejdetycznej Rzeczpospolitej Ludowej, która staje się pierwszym autentycznym państwem uniwersalnym w naszej części świata.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na wystawę „Monidła – dawne portrety ślubne”

Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK, w najbliższy piątek (27 stycznia, o godz. 17.00), zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Monidła – dawne portrety ślubne”.

Plakat

Dla niewtajemniczonych – MONIDŁA – to stworzone na podstawie fotografii portrety, poddane zabiegom retuszu i podkolorowania. W Polsce pojawiły się w XIX w. i jako tańsza alternatywa drogich zdjęć portretowych trafiły pod przysłowiowe strzechy. Najczęściej zamawiano je u wędrownych akwizytorów, którzy z dostarczonych przez klientów zdjęć komponowali portrety, dodatkowo je podmalowując.

Na ekspozycji zostanie zaprezentowanych ponad 30 portretów, przeważnie ślubnych, ze zbiorów osób prywatnych. Obok nich zaprezentujemy także dywany dwuosnowowe, które były częścią kobiecej wyprawy ślubnej na naszych terenach.

Otwarcie uświetni krótki występ Zespołu Muzycznego Retro Band z Kuźnicy. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

(AT) SOK

Biblioteka Publiczna podsumowała 2022 rok

Zdjęcie grupowe

Rok 2022 dobiegł końca. Był to bardzo dobry, pracowity, aktywny i rozwijający rok. Czas zatem na małe podsumowanie.

W 2022 roku Biblioteka Publiczna wraz z filiami wzbogaciła swój księgozbiór o 3217 egzemplarze. W darze od czytelników otrzymaliśmy 436 tytułów. Na zakup książek wydaliśmy 73 248 złotych, a na audiobooki 3 409 złotych (150 audiobooków). Jak co roku, wychodząc naprzeciw osobom starszym i słabowidzącym zakupiliśmy 21 egzemplarze nowych tytułów pisanych dużą czcionką.

O tym, że warto korzystać z zasobów biblioteki przekonali się jej czytelnicy.

ZOBACZ WIĘCEJ

Orkiestra zagrała koncert

Istnieje od 11 lat. W niedzielę 22 stycznia 2023 roku Miejska Orkiestra Dęta z Sokółki zaprosiła na koncert karnawałowy. Młodzi muzycy wystąpi na scenie sokólskiego kina „Sokół”.

Orkiestra z Sokółki

W koncercie uczestniczyli Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, a także rodziny muzyków i ich sympatycy. Z orkiestrą gościnnie wystąpiła solistka Małgorzata Piasecka z Sokółki, która obecnie jest uczennicą III Liceum w Białymstoku. – Zaprezentujemy Państwu nasz nowy repertuar – wyjaśnił na wstępie Kapelmistrz Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki Leszek Szymczukiewicz. Po koncercie widownia zgotowała orkiestrantom owację na stojąco. Były tez bisy. – Dziękuję Wam za ten wspaniały koncert – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Muzycy otrzymali od Pani Burmistrz słodki upominek.

Od samego początku Miejską Orkiestrę Dętą w Sokółce prowadzi Leszek Szymczukiewicz, pochodzący z Czarnej Białostockiej absolwent studiów muzycznych w Gdańsku. Zespół powstał z inicjatywy sokólskiego samorządu gminnego, który na zakup instrumentów przeznaczył około 60 tys. zł. W pierwszym roku istnienia orkiestra wystąpiła przed publicznością siedem razy. Orkiestranci spotykają się na próbach w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce. Od 2013 roku zespołowi towarzyszą mażoretki.

ZOBACZ WIĘCEJ

Podsumowanie konkursu szopek

19 stycznia 2023 r. odbyło się uroczyste podsumowanie I Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Sokółce.

Zdjęcie grupowe

W kinie „Sokół” zebrało się wielu młodych twórców szopek, których powitali: Burmistrz Ewa Kulikowska wraz z Wiceburmistrzem Adamem Kowalczukiem oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce Adam Bitiucki i Wicedyrektor Joanna Zajczyk.

Młodzi artyści wraz z opiekunami mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu uczniów SP1 w Sokółce pod kierunkiem Danuty Koryckiej oraz Joanny Snochowskiej–Grygo oraz uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce.

ZOBACZ WIĘCEJ

DKF Fantom zaprasza na film

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom zaprasza na arcyciekawy film „Infinite Storm”. Gościem pokazu będzie dr Maciej Białous – filmoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku. Początek 26.01.2023 r. o godz.18.00.

„Infinite Storm” to pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej, to zapierająca dech w piersiach i mrożąca krew w żyłach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy. Główną rolę w inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts, w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością.

Jej bohaterka, Pam Bales, wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie
musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć. „Infinite Storm” wciąga nas w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji.

(MP) Kino Sokół

Rekrutacja do przedszkoli w 2023 roku

Szanowni Rodzice! Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska informuje, iż od 6.02.2023 r. od godz. 8.00 do 17.02.2023 r. do godz. 15.00 – przyjmowane będą od rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole, innej formy wychowania przedszkolnego deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego w danej placówce.

Przedszkolaki

W terminie od 20.02.2023 r. od godz. 8.00 do 10.03.2023 r. do godz. 15.00 – przyjmowane będą od rodziców dzieci – mieszkańców gminy Sokółka, które jeszcze nie uczęszczały do przedszkola, wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z niezbędnymi załącznikami.

Druk wniosku oraz klauzula informacyjna zamieszczone będą na stronie internetowej przedszkola pierwszego wyboru, w przypadku oddziału przedszkolnego funkcjonującego w szkole, na stronie danej szkoły. Prosimy o uzupełnienie wniosku i dostarczenie go tylko do przedszkola pierwszego wyboru. Nie należy dublować wniosków do kilku przedszkoli jednocześnie. Zgodnie z prawem oświatowym, wychowaniem przedszkolnym obejmuje się dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.

ZOBACZ WIĘCEJ

Ferie z biblioteką

Zapraszamy na „Ferie z biblioteką”, zarówno dzieci narodowości polskiej, jak i ukraińskiej!

Czeka na Was wiele atrakcji i wspaniała przygoda z książkami obu narodowości, inspirującymi do zabawy i zimowego szaleństwa.

Obowiązują zapisy.

Szczegóły na plakacie.

(MW-Sz) BP Oddział dla Dzieci

Bezpieczne ferie w Starej Rozedrance

19 stycznia 2023 r. do Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance, na zaproszenie dyrektor Krystyny Sosny, przyjechali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Przedstawiciele Wydziału Prewencji w atrakcyjny sposób przypomnieli uczniom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas zabaw na śniegu oraz zachowania wobec ludzi nieznajomych. Jak się okazało, wychowankowie i uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance są doskonale zaznajomieni z tymi zasadami, jednak – jak wiadomo – powtarzanie zawsze procentuje w postaci trwałej wiedzy, która powinna przełożyć się na większe bezpieczeństwo.

SP w Starej Rozedrance

Każdy emeryt i rencista otrzyma mLegitymację ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od stycznia 2023 roku każdy emeryt i rencista otrzyma elektroniczną wersję legitymacji ZUS – mLegitymację. Będzie ona dostępna na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu (np. smartfonie), przy użyciu bezpłatnej aplikacji mObywatel.

Dzięki mLegitymacji:

  • potwierdzisz, że jesteś emerytem lub rencistą,
  • udowodnisz, że masz prawo do świadczeń zdrowotnych,
  • możesz korzystać z ulg, które przysługują emerytom lub rencistom (np. zniżek do biletów).

Szczegółowe informacje nt. mLegitymacji emeryta-rencisty dostępne są na stronie internetowej https://www.zus.pl/

ZUS Oddział w Białymstoku

Występy muzyczne dały wiele radości

Uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokółce wystąpili w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym im. Janusza Korczaka w Sokółce.

To była wesoła godzina

Na zaproszenie Pani dyrektor Elżbiety Szomko, uczniowie szkoły muzycznej zawitali w murach ośrodka. Prezentując swe umiejętności sprawili dzieciom i młodzieży wiele radości, co było widoczne w ich uśmiechniętych oczach.

To była wesoła godzina. Jakże fajnie, że w Sokółce mamy szkołę muzyczną.

ZOBACZ WIĘCEJ

Skip to content