Dominik Zając zwyciężył w turnieju Grand Prix Polski

Dominik Zając z Klubu Bilardowego LP Metal Fach Sokółka wygrał ostatni w tym sezonie turniej serii Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR. Zawody odbyły się w łódzkim Klubie Bilardowym FRAME.

Dominik

Dominik to bardzo doświadczony zawodnik, wielokrotnie stawał na podium turniejów najwyższej rangi w kraju, a także międzynarodowych. Jednak po złoto sięgnął po raz pierwszy. W finale pokonał Mateusza Śniegockiego (Zakręcona Bila Poznań) 6:2. Z brązowymi medalami Gran Prix zakończyli: Szymon Kural (TCF HUB Kraków) i Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki).

W turnieju zagrało 85 bilardzistów obok Dominika Sokółkę reprezentowali: Karol Zielenkiewicz, Hubert Łopotko oraz Grzegorz Lasota wszyscy z powodzeniem przebrnęli rozgrywki grupowe uzyskując awans do rundy pucharowej ostatecznie Lasota zajął miejsce 17, Karol i Hubert zostali sklasyfikowani na miejscu 33.

Zmagania bilardzistów można na żywo oglądać w tvsports.pl, jak również retransmisje na tvsports.pl, You Tube i telewizji SPORTKLUB. Wyniki online dostępne są na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Skip to content