Odkryć patrona

fest_piosenki_gim-008

„Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury” – te słowa Papieża Polaka były mottem VI Festiwalu Piosenki Oazowej, który odbył się we wtorek 22 października w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce.Honorowy patronat nad festiwalem objął Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej.

Przed spotkaniem w Gimnazjum, uczestnicy tego muzycznego wydarzenia wzięli udział we mszy, jaka została odprawiona w kościele kolegiackim pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce.

Część festiwalową otworzyła Miejska Orkiestra Dęta, działająca przy Gimnazjum nr 1. Zebranych powitała Bogusława Szczerbińska, Wicedyrektor Gimnazjum nr 1. Poinformowała ona, że podczas festiwalu zaprezentują się grupy z:

– Gimnazjum w Jaświłach;
– Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce;
– Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce;
– Gimnazjum nr 17 w Białymstoku;
– Oaza z parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce;
– Oaza z parafii św. Antoniego Padewskiego w Sokółce;
– Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

Zanim poszczególne zespoły rozpoczęły prezentację swoich umiejętności muzycznych, głos zabrał Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej.

– Cieszę się, że możemy wspólnie uczestniczyć w tym wyjątkowym festiwalu. Życzę wszystkim wielu wrażeń artystycznych oraz miłego spędzenia czasu – powiedział Burmistrz Stanisław Małachwiej.

Historię festiwalowych spotkań przybliżyła Bożenna Łazarewicz, Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

– Od 2 września 2004 roku patronem naszej szkoły jest Papież Jan Paweł II. Wychowujemy młodzież zgodnie z duchem nauczania tego wyjątkowego człowieka. Ciągle na nowo odkrywamy naszego patrona. Wędrujemy ścieżkami Jana Pawła II. Wiemy, że Papież bardzo lubił pieśni oazowe. Pierwszy festiwal zorganizowaliśmy 16 października 2006 roku. Rolę sceny pełniły wówczas schody wejściowe do Gimnazjum, a odwagi dodał nam występ księży z parafii św. Antoniego Padewskiego – przypomniała Bożenna Łazarewicz. Dyrektor podziękowała również „wszystkim wspaniałym nauczycielom Gimnazjum nr 1”.

– Ten festiwal jest jedną z dróg, prowadzących do odkrycia Jana Pawła II – podkreślił Marek Frąckiewicz z Podlaskiego Kuratorium Oświaty.

Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i… słodyczami. Na finał wspólnie wykonano ulubioną pieśń Papieża Polaka – „Barkę”.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content