Samochód dla strażaków

W piątek 18 października do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozedrance Starej dojechał nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. Nowoczesny mercedes  zastąpi wysłużonego stara z 1991 roku.

– Wóz został zakupiony z inicjatywy Burmistrza Sokółki – powiedział Daniel Głażewski z Urzędu Miejskiego w Sokółce.
Samochód kosztował 583 tys. 956 zł. Po 150 tys. zł przekazały na ten cel: Komenda Głowna PSP oraz Zarząd Główny OSP. Pozostała kwota pochodzi z budżetu sokólskiej gminy.

– Niech ten sprzęt spisuje się jak najlepiej – życzył strażakom z Rozedranki Starej Jarosław Panasiuk, który służy w jednostce OSP w Starej Kamionce. Dwa lata temu Kamionka dostała identyczny wóz ratowniczo – gaśniczy.

Obecnie w Rozedrance Starej jest 41 strażaków ochotników. Jednostka ta powstała w 1928 roku. Od 25 października 2000 roku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Prezesem OSP w Rozedrance Starej jest Wojciech Bogusławski, natomiast naczelnikiem – Eugeniusz Wróblewski.

Na terenie sokólskiej gminy funkcjonuje siedem jednostek OSP. Oprócz Kamionki i Rozedranki działają one w : Lipinie, Nomikach, Plebanowcach, Kraśnianach i Słojnikach.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content