Menu / szukaj

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

MPO przy ul. Targowej 10 w Sokółce organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych takich jak: stoły, szafy, szafki, krzesła, fotele, sofy itp. (1 szt. powinna ważyć nie więcej niż 50 kg), zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz opon o średnicy do 56 cm.

Odpady te należy wystawić na chodniku, najpóźniej do godziny 7.00 rano w dniu wywozu. Do odpadów wielkogabarytowych nie kwalifikują się wszelkiego rodzaju odpady budowlane, sanitarne, ogrodowe itp. MPO przy ul. Targowej 10 codziennie przyjmuje nieodpłatnie odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony do 56 cm przywiezione własnym środkiem transportu.

W Sokółce zbiórka odbędzie się w dniach: 11.09, 25.09, 30.09 2014 r. ZOBACZ WIĘCEJ

Zapraszamy do udziału w szkoleniu

Urząd Miejski w Sokółce wraz z Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku zaprasza do udziału w szkoleniu „ABC tworzenia i funkcjonowania Rad Działalności Pożytku Publicznego”, które odbędzie się w dniu 18 września  2014, w Sokółce  (Punkt Konsultacyjny Organizacji Pozarządowych w Sokółce, Plac Tadeusza Kościuszki 26). Szkolenie odbędzie się w godzinach 12.00-17.00.

Szkolenie jest bezpłatne i jest zaadresowane do jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych zainteresowanych poszerzeniem wiadomości o istocie RDPP, właściwym przygotowaniem do ich tworzenia.

Zgłoszenia do dnia 11 września 2014 r. proszę przesłać na adres: radamiejska@sokolka.pl, lub pocztą na adres: Joanna Korzeniewska, Urząd Miejski, 16-100 Sokółka, Plac Kościuszki 1 (dodatkowe informacje pod numerem tel. 85 711 09 00).

DO POBRANIA:

Zaproszenie na szkolenie

Formularz zgłoszeniowy

(JK)

Zapraszamy na Dożynki Gminne

dozynki_2014_plakat

7 września w Sokółce odbędą się Dożynki Gminne. Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony rozpocznie msza, jaka zostanie odprawiona w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego o godz. 11.30. Festyn Dożynkowy odbędzie się na placu przed kinem „Sokół”.

W trakcie imprezy zostaną m.in. rozstrzygnięte konkursy na najsmaczniejsze ciasto z jabłkami i na najładniejszy ogród przydomowy i działkowy. Przypominamy, że zgłoszenia na konkursowe ogrody są przyjmowane przez Sokólski Ośrodek Kultury do 22 sierpnia. Z kolei konkursowe ciasta należy przynieść w dniu imprezy na plac przed kinem – do namiotu organizatorów przy scenie. Ciasta przyjmowane będą od godz. 14.30 do 15.

Na Dożynki Gminne zapraszają: Burmistrz Sokółki oraz Proboszcz Parafii św. Antoniego Padewskiego w Sokółce.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na załączonym plakacie.

Zaproszenie do Igrył na wystawę

Stowarzyszenie Dziedzictwo Kulturowe Igrył serdecznie zaprasza w niedzielę 24 sierpnia 2014 roku na godzinę 14:00 do Igrył (boisko sportowe) na wystawę plenerową wypożyczoną z Białostockiego Muzeum Wsi, autorstwa Elżbiety Jakimik „Romowie Podlasia – od taboru po współczesność”.

z-archiwum-bmw

Ekspozycja to prezentacja fotografii z życia społeczności romskiej od I połowy XX wieku do czasów współczesnych. Fotografie przedstawiają zarówno życie codzienne Romów, jak i ważne wydarzenia rodzinne oraz religijne. Zaprezentowany materiał jest efektem kilkumiesięcznej pracy badawczej autorki wystawy, podjętej w ramach programu stypendialnego Marszałka Województwa Podlaskiego. Wystawa jest efektem współpracy ze starszym pokoleniem Romów, którzy chcą ocalić od zapomnienia ich ginącą kulturę.

ZOBACZ WIĘCEJ

Polska uratowała Europę

W piątek 15 sierpnia Sokółka obchodziła 94. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego. Do wspólnego świętowania zaprosili Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej i Starosta Sokólski Franciszek Budrowski.

15-sierpnia-2035

„Współczesna historia cywilizacji zna mało wydarzeń posiadających znaczenie większe od bitwy pod Warszawą w roku 1920. Nie zna zaś ani jednego, które by było mniej docenione… Gdyby bitwa pod Warszawą zakończyła się zwycięstwem bolszewików, nastąpiłby punkt zwrotny w dziejach Europy, nie ulega bowiem wątpliwości, iż wraz z upadkiem Warszawy, Środkowa Europa stanęłaby otworem dla propagandy komunistycznej i dla sowieckiej inwazji. (…) Zadaniem pisarzy politycznych… jest wytłumaczenie europejskiej opinii publicznej, że w roku 1920 Europę zbawiła Polska” – napisał lord Edgar Vincent D`Abernon, brytyjski polityk, ambasador w przedwojennej Polsce i pisarz.

ZOBACZ WIĘCEJ

Relacja z 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Bitwa Warszawska uznawana jest za 18. przełomową bitwę w historii świata. „Cud nad Wisłą” zatrzymał marsz rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią i zadecydował o zachowaniu niepodległości przez Polskę.

W 94. rocznicę tego wydarzenia, pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, zebrali się przedstawiciele władz, służb mundurowych i mieszkańcy Sokółki. Chcieli oddać hołd wszystkim tym, którzy polegli w walce o niepodległość Polski. Przemawiali Burmistrz Sokółki, Starosta Sokólski oraz posłowie: Jarosław Zieliński i Dariusz Pionkowski.

Zapraszamy do obejrzenia relacji Telewizji Sokółka:

http://sokolka.tv