Menu / szukaj

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (GPI) działający przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, na podstawie Umowy dotacji z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w sprawie funkcjonowania na terenie województwa podlaskiego Systemu Informacji o Funduszach Europejskich, zaprasza do korzystania ze swoich usług.

W Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich uzyskasz:

  • bezpłatną i kompleksową informację dot. możliwości dofinansowania Twojego pomysłu z Funduszy Europejskich,
  • wstępną pomoc w przygotowaniu i rozliczaniu projektów, m.in. zasad kontroli projektów, opisywania dokumentów finansowo-księgowych,
  • informację o możliwości realizacji projektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego,
  • informację o podstawowych kryteriach uzyskania dofinansowania, procedurach, wymaganych dokumentach, terminach oraz wskażemy instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków.

ZOBACZ WIĘCEJ

Marek Kudlik najlepszy

Marek Kudlik z „Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka” zwyciężył w rozegranym w ostatni weekend w Dębicy prestiżowym turnieju „Polish Open – Best Of The East” w 10 bil zaliczanym do cyklu Grand Prix Polski 2014. W turnieju zagrało 60 bilardzistów z Ukrainy, Rumuni, Czech, Słowacji, Bułgarii, Anglii i Polski.

Na zdjęciu: Marek Kudlik
Na zdjęciu: Marek Kudlik

Marek w drodze po złoty medal „Polish Open” okazał się lepszy od kolegi klubowego Konrada Piekarskiego. Pokonał także Wojciecha Szewczyka i Mateusza Śniegockiego z Konsalnetu Warszawa, z którymi pojedynki należały do bardzo wyrównanych. W finale mieliśmy popis jednego aktora. Kudlik wynikiem 7-1 pozbawił marzeń o zwycięstwie Vitalija Patsurę z Ukrainy. Zwycięstwo Marka Kudlika pozwoliło mu awansować na 3 miejsce krajowego rankingu 2014. Na pozycji lidera pozostaje Konrad Piekarski. Ogromną satysfakcję mają trenerzy i kibice sokólskich bilardzistów widząc w pierwszej trójce rankingu dwóch bilardzistów „Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka”.   ZOBACZ WIĘCEJ

Grali młodzi szachiści

W dniach 14-19 września 2014 roku w Puławach zostały rozegrane Eliminacje Międzywojewódzkie Strefy Podlasko-Lubelskiej Młodzików i Juniorów Młodszych w szachach. Zawody stanowiły eliminacje do finałów Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych do lat 12 i 14.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w sześciu oddzielnych grupach dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowało 78 zawodników, w tym 30 dziewcząt. Województwo podlaskie było reprezentowane przez 17 juniorek i 25 juniorów z sześciu klubów, w tym LUKSz Orient Sokółka. Klub z Sokółki reprezentowali zawodnicy: do lat 9 Piotr Zajkowski, do lat 11 Norbert Kopeć i Szymon Zajkowski oraz do lat 13 Julia Borowska. Do finału dostał się Norbert Kopeć, który zakończył turniej na II miejscu w swojej kategorii wiekowej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na wideo spotkanie

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wideo spotkanie z grupą muzyczną „Cała Praga Śpiewa”. Początek spotkania o godz. 11:00, 2 października 2014 r. (czwartek).

„Cała Praga Śpiewa” to grupa muzyczna, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Barwy Kultury oraz Domy Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej w Warszawie. W skład zespołu wchodzą seniorzy – głównie z warszawskiej Pragi (miejsce zamieszkania nie jest jednak istotne w działaniu grupy do której należą także mieszkańcy innych stołecznych dzielnic).

ZOBACZ WIĘCEJ

Bezpłatne porady prawne

porady_prawne_foto

W dniu 7 i 21 października 2014 r. w godzinach 15.40-18.40 w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce przy ul. Wojska Polskiego 7, będzie można zasięgnąć bezpłatnych porad prawnych.

Zainteresowanych zapraszamy.

Konkurs „Technotalent 2014″

Regionalny Ośrodek EFS w Białymstoku, Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza do udziału w konkursie „Technotalent 2014″. Celem konkursu jest wsparcie rozwoju zdolnych Podlasian, którzy chcą zaprezentować swoje projekty w jednej z trzech kategorii: TECHNIKA, DESIGN i WYZWANIA SPOŁECZNE. Nagroda główna w każdej kategorii to 10 tys. zł!

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie, studenci i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w wieku od 18 do 30 lat. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespół, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. Każdy uczestnik konkursu ma szansę na udział w specjalnym programie wsparcia uzdolnionych Podlasian realizowanym przez fundację TECHNOTALENTY i firmy partnerskie fundacji.

Zgłoszenia należy wysyłać do dnia 10 października 2014 r. Formularz zgłoszenia, regulamin konkursu oraz szersze informacje dostępne są na stronie http://technotalenty.pl/konkurs/

DO POBRANIA:

Informacja o konkursie

Program konkursu

Marta Reduta – Pieczywek

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych we wsiach

W dniach 18 października oraz 22 listopada 2014 r. MPO Sokółka organizuje we wsiach z obszaru gminy Sokółka zbiórkę odpadów wielkogabarytowych takich jak np. stoły, szafy, szafki, krzesła, fotele, sofy, itp. oraz zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także opon o średnicy do 56 cm/sztuka ważących nie więcej niż 50 kg. Do odpadów wielkogabarytowych nie kwalifikują się odpady budowlane, sanitarne, ogrodowe, itp.

Właściciele nieruchomości, którzy chcą się pozbyć odpadów wielkogabarytowych powinni wystawić je przed posesje, tak aby operator mógł je odebrać. Odpady należy wystawić w dniu wywozu, najpóźniej o godz. 6.00 rano lub w dniu poprzedzającym wywóz. Odpady wielkogabarytowe codziennie przyjmowane są nieodpłatnie od osób, które dostarczą je własnym środkiem transportu do siedziby MPO w Sokółce przy ul. Targowej 10.

ZOBACZ WIĘCEJ

To był wielki militarny sukces

Nie wiadomo, czym zakończyłaby się wojna polsko – bolszewicka 1920 roku, gdyby nie wygrana naszych wojsk w Bitwie Niemeńskiej. Historycy są zgodni co do tego, że owa bitwa była przysłowiową kropką nad „i”, która 94 lata temu przypieczętowała militarny sukces Polaków pod wodzą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Rocznicę tej bitwy wspominano w niedzielę 21 września w Sokółce.

niemenska_2014-019

Uczestnicy obchodów zgromadzili się w kościele kolegiackim pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, aby wziąć udział w nabożeństwie w intencji Ojczyzny. Główną nawę świątyni wypełniły poczty sztandarowe. Do Sokółki przyjechała też Grupa Rekonstrukcyjna 1 Pułku Strzelców Podhalańskich z Łabowej koło Nowego Sącza. Byli także ułani z Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich oraz harcerze z Litwy i Polski.

ZOBACZ WIĘCEJ

Rocznica Bitwy nad Niemnem

Relacja z obchodów 94. Rocznicy Bitwy nad Niemnem

94 lata temu na naszych terenach rozegrała się jedna z ważniejszych bitew w wojnie polsko-bolszewickiej. Był to drugi, po Bitwie Warszawskiej, znaczący sukces militarny wojsk polskich, kierowanych przez Marszałka Józefa Piłsudskiego. W niedzielę w Sokółce, hołd poległym w walce o niepodległość, oddały władze miasta, przedstawiciele służb mundurowych i mieszkańcy. Na uroczystości zaproszono również członków Sekcji Rekonstrukcji Historycznej I Pułku Strzelców Podhalańskich ze Stowarzyszenia Miłośników Historii z Łabowej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji Telewizji Sokółka:

Sokolka.tv