Menu / szukaj

Wizyta białoruskich uczniów w ZSI

25 marca 2015 r. grupa białoruskich uczniów wraz z nauczycielami z 37 Gimnazjum w Mińsku odwiedziła Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Sokółki Pan Adam Kowalczuk.

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy prowadzonej pomiędzy szkołami. Podczas wizyty goście obejrzeli prezentację multimedialną na temat ZSI przygotowaną przez uczennice pierwszej klasy gimnazjum. Następnie w towarzystwie nauczycieli języka rosyjskiego goście zwiedzili budynek szkoły i halę sportową. Na koniec przygotowano słodki poczęstunek i wręczono pamiątkowe prezenty, wśród których była piłka siatkowa z podpisami naszych uczniów.

W zorganizowaniu spotkania pomagała firma Ekoprojekt Jerzy Pławsiuk.

ZSI

Bezpłatne badania mammograficzne

Już w kwietniu, kobiety w wieku 40-75 lat, będą mogły bezpłatnie zbadać się w mammobusie.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w dniach 7–9 kwietnia 2015 r. w mammobusie ustawionym za Urzędem Miejskim w Sokółce, plac Kościuszki 1.

Oprócz badań wykonywanych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (badania w ramach NFZ dla pań w wieku 50 – 69 lat), wykonywane będą bezpłatne badania dla kobiet wieku 40-49 oraz 70-75 lat. Badania finansowane są z Funduszy Norweskich. Na badanie wymagane jest skierowanie lekarskie.

Wszystkie szczegóły dotyczące badań znajdują się na stronie internetowej www.fundusze.mammo.pl

Agata Jabłonowska
LUX MED Diagnostyka

Antoś Piskurewicz został Mistrzem Kaligrafii

W kolejnej, już IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Pisania „Mistrz Kaligrafii”, który odbył się w dniu 19 marca 2015 r. wzięło udział 20 uczestników – uczniów klas drugich z siedmiu szkół z gminy Sokółka.

Wszyscy jesteście mistrzami - takimi słowami powitała uczestników konkursu dyrektor szkoły Maria Andrzejewska. Sztuka pięknego pisania z zachowaniem zasad kaligrafii oraz reguł ortograficznych i gramatycznych jest trudna i wymaga dużego skupienia.

Uczestnicy zostali wyłonieni spośród uczniów swoich klas na drodze szkolnych konkursów. Mistrzem Kaligrafii został Antoni Piskurewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce.

CZYTAJ DALEJ

Zwołanie IX Sesji Rady Miejskiej

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594, z późn. zm.) i §15 pkt. 2 Statutu Gminy Sokółka (Dz.Urz.Woj. Podl. z 2003 r. Nr 21, poz. 538; z 2004 r. Nr 14, poz. 292, Nr 188, poz. 2499; z 2005 r. Nr 261 poz. 2993; z 2010 r. Nr 236 poz. 2875; z 2012 r. poz. 161; z 2015 r. poz. 370) Przewodniczący Rady Miejskiej zwołuje IX Sesję Rady Miejskiej w Sokółce na dzień 31 marca 2015 r. (wtorek) o godz. 13.00, w Sokólskim Ośrodku Kultury, ul. Grodzieńska 1.

Pod poniższym adresem znajdują się materiały dotyczące sesji:

http://api.esesja.pl/posiedzenie7/2548

Nowy druk deklaracji śmieciowej

Od 26 marca 2015 r. obowiązuje nowy druk deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Sokółka. Osoby, które złożyły deklarację w poprzedniej wersji, a dane w niej podane są nadal aktualne NIE MUSZĄ SKŁADAĆ NOWYCH DEKLARACJI.

W deklaracji, oprócz danych adresowych i danych nieruchomości należy przede wszystkim określić liczbę osób zamieszkujących nieruchomości i określić czy odpady będą zbierane selektywnie, bo wpływa to na wysokość opłaty.

DO POBRANIA:
Edytowalny druk deklaracji
Druk deklaracji w formacie .pdf
Uchwała Nr VII/37/2015 Rady Miejskiej w Sokółce

Druki deklaracji dostępne są również w punkcie informacyjnym na parterze urzędu oraz w pokoju nr 309 na II piętrze.

CZYTAJ DALEJ

Główny Lekarz Weterynarii przypomina

Główny Lekarz Weterynarii informuje o występowaniu w roku 2014 i 2015, w państwach Europy wschodniej i środkowej, licznych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF), oraz przypadkach stwierdzenia obecności wirusa ASF w produktach pochodzenia zwierzęcego wyprodukowanych na terytorium państw trzecich.

W związku z powyższym Główny Lekarz Weterynarii przypomina o bezwzględnym zakazie przywożenia do UE produktów pochodzenia zwierzęcego. Przywożona żywność zawierająca produkty pochodzenia zwierzęcego może zawierać patogeny powodujące choroby zakaźne zwierząt, w tym afrykański pomór świń. Nie pozwólmy, aby zakaźne choroby zwierząt przedostały się do UE!

http://www.wetgiw.gov.pl/

Wrócili z Giżycka z workiem medali

W dniach 21-22 marca 2015 r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Omega” Sokółka wzięli udział w XII Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. W tych wymagających wysiłku zmaganiach (każdy zawodnik miał prawo startu w 5 konkurencjach i sztafecie) pływacy z UKS Omega pod kierunkiem trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa odnieśli duży sukces zdobywając aż 25 medali, bijąc przy tym wiele rekordów życiowych oraz klubu.

zaw_plyw_gizycko-011

Do rywalizacji przystąpiło 339 zawodników z 26 klubów sportowych, w tym kluby z Litwy, Warszawy, Elbląga, Olsztyna, Suwałk, Pisza, Mławy, Torunia,  Białegostoku i innych miast Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, wśród zawodników startowali mistrzowie oraz rekordziści Polski w rożnych kategoriach wiekowych. Zawody były rozgrywane w kategoriach wiekowych: rocznik 2006 i młodsi, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, oraz 1999 i starsi. UKS Omega wystawił na te zawody reprezentację 13 pływaków.

CZYTAJ DALEJ

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla gminy Sokółka

baner_ue_fundusz_spojnosci

Gmina Sokółka realizuje projekt „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Sokółka”. Projekt współfinansowany jest z Funduszu Spójności w ramach Priorytetu IX. Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna, Działanie 9.3. Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej plany gospodarki niskoemisyjnej, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Plan gospodarki niskoemisyjnej to dokument strategiczny, który opisuje kierunki działań zmierzających do poprawy klimatu i jakości powietrza poprzez:

  • redukcję emisji gazów cieplarnianych,
  • zwiększenie udziału zużycia energii z odnawialnych źródeł,
  • redukcję zużycia energii pierwotnej,
  • poprawy jakości powietrza.

CZYTAJ DALEJ

Wielkanocna zbiórka żywności

bank_zywnosci_plakat

Fundacja „Sokólski Fundusz Lokalny” zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności, która będzie prowadzona w szesnastu sokólskich sklepach w dniach 20-21 marca 2015 r.

Żywność ze zbiórki zostanie przekazana w formie paczek żywnościowych najbardziej potrzebującym rodzinom z miasta i gminy Sokółka.

Fundacja SFL

Trwa rekrutacja do przedszkoli i żłobka

przedszkolaki

Wczesna edukacja jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka i nie należy jej zaniedbywać. Żłobek i przedszkole to miejsca przyjazne wszystkim dzieciom. Poprzez kontakt z rówieśnikami, maluszek poznaje zasady i reguły społeczne obowiązujące w świecie. Uczy się dzielić z innymi, czekać na swoją kolej, współpracować. Grupa przedszkolna, czy też żłobkowa stanowi małą, ale różnorodną społeczność, w której uwidaczniają się różne charaktery, temperamenty i zdolności.

Drogi Rodzicu, zapisz swoje dziecko do przedszkola! Są jeszcze wolne miejsca w naszych placówkach:

  • przedszkole nr 1, ul. Sikorskiego 4 (kilka miejsc dla 3-4 latków), tel. 857112096
  • przedszkole nr 2, Osiedle Zielone 5, tel. 857112043
  • przedszkole nr 4, ul. Kołłątaja 22, tel. 857112466
  • żłobek, Osiedle Centrum 18 (dzieci od 1 roku życia), tel. 857112539

CZYTAJ DALEJ