Menu / szukaj

Kwiatki na Dzień Matki

Kwiatki na Dzień Matki

W imieniu Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej, w piątek 27 maja 2016 roku Sekretarz Adam Łajkowski złożył życzenia dla świeżo upieczonych matek.

Pan Sekretarz odwiedził Oddział Noworodkowy w sokólskim szpitalu i przekazał młodym mamom kwiaty od Pani Burmistrz.

Na zdjęciu: Magdalena Wyszyńska z Choroszczy, która kilka dni temu urodziła w sokólskim szpitalu córeczkę Hanię.

(UM)

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Sokółka była gospodarzem tegorocznych wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Odbyły się one w piątek 27 maja 2016 roku. W uroczystościach wzięli udział Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz Sekretarz Sokółki Adam Łajkowski.

Obchody rozpoczęło uroczyste nabożeństwo dziękczynne w intencji strażaków, które zostało odprawione w cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego.

Z nowym sztandarem

W tej samej intencji modlili się uczestnicy mszy w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz pododdziałów spod świątyni na Plac Kościuszki, przed siedzibę Komendy Powiatowej PSP w Sokółce.

– Życzę, aby nigdy nie zabrakło Wam zapału do pełnienia tej służby – z tymi słowami zwrócił się do funkcjonariuszy Podlaski Komendant Wojewódzki PSP Jarosław Wendt. Odniósł się też do hasła, jakie widnieje na strażackich sztandarach „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

ZOBACZ WIĘCEJ

Para buch, koła w ruch – Rajd Moto Retro w Sokółce

W piątek 27 maja 2016 r. do Sokółki przybędzie XII Białostocki Rajd Moto Retro, którego celem jest promocja Podlasia i ciekawych miejsc regionu.

Plakat Rajdu Moto - Retro 2016

Będzie to okazja do obejrzenia niespotykanych na co dzień samochodów i motocykli. Prezentacja zabytkowych pojazdów odbędzie się na Stadionie Miejskim w Sokółce w godzinach 13:00 – 14:45.

Białostocki Rajd Moto Retro odbędzie się w dniach 26-29 maja 2016 r. Baza Rajdu od 26 do 28 maja będzie w Białymstoku w Hotelu „Leśny” przy ul. Jana Pawła II 77, a od 28 do 29 maja w Ciechanowcu. Zakończenie Rajdu odbędzie się w niedzielę 29.05.2016 r. o godz. 10.00.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na II Sokólski Triathlon

Plakat Triatlon 2016

19 czerwca 2016 r. nad Zalewem Sokólskim odbędzie się II edycja Sokólskiego Triathlonu.

W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowano zawody tego typu w naszym mieście. Wspaniała pogoda, duża frekwencja oraz liczne atrakcje towarzyszące sprawiły, że była to jedna z najlepszych imprez sportowo-rekreacyjnych 2015 roku.

Startujący zawodnicy ponownie mają szansę rywalizować i walczyć o wspaniałe nagrody! Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w zawodach!

Zapisy należy przesyłać mailowo na adres: osir@sokolka.pl (w temacie należy wpisać: Triathlon Sokółka 2016 – zgłoszenie). W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, płeć, numer telefonu, adres zamieszkania, oraz wzrost, rozmiar koszulki.

Regulamin imprezy
Oświadczenie o stanie zdrowia

ZOBACZ WIĘCEJ >

OSiR

Zaproszenie na Zieloną Galę

Plakat Zielona Gala

Zielona Gala i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego to imprezy, które 28 i 29 maja 2016 r. organizuje Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Po raz pierwszy na Podlasie zawita Czempionat Koni Sokólskich, odbędą się również Dni Odnawialnych Źródeł Energii. Na zwiedzających czekają pokazy, ciekawe wykłady, konkursy i bogata oferta wystawiennicza. Zapowiada się majówka pełna atrakcji. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie już po raz jedenasty organizuje Zieloną Galę i po raz dziewiąty Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.

Zielona Gala to impreza poświęcona technologii produkcji pasz z użytków zielonych. Dwudniowy pobyt w Szepietowie to szybki kurs przygotowawczy do sianokosów. W jednym miejscu rolnicy mają okazję dokonać przeglądu maszyn, kosztów ich eksploatacji i wydajności, a także zapoznają się z technologią zbioru.

DO POBRANIA: Informacja i program

Marlena Zaremba
PODR w Szepietowie

Wspomnieniom nie ma końca …

Wycieczka we Włoszech

W dniach 7-15 maja 2016 liczna grupa uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce uczestniczyła w wycieczce do Włoch. Wspólnemu wędrowaniu towarzyszyło hasło „Szlakiem Jana Pawła II”.

Z wypakowanymi po brzegi walizkami, zaopatrzeni w czerwone czapeczki, w poduszki i koce oraz górę kanapek ruszyli w podroż. Wycieczką kierował przemiły pilot – pan Sławek, który w atrakcyjny sposób opowiadał o historii, kulturze i zwyczajach Włoch.

ZOBACZ WIĘCEJ

Numer 112

Numer 112

Czym jest numer alarmowy 112 ?

Numer 112 jest jednolitym numerem alarmowym, który obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. Można z niego skorzystać zarówno z telefonu stacjonarnego jak i komórkowego. Wybranie numeru 112 nie wymaga odblokowania klawiatury telefonu komórkowego. Ponadto numer 112 można wybrać w telefonie bez karty SIM. Połączenia są całkowicie bezpłatne.

Kiedy dzwonić na numer 112 ?

Zgłoszeniem o charakterze alarmowym powinna być informacja o wystąpieniu lub podejrzeniu wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia, w tym aktu przemocy, a także nagłego zagrożenia środowiska lub mienia oraz zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki

W dniach 21-22 maja 2016 roku Klub Żeglarski “Żagiel” Sokółka organizował Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki powiązane z obchodami 40-lecia powstania Klubu.

Regaty w Sokółce

21 maja od wczesnych godzin porannych, zaczęły przybywać załogi: z Białegostoku – 2 załogi, Augustowa – 3 załogi, Michałowa -1 załoga oraz z Suwałk – 1 załoga. Klub Żeglarski „Żagiel” Sokółka wystawił do regat 4 jachty. Regaty przeprowadzono dla jachtów klasy Omega. Są to jachty otwarto pokładowe, typu slup, o długości całkowitej 6,20 m. Ogółem w imprezie uczestniczyło 11 jachtów, na których pływało 33 zawodników. Pierwszego dnia rozegrano sześć wyścigów. Były to pierwsze regaty rozegrane na terenie Zalewu Sokólskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Agnieszka Ancypo z Warszawy wróciła z medalem

21 maja 2016 roku na basenie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbyły się piąte eliminacje z cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich ph. „Od młodzika do olimpijczyka”. W sportowej rywalizacji wzięło udział 370 zawodników roczników 2002-2004 z 55 klubów z całego kraju. Sokółkę reprezentowało 8 pływaków z UKS Omega.

Na podium w Warszawie

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Startowała czołówka najlepszych zawodników z rankingów ogólnopolskich, w tym aktualni mistrzowie Polski juniorów. Z uwagi na dużą ilość uczestników zawodów i wysoki poziom rywalizacji, nagradzanych dyplomami było 6 najlepszych pływaków, trójka pierwszych otrzymywała medale.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa mieli trudną przeprawę, ponieważ na co dzień trenują na pływalni 25-metrowej. Start na obiekcie olimpijskim był więc dla nich nie lada wyzwaniem. Mimo wszystko udało im się poprawić rekordy życiowe i uzyskać dobre wyniki w zawodach.

Spośród zawodników UKS Omega najwyższą lokatę uzyskała Agnieszka Ancypo w roczniku 2003, która zdobyła brązowy medal w wyścigu na 100m stylem dowolnym, uzyskując czwarty wynik w tym sezonie w Polsce na pływalni 50-metrowej (uległa dwóm najwyżej sklasyfikowanym zawodniczkom w kraju).

ZOBACZ WIĘCEJ

Iga i Oliwia zdobyły medale w Michałowie

21 maja 2016 r. w Michałowie odbył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10 i 11-letnich. Były to najważniejsze zawody pływackie roczników 2005 i 2006 w sezonie, a przy tym korespondencyjne Mistrzostwa Polski na szczeblu regionów.

Po zawodach w Michałowie

W zawodach startowało 160 najlepszych zawodników z 11 klubów pływackich z Suwałk, Białegostoku, Łomży, Augustowa, Olsztyna, Ełku, Sokółki, Hajnówki, Michałowa, Moniek oraz Bielska Podlaskiego. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

Organizatorzy zafundowali młodym pływakom prawdziwy maraton pływacki. Zwykle dwudniowe zawody odbyły się ciągu jednego dnia i każdy zawodnik startował aż 4 razy. Zawodnicy UKS Omega trenowani pod okiem trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Firsa zdobyli 4 brązowe medale.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wędrówka z poezją przez wspomnienia

19 maja 2016 r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Sokółce mieliśmy zaszczyt gościć Panią Leonardę Szubzda – nie tylko poetkę, emerytowaną nauczycielkę języka ojczystego, ale również przyjaciela biblioteki i dobrego ducha początkujących poetów, których bierze pod swoje skrzydła i patronat.

Leonarda Szubzda

Na “Wędrówkę z poezją przez wspomnienia” pani Leonardy zgromadzonych w czytelni gości zabrali uczniowie ZSZ pod kierunkiem Jolanty Siemieniako. Nasz wyjątkowy gość był bardzo wzruszony interpretacją swoich wierszy przez młodzież. W trakcie spotkania pani Leonarda przeczytała swoje najnowsze wiersze skierowane głównie do dziewcząt i kobiet oraz zachęciła młodzież do udziału w Konkursie Recytatorskim poezji Leonardy Szubzdy odbywającym się w Korycinie.

Leonarda Szubzda jest poetką spoglądającą na życie z jednoznacznej perspektywy, z perspektywy serca (…) Poetka nie wstydzi się mowy serca, która w jej wierszach jest tak czymś oczywistym, jak zapach świata, chłód rzeki, czy rozklekotane okiennice, które mówią o jednym i niepowtarzalnym prawie człowieka do wzruszeń – Mieczysław Czajkowski.

ZOBACZ WIĘCEJ