Menu / szukaj

Ogłoszenie Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej

Herb Sokółki

Ogłoszenie Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej dotyczące możliwości budowy sieci gazowej w Gminie Sokółka

Informuję, iż podjęliśmy współpracę i wstępne negocjacje z Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział w Warszawie w sprawie zapotrzebowania w gaz ziemny (początkowo LNG) Miasta i Gminy Sokółka.

Osoby indywidualne, rolnicy, przedsiębiorcy, firmy zainteresowane przyłączeniem do wspomnianej sieci zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Sokółce w celu wypełnienia ankiety służącej zbadaniu możliwości gazyfikacji gminy lub wypełnienie poniżej zamieszczonej ankiety i odesłanie na adres zajczyk@sokolka.pl. Wypełnioną ankietę można też pozostawić w sekretariacie urzędu (pokój 207, I piętro).

Termin składania ankiet: do 27 października 2016 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 857110904 (p. Edyta Zajczyk).

Po weryfikacji potrzeb, w najbliższym czasie, planuję spotkanie zainteresowanych mieszkańców i firm z przedstawicielami Spółki w celu omówienia szczegółów inwestycji.

DO POBRANIA:

ANKIETA (wersja pdf)

ANKIETA (wersja edytowalna)

Burmistrz Sokółki

Ewa Kulikowska

Nowy plac zabaw w Sokółce


plac_zabaw_muszkieterow_001_dsc_2883

14 października na ulicy Sosnowej oddano do użytku nowy plac zabaw. Dzięki zainicjowanej przez Fundację Muszkieterów akcji społecznej pn. „Place Zabaw – Muszkieterowie” dzieci otrzymały nowy obiekt z zestawem urządzeń zabawowych. W uroczystym przekazaniu do użytku placu zabaw wzięła udział Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Zastępca Burmistrza Antoni Stefanowicz.

W budowę placu zabaw zaangażowali się Państwo Wioleta i Damien Dambrine, właściciele sokólskiego Bricomarché, zaś inicjatywa stworzenia takiego obiektu wyszła m.in. od mieszkanek Zabrodzia.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podziękowała wszystkim zaangażowanym w powstanie placu zabaw i zapewniła, że Gmina Sokółka dokłada wszelkich starań aby jak najwięcej tego typu inicjatyw – ważnych dla mieszkańców – mogło być realizowanych.

Na placu zabaw znalazło się wiele kolorowych i różnorodnych przyrządów, m.in. huśtawka, zjeżdżalnia, drabinki.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wolontariusze z AIESEC w ZSI

W dniach 9-14 października 2016 r.  Zespół Szkól Integracyjnych w Sokółce gościł w swoich murach dwójkę wolontariuszy z organizacji AIESEC, której głównym założeniem jest zwiększanie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej.

Przez cały tydzień uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez Nike – pochodzącego z Gruzji i Salimę z Tunezji. W swoich prezentacjach opowiadali oni o swoich krajach i kulturze, poznając zarazem nasz kraj i naszą kulturę.

Dodatkowo uczniowie mieli okazję sprawdzić swój poziom języka angielskiego podczas rozmów z zagranicznymi gośćmi.

Krzysztof Andrzejewski

Przyjaźń zobowiązuje

Barbara Sawicka
Barbara Sawicka

Obchody Dnia Białej Laski i 65-lecia Polskiego Związku Niewidomych odbyły się w środę 19 października 2016 roku w sokólskiej Kawiarni „Lira”. W trakcie spotkania wręczono honorowe odznaki. Jedną z nich otrzymał Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.

Wszystkich zebranych powitała Prezes Zarządu Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Sokółce Barbara Sawicka. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. Dyrektor Biura PZN w Białymstoku Agnieszka Szóstko oraz Wiceprezes Zarządu Koła PZN w Białymstoku Rafał Gawkowski.

Barbara Sawicka przypomniała, że w czerwcu 2016 roku minęło 65 lat od utworzenia PZN. Jego powstanie było ważnym wydarzeniem społecznym. Po raz pierwszy w naszym kraju powstała organizacja zrzeszająca ludzi dotkniętych kalectwem wzroku, reprezentująca ich interesy, a przede wszystkim dążąca do przewartościowania pokutującego mitu, że „niewidomym można tylko współczuć”. PZN postanowił udowodnić, że życie społeczno – zawodowe może  być także udziałem ludzi niewidomych. Obecnie w szeregach PZN jest przeszło 50 tys. członków i ich liczba ciągle rośnie.

ZOBACZ WIĘCEJ

Ręce potrafią mówić i czytać

18 października 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce uczniowie klasy IIId ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Bednarczyk uczestniczyli w spotkaniu ph. “Ręce potrafią mówić i czytać”.

Zdjęcie z zajęć

Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na osoby głuche, głuchonieme i niewidome oraz na znaczenie języka migowego i alfabetu Braille’a dla ludzi z niepełnosprawnością słuchową i wzrokową.

W pierwszej części spotkania bibliotekarka Katarzyna Bułkowska zapoznała uczniów z historią i znakami tworzącymi Polski Alfabet Braille’a. Trzecioklasiści wspólnie odczytywali znaki tworzące zdanie, a następnie samodzielnie w pięciu grupach odczytywali słowa związane ze szkołą. W drugiej części spotkania uczniowie pogłębiali swoją zeszłoroczną wiedzę z języka migowego. Razem z bibliotekarką migali miesiące. Przy miganiu zwierząt dzieci stwierdziły, że będą długo pamiętać znaki, ponieważ są bardzo skojarzone. Na do widzenia dostały pracę domową – odczytać trzy wyrazy i jedno zdanie napisane Polskim Językiem Braille’a. ZOBACZ WIĘCEJ

Wspólnie upiększamy Sokółkę

18 października 2016 r. podsumowano akcję „Wspólnie upiększamy Sokółkę 2016”. Akcja zorganizowana została z inicjatywy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce, przy udziale mieszkańców ulic Grodzieńskiej i Białostockiej.

Podziękowania uczestnikom akcji

Właściciele i użytkownicy posesji w przekazanych skrzyniach sadzili dowolne kompozycje kwiatowe, pielęgnując je nawet do późnej jesieni. W imieniu Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej podziękowania wraz ze słodkim upominkiem uczestnikom akcji wręczył dyrektor OSiR Piotr Rygasiewicz.

Wszystkim gratulujemy zapału, cierpliwości i chęci w dbanie o estetyczny wygląd skrzyń. Państwa praca i zaangażowanie znacząco wpłynęły na dobry wizerunek naszego miasta. Dziękujemy za współpracę i zachęcamy do włączenia się w akcję w przyszłym roku. ZOBACZ WIĘCEJ

Uczniowie wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy

30 uciśnięć i 2 wdechy niby nic, a okazuje się, że ratowanie życia wymaga nie lada wysiłku. Przekonali się o tym uczniowie klas 0-VI Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce oraz chętni rodzice, którzy w samo południe po raz czwarty przystąpili do akcji w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Trening pierwszej pomocy

Z pierwszą pomocą należy zapoznawać dzieci od najmłodszych lat. W szkole w Starej Kamionce starają się to robić systematycznie, przeprowadzając liczne szkolenia w ramach zajęć dydaktycznych, spotkań z rodzicami czy Dni Integracji Społeczności Szkolnej. Uczniowie również tym razem z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością podejmowali RKO. Akcja miała uświadomić młodym ludziom, jak ważna jest umiejętność działania w kryzysowych sytuacjach.

W rytm piosenki „Stayin’ Alive” zespołu Bee Gees, przez pół godziny na zmianę na 5 fantomach uczniowie wykonywali wdechy i uciski ratownicze.

ZOBACZ WIĘCEJ

Sokółczanie obronili tytuł Mistrzów Polski

Od 13 do 16 października 2016 r. w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie odbywały się “Bilardowe Igrzyska 2016”. Obok Mistrzostw Polski w Karambol i Mistrzostw Polski UKS główną rywalizacją były Mistrzostwa Polski Par Klubowych.

Mistrzowie Polski
Konrad i Krystian Piekarscy

Do Kętrzyna udały się dwa sokólskie duety, każdy z diametralnie różnym zadaniem. Pierwszy zespół „LP Metal – Fach Pool Bilard Sokółka” to duet braci Piekarskich, broniących tytułu mistrzów, w drugiej parze sokólski klub wydelegował „pupilsów” czyli zaledwie dwunastoletnich juniorów Karola Zielenkiewicza i Szymona Mironia, którzy pojechali po pierwsze doświadczenia w tak dużej imprezie.

Duet braci stał przed nie lada trudnym zadaniem, rola faworytów na którą zapracowali w dwóch poprzednich mistrzostwach (w obu meldując się w finale, ostatni wygrywając) wydawała się nie do udźwignięcia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Oswajanie się z wodą 3-latków

Baby pływalnia

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza do zapisów dzieci w wieku 3 lat na zajęcia w brodziku krytej pływalni ph. “Oswajamy się z wodą”.

Zajęcia rozpoczną się w najbliższy weekend:

– w sobotę 22.10.2016 r. o godz. 15.00 (grupa I)
– w niedzielę 23.10.2016 r. o godz. 9.00 (grupa II)

Zapisy na zajęcia odbędą się 19.10.2016 r. od godz. 19.00 w Kasie Pływalni. Odpłatność wynosi 110 zł za 10 zajęć. ilość miejsc jest ograniczona do 15 dzieci. W czasie zajęć opiekunowie będą mieli możliwość asekuracji dzieci w wodzie.

OSiR

Dzień Edukacji Narodowej w SP w Janowszczyźnie


nauczyciel_z_klasa_edukator_047_dsc_2533

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Janowszczyźnie rozpoczęły się już na początku października, kiedy to Samorząd Uczniowski – pod opieką Pani Agnieszki Grynczel – przygotował konkurs na najpiękniejsze życzenia dla pracowników szkoły. Uroczysta akademia odbyła się 14 października.

Podniosły nastrój i świąteczną atmosferę tego dnia dało się odczuć tuż po przekroczeniu progu szkoły, dzięki dekoracjom wykonanym przez Panie: Katarzynę Sarosiek i Agnieszkę Grynczel. W samo południe do szkoły przybyli znamienici goście, m.in.: Pani Barbara Kuczałek – prezes stowarzyszenia “Edukator” (organu prowadzącego szkołę), Pani Burmistrz Ewa Kulikowska, przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Daniel Supronik, ksiądz proboszcz parafii Lipina-Janowszczyzna Stanisław Niewiński. Tradycyjnie nie zabrakło też rodziców, którzy zawsze aktywnie biorą udział w życiu szkoły.

ZOBACZ WIĘCEJ

Turniej Białostockiej Ligi Szkolnej w Szachach

W sobotę, 15 października 2016 r. odbył się drugi turniej XXII edycji Białostockiej Ligi Szkolnej w szachach dzieci do lat 10.

Szachiści w czasie gry

Rozgrywki odbywały się w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku. Był to 60 turniej z cyklu “90 Turniejów na 90-lecie PZSzach.” Zwycięzca turnieju ma prawo uczestniczyć w Finale Obchodów – specjalnym turnieju, który rozegrany zostanie 10 grudnia 2016 r. w Warszawie.

W turnieju wzięło udział 93 młodych szachistów z województwa podlaskiego z rocznika 2007 i młodszych. Turniej rozgrywano na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut na całą partię plus 5 sekund na każdy ruch od początku partii (szachy szybkie).

ZOBACZ WIĘCEJ

Możliwe zakłócenia w dostawie wody

mpwik_logo

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Sokółce informuje, że w związku z pracami konserwacyjnymi zbiornika ziemnego przy ul. Mickiewicza w dniach 20-22 października 2016 r. (czwartek-sobota) mogą nastąpić zakłócenia w dostawach i jakości wody.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

MPWiK

Spotkanie z podróżnikami

15 października 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce, podróżnicy Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarosław Podolak opowiadali o swojej wielomiesięcznej podróży do Indii.

Podróżnicy

Małżeństwo opowiadało o swojej podróży do Indii – kraju pełnego kontrastów i sekretów widzianych ich oczami. W czasie podróży powstawały notatki do książki, która została wydana pt. “Zakochani w świecie. Indie” oraz 10 trzydziestominutowych odcinków reportaży filmowych. Jeden z tych filmików mogliśmy obejrzeć w trakcie spotkania. Uczestnicy mieli również możliwość zakupu autorskich książek z wypraw do Indii i Maroka.

Pani Joanna od 12 lat jest reporterką i wydawcą programów TV. Pan Jarosław od 19 lat jest operatorem obrazu. Kilkanaście lat ich życia nierozerwalnie złączonych jest z telewizją. Podróżnicy są małżeństwem, które po tym, jak dostało od życia tak zwanego „kopa”, podjęło decyzję o zmianach, takich, które wywracają życie do góry nogami i które nierozerwalnie łączą się z podróżami. ZOBACZ WIĘCEJ