Menu / szukaj

Konkurs plastyczny „Wkrótce święta”

Zespół Szkół Ogólnokształcących serdecznie zaprasza dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z gminy Sokółka do udziału w konkursie plastycznym pt. „Wkrótce święta”.

Konkurs będzie trwał do 10 grudnia 2014 roku (termin ten obowiązuje przy składaniu prac w siedzibie organizatora, w przypadku wysyłania prac pocztą liczy się data stempla pocztowego). Prace konkursowe wysyłamy pocztą na adres szkoły:
Zespół Szkół Ogólnokształcących
ul. Osiedle Zielone 2, 16-100 Sokółka
lub składamy w świetlicy szkolnej do dnia 10.12.2014 r.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą kultywować tradycje Świąt Bożego Narodzenia oraz rozbudzać swoje zainteresowania.

DO POBRANIA: Regulamin konkursu

ZSO

Zaproszenie na spotkanie informacyjne

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Fundusze Europejskie 2014-2020 dla przedsiębiorców – założenia i cele”.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89, sala konferencyjna 318B, III piętro, w dwóch terminach:

  • I termin – 5 grudnia 2014 r. (piątek) w godz. 10.00-13.00,
  • II termin – 11 grudnia 2014 r. (czwartek) w godz. 10.00-13.00,

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane źródła informacji o nowej perspektywie finansowej oraz cele i założenia programów krajowych i programu regionalnego Województwa Podlaskiego w odniesieniu do przedsiębiorców. Omówione zostaną również aktualne możliwości otrzymania wsparcia z Funduszy Europejskich

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą formularza zgłoszeniowego do 2 grudnia 2014 r. na adres:
e-mail: magdalena.sienkiewicz@wrotapodlasia.pl lub na nr faksu 85 66 54 474.
Dodatkowych informacji udziela: Magdalena Sienkiewicz, tel. 85 665 45 99.

DO POBRANIA:

Program spotkania

Formularz zgłoszeniowy

W podziękowaniu dla sołtysów

W piątek 14 listopada w sokólskiej kawiarni „Lira” Burmistrz Stanisław Małachwiej oraz Zastępca Burmistrza Piotr Bujwicki spotkali się z sołtysami.

soltysi_dzieki-028

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od Burmistrza Sokółki pamiątkowe dyplomy o następującej treści:

„Dobiega końca szósta kadencja gminnego samorządu. Z tej okazji składam serdeczne podziękowania za dotychczasową, pełną poświęcenia pracę na rzecz swojego sołectwa. To między innymi dzięki Państwa zaangażowaniu, sumiennemu wykonywaniu wszystkich zadań, trosce o mieszkańców, czuwaniu na estetyką sołectwa, wizerunek naszej gminy stale się poprawia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wideo spotkanie z Ewą Bem

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na przedostatnie wideo spotkanie. Gościem będzie Ewa Bem – królowa polskiego jazzu, która porozmawia z nami o szczęściu z muzyką w tle. Początek spotkania 20 listopada (czwartek), godz. 11:00, w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce, ul. Sikorskiego 25.

Źródło: http://ewabem.pl/
Źródło: http://ewabem.pl/

Pani Ewa Bem w jednej ze swoich piosenek śpiewa: ,,Do przodu żyj. Z wesołą miną spotykaj swój kolejny świt”! Optymizm, charyzma, fantastyczne umiejętności wokalne i nienaganne maniery estradowe to pakiet, którym Pani Ewa rozkochała w sobie publiczność. Zaśpiewała setki koncertów w kraju, Europie, Ameryce, Afryce i Azji! Występowała z największymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej, nie zapominając jednocześnie o młodych wykonawcach, których słuchała i chętnie wspierała.

(KB)

IV Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

fest_zolnierskiej-016

14 listopada 2014r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się IV Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. W ten sposób została uczczona 96 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele stowarzyszenia X Pułku Ułanów Litewskich  – plutonowy Grzegorz Czołpiński i ułan Tomasz Horsztyński. W uroczystości brał udział Wiceburmistrz Pan Krzysztof Szczebiot.

O miłości do ojczyzny, o walce o wolność i bohaterstwie polskiego żołnierza śpiewali uczniowie z następujących szkół:  Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Janowszczyźnie, Zespół Szkół w Nowym Dworze, Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce, Zespół Szkół w Kuźnicy, Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce,  Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce. Uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe statuetki i znaczki.

ZOBACZ WIĘCEJ

Brąz sokółczan w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej

W ostatniej kolejce Polskiej Ekstraklasy Bilardowej 2014, zespół Metal Fach LP Pool Bilard Sokółka w wyjazdowym meczu z Amnezją Kalisz rozegrał bardzo dobre spotkanie pewnie zwyciężając 12-2.

bilard_druzyna_2013

Bracia Krystian i Konrad Piekarscy oraz bracia Piotr i Marek Kudlik prowadzeni przez Lecha Piekarskiego po bardzo trudnym sezonie drugi rok z rzędu stanęli na podium ligowej rywalizacji. Mimo, że nie obronili wyniku z przed roku (srebro), to osiągnięty wynik w nowej formule ligowej należy uznać za duże osiągnięcie. Tytuł mistrzowski wywalczył Konsalnet Wodny Park Warszawa, srebro przypadło Nosanowi Galeria Echo Kielce.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nowy sprzęt dla strażaków

Dotację w wysokości 15 tysięcy złotych przyznał Marszałek Województwa Podlaskiego w 2014 roku na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  w Starej Kamionce i Starej Rozedrance w gminie Sokółka.  Powyższą kwotę rozdysponowano po 7.500 złotych dla każdej z wymienionych OSP.

Z przyznanej dotacji, w celu zapewnienia właściwej gotowości operacyjno – technicznej, umożliwiającej funkcjonowanie OSP, zakupiono  nowy sprzęt. Przyznane środki finansowe  poprawiły stan wyposażenia jednostek zgodnie z wymaganym normatywem.

ZOBACZ WIĘCEJ

System Informacji Przestrzennej Sokółki

Miło nam poinformować o uruchomieniu miejskiego geoportalu Sokółki. Z jego treścią można zapoznać się klikając tu lub w baner po lewej stronie w menu serwisu Sokółka.pl. 

geoportal_sokolki

System Informacji Przestrzennej Sokółki oferuje przeglądanie danych z ewidencji gruntów i budynków, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, opracowania ekofizjograficznego oraz planu miasta (w budowie). Jako podkład wykorzystano Open Street Map.

Geoportal skierowany jest zarówno do jednostek administracji publicznej, jak i mieszkańców, turystów czy inwestorów. Użytkownik ma możliwość wyświetlenia dla danej działki ustaleń planistycznych. Może on również zapoznać się z informacjami dotyczącymi Ewidencji Gruntów i Budynków (EGiB), sprawdzić lokalizację obiektów na planie miasta oraz dokonać podstawowych pomiarów długości i powierzchni. Na własne potrzeby może wyświetlić również dane z innych źródeł, m.in. geoportalu krajowego oraz portali branżowych.

Projekt uruchomienia Systemu Informacji Przestrzennej Sokółki został zrealizowany Zakładzie Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego w ramach pracy magisterskiej mieszkanki Sokółki Katarzyny Minczewskiej. Geoportal opracowano we współpracy z Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Zakładem Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska, które udostępniło autorską aplikację mapową do prezentacji danych.

Mieszkańcy Sokółki oraz wszystkie osoby zainteresowane rozwojem geoportalu mogą wyrazić swoje opinie i uwagi poprzez wypełnienie niniejszej ankiety. Ma ona na celu dostarczenie wniosków i wskazówek, w jakim kierunku powinien rozwijać się miejski geoportal Sokółki.

Katarzyna Minczewska