Menu / szukaj

Zaproszenie na spotkanie Klubu Historycznego

witalis_brzeski

Sokólski Ośrodek Kultury oraz Klub Historyczny im. kpt.Franciszka Potyrały „Oracza” zapraszają na spotkanie Klubu Historycznego im. kpt. Franciszka Potyrały „Oracza” w dniu 28 kwietnia 2014 r. o godz. 18.00 do Kawiarni „Lira”, ul Grodzieńska 1.

Bohaterem spotkania będzie postać jednego z pierwszych komendantów Sokólskiego Obwodu Związku Walki Zbrojnej mjr. Witalisa Brzeskiego ps. „Socha”, „Żegota”. W programie zaplanowana jest prelekcja Pana Piotra Łapińskiego z białostockiego IPN dotycząca osoby mjr. Witalisa Brzeskiego, oraz prezentacja filmu z archiwum IPN – pt.: Żegota”.

ZOBACZ WIĘCEJ

Dyżur Konsultanta Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zaprasza na , który odbędzie się w dniu 19 maja 2014 r., w godz. 10.00 – 14.00 w Urzędzie Miejskim w Sokółce, Plac Kościuszki 1.

gpi

Przyjdź na dyżur, jeżeli chcesz się dowiedzieć:

  • czy istnieje możliwość dofinansowania planowanego przedsięwzięcia,
  • z jakiego konkretnego programu finansowanego z Funduszy Europejskich skorzystać,
  • gdzie udać się w celu otrzymania szczegółowych informacji dotyczących ubiegania się o dotację,
  • w jaki sposób rozliczyć dotację otrzymaną w ramach Funduszy Europejskich.

Anna Saczko

Wycieczki do wygrania w konkursie

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaprasza szkoły podstawowe i gimnazjalne do wzięcia udziału w konkursie III edycji wydarzenia edukacyjno – promocyjnego pn. „Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko”.

konkurs_wycieczki

Dla szkół z całej Polski przygotowano 100 bezpłatnych wyjazdów autokarowych do blisko 40 realizacji projektów unijnych, które otrzymały wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Dzięki niemu poznacie wybrane inwestycje zrealizowane dzięki Funduszom Europejskim, zdobędziecie ciekawe informacje na temat odwiedzanych miejsc i podniesiecie swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska i dziedzictwa kulturowego. Dla wszystkich uczestników wycieczek przewidziano również animacje i gry, które w kreatywny sposób przekażą wiedzę na temat funduszy unijnych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Niepełnosprawni mieli swoje święto

niepelnosprawnosc-009

Organizowane są w Sokółce raz, albo dwa razy w ciągu roku. Przygotowuje je Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Sokółce. Mowa o Dniach Osób Niepełnosprawnych.

- Tego typu spotkania organizowane są od 19 lat. Zależy nam na tym, aby ci ludzie mogli się zintegrować, pobyć w towarzystwie innych, uczestniczyć we wspólnej zabawie – wyliczył Henryk Cudnik ze ZERiI w Sokółce.

ZOBACZ WIĘCEJ

W nowej księgarni

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W Sokółce obchody tego święta zbiegły się z oficjalnym otwarciem nowej siedziby księgarni Domu Książki przy ul. 1 Maja.

- Jest to już trzecia lokalizacja naszej firmy w Sokółce. Przypomnę, że pierwsza mieściła się przy ul. Białostockiej. Potem mieliśmy siedzibę w budynku zlokalizowanym w podwórku przy ul. 1 Maja. Teraz księgarnia zaprasza do przestronnego lokalu – również na ul. 1 Maja (przy skrzyżowaniu z ul. Monte Cassino – przyp. red.) – powiedziała Joanna Tuz, dyrektor Domu Książki w Białymstoku.

W otwarciu nowej siedziby uczestniczył Zastępca Burmistrza Sokółki Krzysztof Szczebiot.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wideo spotkanie z Katarzyną Miller

miller_k

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wideo spotkanie z Katarzyną Miller – terapeutką i felietonistką. Początek spotkania o godz. 11.00, w czwartek 24 kwietnia 2014 r. w czytelni biblioteki, Os. Centrum 21.

Pani Katarzyna Miller to pełna ciepła, niezwykłości, radości i apetytu na życie kobieta. Osoba niezależna i silna. Psychoterapeutka z wykształcenia i powołania, publicystka, filozofka i poetka śpiewająca swoje piosenki i stylowe tanga. Pracuje autorską, będącą efektem wielu lat zdobywania wiedzy, praktyki, kształcenia się i samorozwoju metodą opartą na miłości do ludzi i wierze w drugiego człowieka. Pani Katarzyna przez ponad trzydzieści lat zajmowała się praktyką terapeutyczną- indywidualną, małżeńską, grupową a także prowadzeniem niezliczonej ilości warsztatów rozwojowych. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w pracy z ludźmi i umiejętności wspierania ich w rozwoju oraz poznawaniu siebie, Pani Katarzyna dzisiaj często występuje w roli eksperta w kwestii emocji i samorealizacji.

ZOBACZ WIĘCEJ

Burmistrz wręczył stypendia i nagrody

stypendia_2014-003

W sokólskiej gminie nie brakuje młodych ludzi, którzy mogą pochwalić się znaczącymi sukcesami sportowymi. W środę 16 kwietnia Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej wręczył młodym sportowcom stypendia i nagrody. W sumie na te wyróżnienia przeznaczono kwotę 50 tysięcy złotych.

Uroczystość miała miejsce w Urzędzie Miejskim. Uhonorowanie młodego pokolenia sokólskich sportowców, poprzedziło wręczenie przez Burmistrza specjalnej nagrody dla Natalii Kozak z Gimnazjum nr 3 w Sokółce. Natalia wzięła udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj formę”.  ZOBACZ WIĘCEJ

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

bezp_drogowe-004

W środę 16 kwietnia Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce gościł uczestników powiatowego etapu 37. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem imprezy byli: Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji oraz ZSI w Sokółce.

W turnieju uczestniczyli uczniowie ośmiu szkół podstawowych i czterech gimnazjów z terenu powiatu sokólskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ

http://sokolka.pl/wp-content/plugins/wp-accessibility/toolbar/css/a11y-contrast.css