Menu / szukaj

Sprawdź gdzie możesz zagłosować

do_lokalu_wyborczego

16 listopada 2014 r. w czasie wyborów samorządowych na terenie gminy Sokółka otwarte będą 22 lokale wyborcze. Większość z nich mieści się w szkołach i przedszkolach. Głosowanie w lokalu obwodowej komisji wyborczej odbywać się będzie bez przerwy od godziny 7:00 do 21:00. Skąd wiedzieć do jakiego lokalu wyborczego trzeba się wybrać? Wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki lokali wyborczych.

Wyszukiwarka lokalu wyborczego >>

Kilka religii, jedna modlitwa

Na wyjątkowe wydarzenie zaprosili Burmistrz Sokółki i Muzułmańska Gmina Wyznaniowa w Bohonikach. 23 października obok Pomnika Wielokulturowości w Sokółce odbyła się Modlitwa o Pokój i Sprawiedliwość na świecie. Podobne wydarzenie zostało zainicjowane w 2012 roku, kiedy przedstawiciele społeczności muzułmańskiej zaprosili katolików i prawosławnych do wspólnej modlitwy. W maju 2014 roku o światowy pokój modlono się w Bohonikach.

modlitwa_o_pokoj-012

Tym razem pod Pomnikiem Wielokulturowości stanęli obok siebie: ks. Marcin Kuczyński z Parafii św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, ks. mitrat Włodzimierz Misiejuk – Proboszcz Parafii Prawosławnej św. Aleksandra Newskiego oraz imam Aleksander Bazarewicz z Bohonik. Świadkami modlitwy byli m.in.: Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski, Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej oraz jego Zastępcy – Krzysztof Szczebiot i Piotr Bujwicki, a także Starosta Sokólski Franciszek Budrowski, Wójt Szudziałowa Mariusz Czaban, Wójt Kuźnicy Jan Kwiatkowski oraz przedstawiciele służb mundurowych.  ZOBACZ WIĘCEJ

Zapraszamy na wieczór wspomnień

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wieczór wspomnień o Romualdzie Narelu, oraz na montaż słowno muzyczny pt. „Ścieżki rozpoznania” w wykonaniu młodzieży pod kierunkiem Bożeny Rudź. Początek spotkania o godz. 17:00 w środę 29 października 2014 r.

Romuald Narel urodził się w 1938 r. w Jałówce. Ponad czterdzieści lat pracował jako lekarz od Białowieży po Augustów, od Bugu, Narwi, po Sokołdę i Biebrzę. Debiutował tomikiem poetyckim pt. „Nie uciekam przed sobą” w 2001 r. Drugi tomik pt. „Gdy ogrody śpiewają” wydał w 2008 r. Tematów wierszy dostarczał poecie najbliższy mu świat i rodzina, a przede wszystkim żona – patronka codziennych zdarzeń i pomysłów, oraz wnuczęta – będące przywilejem i wielką nagrodą.

(KB)

Jedynka pierwsza w turnieju szachowym

19 października 2014 r. w Gimnazjum nr 1 w Sokółce odbył się V Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego oraz o Puchar Podlaskiego Kuratora Oświaty. W turnieju wystartowało 75 zawodników, w tym 15 z LUKS Orient Sokółka, reprezentujących również swoje szkoły.

marcin kułak

W klasyfikacji drużynowej szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sokółce w składzie: Norbert Kopeć, Szymon Zajkowski, Piotr Zajkowski i Marcin Kułak. Uczniowie są w trakcie przygotowań do Igrzysk Szkół Podstawowych w Szachach,  których pierwszy powiatowy etap odbędzie się pod koniec października w Krynkach.

Prowadzona była równolegle klasyfikacja indywidualna. W Grupie B, aż pięcioro zawodników klubu było w pierwszej dziesiątce: III – miejsce – Martyna Ziziuk, IV – Norbert Kopeć, V – Szymon Zajkowski, VIII – Julia Borowska i X miejsce – Piotr Zajkowski.

Prezes LUKS Orient Sokółka
Wojciech Zajkowski

Komunikat dotyczący wyborów

Wybory samorządowe 2014

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi przypadającymi na dzień 16 listopada 2014 roku Burmistrz Sokółki przypomina osobom niepełnosprawnym o upływających terminach:

  • 27 października 2014 r. mija termin zgłaszania przez wyborców niepełnosprawnych zamiaru głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a,
  • 7 listopada mija termin składania wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania,
  • 12 listopada mija termin składanie przez wyborców wniosków o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce ich stałego zamieszkania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Informacje dotyczące wyborów w Gminie Sokółka >>

Strona Państwowej Komisji Wyborczej >>

Odsłonięcie pomnika Papieża przed Gimnazjum

odsl_pomnika_jp2-021

Zgromadził nas w tym miejscu Wielki Papież, Polak, Święty Jan Paweł II. Oto za chwilę będziemy świadkami odsłonięcia pomnika Największego Syna Narodu Polskiego – powiedział Zastępca Burmistrza Piotr Karol Bujwicki do uczestników uroczystości, która odbyła się 16 października w Sokółce. Uroczystość była związana z odsłonięciem pomnika Jana Pawła II w sokólskim Gimnazjum nr 1, którego patronem jest Papież Polak.

O godz. 9 w kościele kolegiackim pw. św. Antoniego Padewskiego została odprawiona msza. Przewodniczył jej Metropolita Białostocki, Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod Gimnazjum nr 1. Kolumnę prowadziła Miejska Orkiestra Dęta z Sokółki.

ZOBACZ WIĘCEJ

Jesienny kiermasz książek

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na „Jesienny Kiermasz Książek” przejętych ze zlikwidowanej Biblioteki Pedagogicznej. Wśród wystawionych egzemplarzy zakupić można m.in. książki pedagogiczne, psychologiczne i socjologiczne.

Na kiermaszu pojawią się również książki z wielu dziedzin nauki: historii, biologii, fizyki, chemii, matematyki a także ogrodnictwa, rolnictwa i medycyny. Na uwagę zasługują także dzieła sławnych filozofów m.in. Władysława Tatarkiewicza i Platona. Studenci znajdą literaturę przedmiotową niezbędną na wielu kierunkach studiów, a uczniowie szkół średnich opracowania lektur szkolnych. Dostępne są również podręczniki i poradniki metodyczne m.in. do nauki języków obcych.

Kupując książki za symboliczne 1 zł mają Państwo okazję wzbogacić domowe biblioteczki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do siedziby Biblioteki Publicznej na Osiedlu Centrum 21.

(KB)

Muzyczny punkt widzenia

Źródło fot.: http://www.polskieradio.pl
Źródło fot.: http://www.polskieradio.pl

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na „Spotkanie z pasjami”. Bohaterami spotkania będą Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk. Początek spotkania 16 października (czwartek) o godz. 11:00, w czytelni biblioteki, Os. Centrum 21.

Zapraszamy Państwa do muzycznej podróży po dźwiękach ubiegłego wieku. Zapraszamy do obejrzenia spotkania pełnego wspomnień o tym jak wraz z nami zmienia się muzyka popularna.

ZOBACZ WIĘCEJ

Jacuzzi na pływalni

We wtorek 14 października odbyło się w budynku krytej pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce odbyło się oficjalne otwarcie jacuzzi. Koszt zakupu i montażu nowej atrakcji basenu to wyniósł około 250 tysięcy złotych.

W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli: Zastępcy Burmistrza Sokółki – Piotr Karol Bujwicki i Krzysztof Szczebiot, Dyrektor OSiR Mirosław Bielawski, Zastępca Dyrektora OSiR Piotr Rygasiewicz, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sokółce Tomasz Grynczel oraz przedsiębiorca Marek Bruzgo.

jakuzzi

- Nasz obiekt czekał na jacuzzi aż 13 lat, czyli od chwili uruchomienia krytej pływalni w Sokółce w 2001 roku. Ta atrakcja z pewnością ucieszy amatorów basenowych kąpieli. W minionym roku oddaliśmy do użytku kompleks saun. Teraz przyszła pora na jacuzzi. W planach mamy budowę zjeżdżalni zewnętrznych – powiedział Dyrektor Mirosław Bielawski.

Zastępca Burmistrza Sokółki Piotr Karol Bujwicki przyznał, że nie miał jeszcze okazji skorzystać z nowego jacuzzi.
- Wynikała to przede wszystkim z braku czasu. Wkrótce z pewnością dołączę do grona miłośników kąpieli w jacuzzi – przyznał Piotr Karol Bujwicki.

(UM) Fot.: D. Biziuk