Menu / szukaj

Zawody konne w Gieniuszach

logo_bik

Klub Jeździecki BIK Gieniusze zaprasza na Regionalne Zawody Jeździeckie (w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody) organizowane w dniach 1-3 sierpnia 2014 r. na terenie stadniny koni w Gieniuszach.

DO POBRANIA: Informacja o zawodach

Jerzy Maliszewski

Zaproszenie na Festiwal Baśni i Legend

Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna zaprasza w dniach 9-10 sierpnia 2014 r. do Puńska na Festiwal Baśni i Legend Pogranicza.

festiwal_basni_2014

Jest to rodzinna impreza eksponująca potencjał kulturowy pogranicza polsko-litewskiego. W programie przewidziane są występy zespołów muzycznych, konkursy i zabawy prowadzone przez animatorów oraz prezentacja twórczości ludowych artystów z Polski i Litwy. Festiwal odbędzie na Baśniowym Szlaku, w dwóch z siedmiu Wiosek Bajek, które powstały na Suwalszczyźnie.

DO POBRANIA: Program

Aleksandra Siemaszko-Skiendziul

Syrena w godzinę „W”

powstanie_warszawskie

1 sierpnia 2014 r. (piątek) o godzinie 17:00 w całej Polsce zostaną włączone syreny alarmowe w związku z upamiętnieniem 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Włączenie jednominutowego, ciągłego sygnału dźwiękowego syreny będzie również praktycznym sprawdzianem systemu alarmowego Sokółki.

(UM)

Remont ul. Królowej Bony

sokolka_krolowej_bony

Chodniki wraz ze zjazdami oraz jezdnia z kostki brukowej są układane na ul. Królowej Bony w Sokółce. Za inwestycję Gmina Sokółka zapłaci 283 tys. 500 zł.

Wykonawcą prac jest firma Probuk Barbara Mściwujewska z Łomży. Inwestycja zostanie zakończona 31 lipca.

(UM)

Zaproszenie na Wschodnie Mistrzostwa Off-Road

Organizator rajdów Poland Trophy i Przeprawowe Mistrzostwa H6, firma Euroforum, zaprasza na Wschodnie Mistrzostwa Off-Road. To nowa, przeprawowo-turystyczna impreza, która odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia 2014 r. w Sokółce i okolicach.

offroad_sokolka_2014

Sokółka ma bogate tradycje off-roadowe – działa tu wielu pasjonatów tego sportu, stąd pochodzi wiele załóg, które z powodzeniem startują w krajowych imprezach.

Będzie to rajd pieczątkowy – w trakcie pokonywania całej trasy zawodnicy będą zdobywać pieczątki umieszczone w sekcjach, których stopień trudności będzie dopasowany do danej klasy. Wygra załoga, która zdobędzie najwięcej pieczątek. Rajd rozpocznie się krótkim, 3-godzinnym etapem nocnym. Drugiego dnia zawodnicy będą mieli aż 8 godzin na pokonanie całej trasy.  ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie do składania wniosków

szlak_tatarski_logowki_1

Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działań: „Odnowa i rozwoju wsi” oraz „Tworzenie i rozwoju mikroprzedsiębiorstw”.

Nabór wniosków trwać będzie w okresie od 7 do 22 sierpnia 2014 r.
Limit dostępnych środków – „Odnowa i rozwój wsi”: 206 727,16 zł
Limit dostępnych środków – „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”: 65 016,68 zł

Wnioski należy składać osobiście w Biurze Stowarzyszenia LGD Szlak Tatarski w Sokółce, ul. Grodzieńska 1, 16-100 Sokółka (budynek Sokólskiego Ośrodka Kultury).

Pełna informacja oraz formularze wniosków dostępne są na stronie http://szlaktatarski.org.pl/zapraszamy-do-skladania-wnioskow

(NM)

Zaproszenie do udziału w projekcie

Stowarzyszenie „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” zaprasza do udziału w projekcie „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra”.

dziedzictwo_kulturowe_igryl

Projekt ma za zadanie aktywizację i integrację międzypokoleniową społeczności lokalnej poprzez wspólne uczestnictwo w:
- warsztatach kulinarnych kuchni romskiej,
- szkolenia z zakresu produktu regionalnego,
- prelekcji Romowie Podlasia
- spotkaniach integracyjnych.

Dodatkowych informacji o projekcie i naborze uczestników udziela Koordynator Projektu tel. 606965560, e-mail wojtekjanuszkiewicz@wp.pl.

DO POBRANIA: Zaproszenie

dziedzictwo_igryl_fio

 

Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

(WJ)

Remont sali ZSO

Do 20 sierpnia potrwa modernizacja sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce. Wykonawcą inwestycji jest firma PPUH Geno Sp. z o.o.

remont_sali_zso

Zakres prac obejmuje m.in.: wykonanie nawierzchni sportowej z linoleum, zainstalowanie nowego oświetlenia, remont pomieszczeń zaplecza (w tym szatnie). Na ścianach pojawią się kolorowe rysunki sportowców.

Koszt inwestycji to 375 tys. 150 zł. Już wiadomo, że 33 proc. tej kwoty będzie pochodziło z dofinansowania z Ministerstwa Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego. Pozostała część to środki z budżetu Gminy Sokółka.

(UM) Fot.: D. Biziuk