Menu / szukaj

Radni przyjęli budżet na 2015 rok

- W pierwszej kolejności trzeba wykonać inwestycje, które zaspokoją elementarne potrzeby mieszkańców. Dopiero potem przyjdzie czas na inwestycje „pocztówkowe”. Mam nadzieję, że wy – jako radni – podejmiecie decyzję zgodną z własnym sumieniem – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska przed głosowaniem projektu budżetu na 2015 rok. Sesja budżetowa odbyła się w Sokółce w środę 28 stycznia.

sesja_budzet

Burmistrz zreferowała poprawki do budżetu zgłoszone przez radnych. Jednocześnie Ewa Kulikowska podkreśliła, że realizacja nowych inwestycji będzie możliwa w przypadku zrezygnowania z remontu dworca PKP i modernizacji siedziby Sokólskiego Ośrodka Kultury.
– Nie jestem przeciwko wyremontowaniu dworca PKP w Sokółce. Uważam jednak, że takiej inwestycji nie powinno zaczynać się od modernizacji fasady. Elewację należy wykonać na końcu – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. – Gospodarujmy tak, jakby to był nasz domowy budżet – dodała.

ZOBACZ WIĘCEJ

Srebro Marka Kudlika w Grand Prix Polski

bilard_kudlik_marek

Marek Kudlik z „Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka” w pierwszym turnieju z cyklu „Grand Prix Polski 2015” – Otwarte Mistrzostwa Łodzi, zdobył srebrny medal. W turnieju zagrało 123 bilardzistów w tym prawie cała krajowa czołówka. Marek w drodze do finału odniósł 7 zwycięstw między innymi z czołowym zawodnikiem europejskiego rankingu – Tomaszem Kaplanem z Nosan Kielce oraz Mateuszem Śniegockim z Konsalnetu Warszawa.

Marek dopiero w finale uległ 5-6 młodemu zawodnikowi gospodarzy Sebastianowi Batkowskiemu (Frame Łódź). W Łodzi oprócz Marka, Sokółkę reprezentował również jego brat Piotr Kudlik, który zajął 17 miejsce. Piotr realizuje program przygotowawczy do Mistrzostw Świata na które za 3 tygodnie leci na Filipiny. Z powodów zdrowotnych w turnieju nie zagrał Krystian Piekarski, a Konrad Piekarski odnotował zaplanowaną absencję związaną z realizacją specjalnego wielomiesięcznego programu przygotowań i startów.

Poczynania bilardzistów można śledzić on-line na stronach: www.bilard-sport.pl, www.tvsports.pl, a archiwalne informacje można śledzić na www.lp.sokolka.com.

Na zdjęciu: Marek Kudlik z Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

 

Projekt dla absolwentek Politechniki Białostockiej

Firma szkoleniowa „4progress” rozpoczęła od 1 stycznia 2015 r. realizację projektu „Z dyplomem do pracy – kompleksowe wsparcie absolwentek w podjęciu zatrudnienia”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w projekcie jest bezpłatny.

proj_absolwentki_pb

Projekt skierowany jest do bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo absolwentek Politechniki Białostockiej do 30 roku życia zamieszkujących na terenie powiatu: sokólskiego, białostockiego i m. Białystok. Projekt przewiduje:
1. Szkolenia zawodowe:
– profesjonalna office manager,
– artystyczna grafika komputerowa,
– księgowość MŚP z elementami kadr i płac.
2. Grupowe i indywidualne wsparcie w poszukiwaniu pracy.
3. Płatne staże zawodowe.

Więcej informacji o projekcie, kartę zgłoszeniową do projektu, jak również regulamin projektu można znaleźć na stronie www.4progress.pl.

Kontakt: 4progress – doradztwo i szkolenia
ul. Legionowa 30 lok. 205, 15-281 Białystok, tel. (85) 746 40 50, kom. 664 145 916

Katarzyna Boruch

Potęga miłości

39 par z miasta i gminy Sokółka świętowało Złote Gody. Uroczystość odbyła się w niedzielę 25 stycznia w „Karczmie pod Sokołem”. Dla Dostojnych Jubilatów i ich rodzin był to dzień pełen wzruszeń.

zlote_gody_2015-126

Przed planowaną uroczystością, w kościele kolegiackim pw. św. Antoniego Padewskiego została odprawiona msza w intencji małżeństw z 50-letnim stażem. Jej uczestnicy usłyszeli, jak ważne jest dzielenie się prawdziwą miłością przez całe życie.

Dostojni Jubilaci przybyli na uroczystość razem ze swoimi najbliższymi. Wszystkich obecnych powitała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Zastępcy Burmistrza Adam Kowalczuk i Antoni Stefanowicz, a także pracownice Urzędu Stanu Cywilnego w Sokółce – Ewa Ołowska i Barbara Kozłowska.

– Życzę Państwu, żebyście jak najdłużej mogli cieszyć się życiem, dobrym zdrowiem i Bożym błogosławieństwem. Medycyna idzie do przodu, zatem można Państwu również życzyć kolejnych wspólnych 50 lat – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Na sali zabrzmiał Marsz Mendelsona, na dźwięk którego wielu osobom zakręciła się łezka w oku.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie do konsultacji społecznych

Projekt programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi

konsultacje

Działając na podstawie art. 11a ust. 7 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U. z 2013 r., poz. 856, zm. z 2014 r., poz. 1794) Burmistrz Sokółki zaprasza organizacje społeczne, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, działającym na obszarze gminy Sokółka, dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich, działających na terenie gminy, właściwego powiatowego lekarza weterynarii do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Miejskiej w Sokółce w sprawie projektu programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie gminy Sokółka w 2015 r.

Zobacz więcej w Biuletynie Informacji Publicznej >>

OSiR promuje zdrowy tryb życia

basen_zima_2003

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce serdecznie zaprasza do skorzystania z akcji promującej rekreację oraz zdrowy tryb życia.

Podczas ferii zimowych w dniach 26.01 – 08.02.2015 r. osoby powyżej 60-go roku życia oraz osoby niepełnosprawne powyżej 18-go roku życia korzystając z pływalni płacą tylko 3 zł za pierwszą godzinę pobytu na basenie. Osoby niepełnosprawne w wieku do 18 roku życia oraz grupy zorganizowane osób niepełnosprawnych w ramach zajęć profilaktycznych korzystają z pływalni bezpłatnie.

Zapraszamy!

Źródło: http://www.osir.sokolka.pl

Ferie zimowe w SOK

ferie_2015

Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na zajęcia podczas dwutygodniowych ferii zimowych. Codziennie w godzinach 10-12 odbywać się będą zajęcia artystyczne, warsztaty teatralne, gry, zabawy i tańce.

W piątek 30 stycznia 2015 r. o godz. 10:00 zapraszamy wszystkie dzieci do Kawiarni „Lira” na wielki bal przebierańców.

Prosimy o zabranie obuwia zastępczego. Udział w zajęciach jest nieodpłatny! Do zobaczenia!

Źródło: http://www.sok.org.pl

Zaproszenie do udziału w bezpłatnych szkoleniach

W związku z realizacją projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie” firma Syntea S.A. planuje przeprowadzenie cyklu bezpłatnych szkoleń z zakresu podstaw obsługi komputera i internetu.

Uczestnicy szkoleń muszą spełniać odpowiednie kryteria, dzięki którym można będzie zakwalifikować ich do jednej z poniżej wymienionych grup:

  • Grupa I – kobieta w wieku 45-59 lat lub mężczyzna w wieku 45-64 lata zameldowana/y na obszarze wiejskim lub w mieście do 20 000 mieszkańców.
  • Grupa II – osoba powyżej 45 roku życia z wykształceniem niższym niż średnie.

Szkolenia będą odbywały się w grupach 10-12 osobowych w pracowni komputerowej z dostępem do Internetu. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach powinny wypełnić ankietę na podstawie której zostaną zakwalifikowane na szkolenie. Udział w projekcie jest bezpłatny.

DO POBRANIA:
Informacja o szkoleniu
Regulamin
Ankieta

Marcin Przypis
Dyrektor Działu Organizacji Szkoleń Syntea S.A.