Menu / szukaj

Burmistrz wręczył stypendia i nagrody

stypendia_2014-003

W sokólskiej gminie nie brakuje młodych ludzi, którzy mogą pochwalić się znaczącymi sukcesami sportowymi. W środę 16 kwietnia Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej wręczył młodym sportowcom stypendia i nagrody. W sumie na te wyróżnienia przeznaczono kwotę 50 tysięcy złotych.

Uroczystość miała miejsce w Urzędzie Miejskim. Uhonorowanie młodego pokolenia sokólskich sportowców, poprzedziło wręczenie przez Burmistrza specjalnej nagrody dla Natalii Kozak z Gimnazjum nr 3 w Sokółce. Natalia wzięła udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj formę”.  ZOBACZ WIĘCEJ

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym

bezp_drogowe-004

W środę 16 kwietnia Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce gościł uczestników powiatowego etapu 37. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem imprezy byli: Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji oraz ZSI w Sokółce.

W turnieju uczestniczyli uczniowie ośmiu szkół podstawowych i czterech gimnazjów z terenu powiatu sokólskiego.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wiosenne zawody pływackie w Białymstoku

W sobotę 12 kwietnia 294 zawodników z 11 klubów z województwa podlaskiego wzięło udział w I Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Białegostoku. Sokółkę reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

zaw_plywackie_bial_2014

Zawody były rozegrane w 4 kategoriach wiekowych: rocznik 2003 i młodsi, rocznik 2002-2001, rocznik 2000-1999 oraz rocznik 1998 i starsi. Takie rozstawienie wiekowe zawodników sprawiło, że poziom rywalizacji w poszczególnych grupach wiekowych był bardzo wysoki i nawet teoretycznie najlepsi poszczególnych grupach wiekowych mieli trudności z zajmowaniem dobrych miejsc. W tej trudnej rywalizacji zawodnicy UKS Omega odnotowali bardzo dobry występ i zdobyli 11 medali.

ZOBACZ WIĘCEJ

Na 92. urodzinach

16 kwietnia Wojciech Drewniak – Honorowy Obywatel Sokółki skończył 92 lata. Szanownemu Jubilatowi złożyli życzenia Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej oraz Zastępca Burmistrza Krzysztof Szczebiot.

- Przede wszystkim życzę Panu dużo zdrowia, pogody ducha, zadowolenia z każdego dnia i wiele radości. Są to życzenia nie tylko od władz miasta, ale też od mieszkańców Sokółki – powiedział Burmistrz Stanisław Małachwiej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zwołanie LVI Sesji Rady Miejskiej

herb_sokolki_140x165

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1591, ze zm.) Przewodniczący Rady Miejskiej zwołuje LVI Sesję Rady Miejskiej w Sokółce na dzień 24 kwietnia 2014 r. (czwartek) o godz. 10:00 w Sokólskim Ośrodku Kultury, ul. Grodzieńska 1 (Kawiarnia Lira).

Pod poniższym adresem znajdują się materiały dotyczące sesji:

http://api.esesja.pl/posiedzenie6/1439

W rocznicę katastrofy

- Każdy z nas pamięta, co robił i gdzie był w momencie, kiedy usłyszał o tej niewyobrażalnej tragedii – powiedział Burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej podczas uroczystości upamiętniającej rocznicę katastrofy smoleńskiej.

ofiary_smolensk

Sobota, 10 kwietnia 2010 roku. Tego dnia w Katyniu zostały zaplanowane obchody 70.rocznicy zbrodni popełnionej przez sowietów na polskich oficerach i przedstawicielach inteligencji. Wszystko jest przygotowane do uroczystości. Brakuje tylko Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką Marią i towarzyszącej Parze Prezydenckiej kilkudziesięcioosobowej delegacji. Tupolew, na pokładzie którego znajduje się Głowa Państwa ma wylądować w pobliskim Smoleńsku. Telewizja Polska już rozpoczęła transmisję uroczystości w Katyniu. I wtedy, do ludzi stojących nad grobami pomordowanych polskich oficerów, dociera tragiczna wiadomość. Początkowo mówi się o kłopotach z lądowaniem samolotu, na pokładzie którego znajdowało się 96 osób, z Parą Prezydencką na czele. Potem jest już mowa o rozbitym samolocie. Kiedy kamerzyści docierają na miejsce katastrofy, staje się jasne, że nikt nie przeżył. W Katyniu słychać szloch, jęk, leją się łzy. Ktoś intonuje Mazurek Dąbrowskiego. W tym momencie słowa „Jeszcze Polska nie zginęła…” mają szczególnie przejmujące brzmienie…

ZOBACZ WIĘCEJ

Złoty weekend UKS Omega

W dniach 28-29 marca 2014 r. w Suwałkach odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w Pływaniu Młodzików. 167 zawodników z roczników 2001 i 2002 przystąpiło do rywalizacji reprezentując 9 klubów sportowych: UKS OMEGA Sokółka, Barracuda Białystok, Klub Sportowy Płetwal Szczytno, KS Puszcza Hajnówka, MKP Wodnik Bielsk Podlaski, MKS Juvenia Białystok, MTP Kormoran Olsztyn, MUKS Olimpijczyk Suwałki, UKS MOS Ełk.

ZOBACZ WIĘCEJ

http://sokolka.pl/wp-content/plugins/wp-accessibility/toolbar/css/a11y-contrast.css