Menu / szukaj

Burmistrz ma nowych zastępców

Adam Marian Kowalczuk i Antoni Stefanowicz zostali powołani na  Zastępców Burmistrza Sokółki. Obaj rozpoczęli pracę w Urzędzie Miejskim w czwartek 18 grudnia 2014 r.

zastepcy-005

– Decyzję o tych nominacjach podjęłam samodzielnie – po długim namyśle. Podkreślam, że nie słuchałam głosu doradców. Rozpatrywałam różne kandydatury. Dokonując wyboru, zależało mi na tym, żeby zatrudnić fachowców. Pomoże to w usprawnieniu pracy Urzędu Miejskiego. Zależy mi, żeby mieszkańcy byli zadowoleni z pracy urzędników – powiedziała zaraz po wręczeniu nominacji Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

ZOBACZ WIĘCEJ

Komunikat dot. bezpańskich psów

piesek

Burmistrz Sokółki zwraca się do mieszkańców gminy Sokółka z apelem o przekazywanie informacji o zauważonych w miejscach publicznych bezpańskich psach.

Wszelkie informacje o bezpańskich psach należy przekazywać do Straży Miejskiej w Sokółce, tel. 85 6672562 oraz 698 676 304 lub na adres e-poczty: sm@sokolka.pl.

Deklaracje prześlesz elektronicznie

platnik_finan2

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sokółce informuje, że od 1 stycznia 2015 r. wchodzą w życie nowe obowiązki wynikające ze zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mające zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r.

Wprowadzone zmiany nakładają na płatników i inne podmioty niepełniące funkcji płatnika, obowiązane do sporządzania i przekazywania informacji o dochodach osób fizycznych nowy – wyłącznie elektroniczny sposób przesyłania do urzędów skarbowych deklaracji, informacji i rocznych obliczeń podatku za osoby fizyczne np. za pracowników. Oznacza to obowiązek ich przesyłania w formie dokumentu elektronicznego.

ZOBACZ WIĘCEJ >>

Harcerze przy wigilijnym stole

12 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce odbyło się „Instruktorskie spotkanie opłatkowe”. Organizatorem spotkania był Krąg Starszyzny Harcerskiej „PISTON” oraz Komenda Hufca ZHP Sokółka.

SONY DSC

Celem spotkania była integracja środowiska harcerskiego w duchu tradycji narodowych związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.

Na spotkanie przybyła ponad 30-osobowa grupa instruktorów. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli także swoim przybyciem znamienici goście, reprezentujący władze lokalne i kościelne, na których wsparcie w wykonywaniu swoich statutowych działań harcerze zawsze mogą liczyć. Obecni byli: Pani Ewa Kulikowska Burmistrz Miasta Sokółka, hm. Hanna Horodeńska Komendantka Chorągwi Białostockiej, hm. Andrzej Bajkowski Skarbnik Chorągwi Białostockiej, hm. Jolanta Kitlasz Przewodnicząca Chorągwianej Komisji Rewizyjnej, hm. Lech Magrel Przewodniczący Rady Chorągwi, oraz kapelani hufca: ks. pwd. Jarosław Grygiewicz Proboszcz Parafii Prawosławnej Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Kuźnicy i ks. Kamil Norel.

ZOBACZ WIĘCEJ

Ślubowanie nowej Burmistrz Sokółki

nowa_burmistrz-006

Obejmując urząd Burmistrza Sokółki, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Sokółka. Tak mi dopomóż Bóg – powiedziała nowa Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Ślubowanie odbyło się we wtorek 9 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej.

– To nie jest święto Ewy Kulikowskiej, ale nas wszystkich. Życzyłabym sobie, abyśmy razem zdołali zrobić to, co do tej pory zrobione nie zostało. Liczę na współpracę z radnymi i na to, że moje wizje będą zbieżne z waszymi. Oczekuję na mądre pomysły ze strony mieszkańców miasta i gminy. Przychodźcie do Urzędu Miejskiego i zadawajcie pytania. Pamiętajcie, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi – podkreśliła Ewa Kulikowska. – Z tego miejsca, w sposób szczególny, chciałabym podziękować dwóm osobom: dla mojego męża Krzysztofa i brata Tomka. Mam nadzieję, że dalej będziecie mnie wspierać. Dziękuję też moim byłym współpracownikom z Urzędu Marszałkowskiego. Żal mi się z wami rozstawać – przyznała nowa Burmistrz Sokółki.

ZOBACZ WIĘCEJ

Betlejemskie Światło Pokoju

swiatlo_pokoju

Związek Harcerstwa Polskiego, harcerze Hufca Sokółka zapraszają 22 grudnia 2014 r. o godz. 16.00 na plac przy pomniku J. Piłsudskiego w Sokółce, na uroczystość wniesienia Ognia Betlejemskiego.

W PROGRAMIE:
– wniesienie Ognia Betlejemskiego
– ognisko obrzędowe
– rozesłanie patroli z Ogniem Betlejemskim
– zawiązanie kręgu

Wojciech Pietraszewski
Komendant Hufca ZHP w Sokółce

Zakończenie projektu „Moje Westerplatte”

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Sokólskiej „Barka” zakończyło realizację projektu „Moje Westerplatte”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie — Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”. Celem realizacji projektu był wzrost wiedzy i kompetencji społeczno-obywatelskich 30 uczniów Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

moje_westerplatte

Zorganizowane zostały atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne: warsztaty literackie „25 lat wolności”, teatralne „Moje Westerplatte” oraz muzyczne. Uczestnicy warsztatów literackich wykonali prezentacje multimedialne, film (do obejrzenia na kanale gimnet-tv www.gimnet.cba.pl),  ulotki i prace literackie oraz odbyli debatę nt. 25 rocznicy odzyskania wolności. Podczas warsztatów teatralnych młodzież przygotowała podwieczorek literacki, na którym przedstawiła swoim koleżankom i kolegom poezję Karola Wojtyły.

ZOBACZ WIĘCEJ

Falcon na turnieju w Suwałkach

W minioną sobotę, 6 grudnia 2014 r. drużyna żaków rocznika 2006 Akademii Sportu „Falcon” prowadzona przez Radosława Kabelis uczestniczyła w IV Turnieju Mikołajkowym o Puchar Wojciecha Kowalewskiego organizowany przez Akademię 2012 Suwałki. W turnieju wzięło udział 8 zespołów z Suwałk, Białegostoku, Rutki Tartak oraz z Sokółki.

mikolajkowy_turniej-005

Mecze były rozgrywane systemem funinio na dwóch równoległych boiskach (4 bramki, 3 zawodników w polu z jednej drużyny). W programie nie zabrakło dodatkowych atrakcji, takich jak: piłkarskie przedszkole, pokaz karate, kącik plastyczny, pokaz Zumby, stoisko „Mały Inżynier”, mobilne planetarium, „manewry” wojskowe oraz wizyta samego Św. Mikołaja. Nasz zespół rozegrał 6 spotkań, spośród których wygrał 3 i poniósł 3 porażki, zdobywając łącznie 57 bramek (był to trzeci wynik w turnieju).

ZOBACZ WIĘCEJ