Menu / szukaj

Rozszerzona oferta e-booków

Rozszerzona została oferta skierowana do czytelników e-booków. Można skorzystać z bezpłatnego rocznego dostępu do 1007 tytułów e-booków w czytelni IBUK LIBRA.

E-buk plakat

Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Sokółce po odbiór kodów niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy. Naprawdę warto! Księgozbiór wirtualnej czytelni to elektroniczne publikacje specjalistyczne, naukowe, popularnonaukowe oraz beletrystyczne – wydane przez renomowane polskie oficyny.

Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA? W pierwszej kolejności należy przyjść do biblioteki /Os. Centrum 21/ po kod dostępu. Następnie rejestrujemy się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres e-mail i hasło.  Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów do których ma uprawnienia. Założenia osobistego konta myIbuk, umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

CZYTAJ DALEJ

II konsultacje dotyczące wiaduktu

W związku z prowadzonymi pracami projektowymi dla zadania “Budowa wiaduktu nad torami PKP wraz z budową i rozbudową drogi wojewódzkiej nr 674 w mieście Sokółka i niezbędną infrastrukturą techniczną”, zapraszam do konsultacji społecznych, które odbędą się w środę 10 lutego 2016 r. o godz. 10:00 w Sokólskim Ośrodku Kultury w sali “Lira”, przy ul. Grodzieńskiej 1 w Sokółce.

Koncepcja wiaduktu

DO POBRANIA: Koncepcja rozwiązań drogowych

Burmistrz Sokółki
Ewa Kulikowska

Wystawa kasków w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na lutową wystawę ph. „Od cromwella po jeta – historia kasków motocyklowych”.

Kaski pochodzą z kolekcji Grzegorza Sosińskiego i Klubu „Moto Retro” Białystok. Motor WFM z 1962 r. i rower udostępnił Grzegorz Sosiński. Za współpracę i wypożyczenie eksponatów serdecznie dziękujemy. Ekspozycję można oglądać w godzinach pracy biblioteki od poniedziałku do soboty.

(KB)

Narciarskie zmagania w Tomaszowie Lubelskim

W dniach 29-31 stycznia 2016 roku na trasach biegowych Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w narciarstwie biegowym, czyli zawody dla dzieci w kategoriach wiekowych junior C, D, E (gimnazjum i szkoły podstawowe).

Organizator zadbał o sztuczne naśnieżenie trasy o długości pętli 1700 metrów, z licznymi zakrętami, zjazdami i ostrymi podbiegami. Sztuczny śnieg w warunkach ciepłych i deszczowych powyżej 2,3 stopni przetwarza się na śnieg granulowany, który jest grząski i rozchodzący się podczas jazdy stwarzając tym samym wielu problemów dla startujących zawodników.

CZYTAJ DALEJ

Przystanek Historia: Perskie Ocalenie

Przystanek Historia

Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz Sokólski Ośrodek Kultury w Sokółce i Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej w Sokółce mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z dr. Janem Jerzym Milewskim, historykiem oddziału IPN w Białymstoku, poświęcone deportacjom Polaków do ZSRS w czasie II wojny światowej.

W czasie spotkania odbędzie się projekcja filmu “Perskie ocalenie”.

Zapraszamy 8 lutego 2016 r. o godz. 17.30 w Sali “Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Stowarzyszenie Historyczne
im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej
w Sokółce

Na Tłustej Niedzieli w Sokółce

Już po raz czwarty nasze miasto gościło uczestników Tłustej Niedzieli z Morsami i Pączkami. Impreza odbyła się 31 stycznia nad sokólskim zalewem. Jej organizatorzy to: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Sokólski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce. Patronat honorowy sprawował Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

Tłusta Niedziela 2016

Tłusta Niedziela narodziła się w Sokółce w 2013 roku. Organizowana jest ona zawsze w niedzielę poprzedzającą Tłusty Czwartek, a jej punktem kulminacyjnym jest wspólna kąpiel morsów połączona z degustacją pączków w przeręblu. Każda edycja imprezy ma inne hasło przewodnie. W poprzednim roku uczestników tego wydarzenia obowiązywały stroje hawajskie. Tym razem Tłusta Niedziela przebiegała pod hasłem „Spotkanie z góralami”. Wspólnie z morsami bawili się członkowie Regionalnego Zespołu „Dolina Popradu” z Piwnicznej – Zdroju, którzy zapewnili również oprawę muzyczną imprezy.

CZYTAJ DALEJ

Postępowanie rekrutacyjne w roku szkolnym 2016/2017

Zapraszamy do zapoznania się z  postępowaniem rekrutacyjnym w roku szkolnym 2016/2017 do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego oraz do klas I szkół podstawowych dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły prowadzonych przez Gminę Sokółka.

Rodzice dzieci uczęszczających do sokólskich przedszkoli w terminie od 8 lutego 2016 r. mogą składać deklarację kontynuacji edukacji przedszkolnej. Zaś od 29 lutego 2016 r. rozpocznie się postępowanie rekrutacyjne do przedszkola publicznego prowadzonego przez Gminę Sokółka.

1 marca 2016 r. rozpocznie się postępowanie rekrutacyjne do klas I szkół podstawowych dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły.

Pełna informacja wraz z harmonogramami czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i innymi załącznikami dostępne są w poniższych plikach do pobrania.

DO POBRANIA:

Pełna informacja

Zarządzenie Burmistrza Sokółki Nr 183/2016

Zarządzenie Burmistrza Sokółki Nr 185/2016

UM

Z kolędami na koncercie

Odśpiewaną wspólnie kolędą „Bóg się rodzi” zakończono wyjątkowe spotkanie, które zorganizowano w sobotę 30 stycznia w sokólskim kinie „Sokół”. Wypełniona po brzegi widownia nagrodziła brawami występy pięciu zespołów. Na spotkanie zaprosili: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Sokólski Ośrodek Kultury.

Wykonawcy po koncercie

Tego dnia w sokólskim kinie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek „Spotkanie na styku kultur”. Gościem specjalnym imprezy był góralski Regionalny Zespół „Dolina Popradu” z Piwnicznej – Zdroju. Wszystkich wchodzących do kina witała góralska muzyka.

Uczestników koncertu powitał Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury Zbigniew Dębko. O wyjątkowym charakterze tego wydarzenia mówili Dziekan Dekanatu Sokólskiego Ks. Stanisław Gniedziejko oraz Ks. Mitrat Włodzimierz Misiejuk.

CZYTAJ DALEJ

Burmistrz Sokółki zawiadamia

Stosownie do art. 39 ust. 6A ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2015r., poz. 460) Burmistrz Sokółki zawiadamia o zamiarze opracowania dokumentacji projektowej dla zadań pn.:

  • GR.7013.19.2016.GK – „Budowa dróg gminnych ul. Cypriana Kamila Norwida, Bolesława Prusa, Zofii Nałkowskiej, Henryka Sienkiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Władysława Reymonta”,
  • GR.7013.20.2016.GK – „Budowa dróg gminnych ul. Władysława Reymonta, Żwirki i Wigury, Stanisława Skarżyńskiego, Dywizjonu 303”,
  • GR.7013.21.2016.GK – „Budowa drogi gminnej we wsi Podkamionka”,
  • GR.7013.22.2016.GK – „Budowa drogi gminnej we wsi Moczalnia Stara”,
  • GR.7013.23.2016.GK – „Budowa chodników w ciągu dróg gminnych ul. Cicha, Nadrzeczna, Poprzeczna, Spokojna, Stawowa, Wierzbowa, Wspólna”,
  • GR.7013.24.2016.GK – „Budowa drogi gminnej Bogusze-Boguszowski Wygon”,
  • GR.7013.25.2016.GK – „Budowa drogi gminnej we wsi Nomiki”.

W ramach inwestycji może powstać obowiązek wybudowania w pasie drogowym drogi gminnej kanału technologicznego, o ile w ciągu 60 dni od dnia umieszczenia niniejszej informacji, zgłosi się podmiot zainteresowany udostępnieniem takiego kanału. Kanał udostępniany będzie na zasadach uregulowanych w art. 39 ust. 7a — 7f ustawy o drogach publicznych.

CZYTAJ DALEJ

Nagrody za udział w konkursach

Laureaci ogłoszonego przez Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską konkursu pt. „Nasze piękne sokólskie święta z choinką w tle” zostali zaproszeni przez Panią Burmistrz w poniedziałek 25 stycznia do Urzędu Miejskiego. Z kolei w środę 27 stycznia Pani Burmistrz wręczyła nagrodę dla Natalii Fiedorec z Malawicz Dolnych, która zwyciężyła w konkursie „Nasza piękna Sokólszczyzna”.

Laureaci konkursu

„Kochani, ogłaszam konkurs na zdjęcie z choinką w tle. Może być zdjęcie tradycyjne, śmieszne, rodzinne… – ważne, aby było zrobione podczas świąt w Sokółce (mieście i gminie) i z choinką w tle. Resztę pozostawiam Waszej wyobraźni” – ogłoszenie o takiej treści zamieściła Pani Burmistrz na swoim koncie na facebooku i na stronie sokolka.pl. Na konkurs wpłynęły zdjęcia wykonane przez dziewięć osób.

Pani Burmistrz pogratulowała wszystkim laureatom na spotkaniu w Urzędzie Miejskim.

– Gratuluję wyobraźni i zachęcam do wzięcia udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce ogłoszę – powiedziała Pani Burmistrz. CZYTAJ DALEJ