Menu / szukaj

O uśmiech i radość dziecka

Od 14 listopada 2017 r. do 14 stycznia 2018 r. będzie trwała zbiórka darów i funduszy ph. „O uśmiech i radość dziecka” prowadzona przez Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Rejonowy w Sokółce.

mikolaj-pomoc

To akcja o bogatej historii w ramach której zbierane są dary rzeczowe takie jak słodycze, zabawki, artykuły szkolne, odzież, obuwie oraz środki finansowe z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin.

Gorąco apelujemy do mieszkańców gminy Sokółka i powiatu sokólskiego, oraz instytucji i firm o pomoc w ufundowaniu dzieciom paczek. Wszelkie dary rzeczowe przyjmuje biuro PKPS w Sokółce, przy ul. Piłsudskiego 8 (w budynku Starostwa Powiatowego) w godz. 8-14. Pieniądze można wpłacać na konto PKPS: PKO BP S.A o/Sokółka 87102013320000100201907492.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem 605411777.

Każdy może podarować ubogim dzieciom choć trochę radości na święta Bożego Narodzenia. Przekazane dary można odliczyć od rocznego dochodu przed opodatkowaniem. Wszystkim, którzy włączą się do akcji serdecznie dziękujemy!

Zofia Gremza

Spotkanie dot. powstania LOT „Puszcza Knyszyńska”

Grupa inicjatywna zaprasza na drugie spotkanie organizacyjne mające na celu powołanie Lokalnej Organizacji Turystycznej na obszarze funkcjonalnym Puszczy Knyszyńskiej.

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich podmiotów prowadzących działalność w szeroko rozumianej branży turystycznej: gastronomii, hotelarstwie i noclegach, usługach z rekreacji turystycznej i sportowej, usługach uzdrowiskowych, rehabilitacji i tym podobnych. Inicjatorzy widzą potrzebę integracji i wspólnej promocji  tych usług na obszarze Puszczy Knyszyńskiej, która łączy 8 gmin i jest podzielona na dwa powiaty.

Spotkanie odbędzie się 20 listopada 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17.30 w Supraślu, w Sanatorium „Knieja”. Spotkanie będzie wspierał swoim doświadczeniem Pan Marcin Ulanowski – członek zarządu PROT i lider działań na rzecz powołania LOT w Dolinie Biebrzy. Informacji dodatkowych na temat spotkania udziela Michał Kozłowski, tel. 507821458.

DO POBRANIA: Cel i sposób działania LOT

Michał Kozłowski

Warsztaty „Ziołowe napitki: ocet ognisty”

Koło Rękodzielnicze, działające przy Muzeum Ziemi Sokólskiej, zaprasza na ostatnie warsztaty z cyklu „Ogródek w mieście” prowadzone przez Agnieszkę Prymaka z Zielskiej Kolonii.

Plakat

Tym razem przygotujemy wspólnie rozgrzewający cydr – zwany ognistym octem. Spotykamy się tradycyjnie w Muzeum w piątek 24 listopada 2017 r. o godzinie 17.00. Uwaga – konieczne zapisy w Muzeum – 857112486 lub muzeum.sokolka@gmail.com. Uczestników prosimy o przyniesienie litrowego słoja z nakrętką. Zachęcamy też do zaprezentowania swojego dorobku w zakresie ziołowych napitków.

Działanie dofinansowano w ramach programu Działaj Lokalnie X 2017 realizowanego przez ośrodek Działaj Lokalnie w Sokółce – Sokólski Fundusz Lokalny.

Aleksandra Pluta

Rodzinne Andrzejki

Plakat

Sokólski Ośrodek Kultury oraz Muzeum Ziemi Sokólskiej serdecznie zapraszają na wróżby andrzejkowe oraz tradycyjne gry i zabawy dla dzieci.

Sięgniemy do naszej przeszłości i wykorzystamy umiejętności naszych babć i dziadków do przewidywania przyszłości. Powróżymy z wosku, butów, imion. Pobawimy się w dawne gry i zabawy – mało obecnie znane, dawniej powszechnie lubiane.

Spotykamy się w sobotę, 25 listopada 2017 r. o godzinie 11 w Sali „Lira” przy Sokólskim Ośrodku Kultury. Udział jest bezpłatny.

Aleksandra Pluta

Otwarte Mistrzostwa Sokółki w Tenisie Stołowym

Tenis stołowy

26 listopada 2017 r. (w niedzielę) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokółce (ul. Szkolna 2) odbędą się Otwarte Mistrzostwa Sokółki w Tenisie Stołowym o puchar Burmistrza Sokółki.

Turniej przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach, oddzielnych dla dziewcząt i chłopców:

 • I kategoria – uczniowie szkół podstawowych – godz. 8:30
 • II kategoria – uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – godz.9:30, oraz oddzielne kategorie dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i gminy Sokółka o puchar Prezesa Sokólskiego Klubu Tenisa Stołowego.
 • III kategoria – open oddzielna dla kobiet i mężczyzn – godz. 11:00
 • IV kategoria  – deble open – pod koniec kategorii indywidualnych.

Zapisy odbędą się bezpośrednio przed rozpoczęciem poszczególnych kategorii. Zapraszamy!

DO POBRANIA: Regulamin

(anka56)

Zapraszamy na Miejskie Lodowisko!

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce z przyjemnością informują, że 15 listopada (w środę) o godz.15:00 rozpoczynamy kolejny sezon łyżwiarski.

Lodowisko w Sokółce

Zapraszamy wszystkich pasjonatów łyżwiarstwa do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Do niedzieli 19 listopada 2017 r. (włącznie) wstęp na lodowisko i wypożyczenie łyżew jest bezpłatne!

Podobnie jak w ubiegłym roku, czynna będzie wypożyczania sprzętu, w której prócz łyżew (ponad 30 par) można będzie wypożyczyć kaski oraz pingwinki do nauki jazdy! Zapraszamy!

DO POBRANIA:
Cennik
Regulamin lodowiska
Regulamin wypożyczalni łyżew

OSiR, Paulina Sawicka

Zaproszenie na Spotkanie Rodzin Muzykujących

Plakat

Sokólski Ośrodek Kultury oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zapraszają w niedzielę, 19 listopada 2017 r. do kina „Sokół”, na 34. Wojewódzkie Spotkanie Rodzin Muzykujących

Impreza ma wieloletnią tradycję. Wydarzenie to, nie tylko z nazwy, tworzy atmosferę rodzinnego grania i śpiewania. Do uczestnictwa zapraszane są zespoły z całego województwa, które wspólnie wykonują utwory instrumentalne, wokalne lub wokalno-instrumentalne. Szerokie spektrum repertuarowe co roku daje ogromną różnorodność wykonań. Na scenie prezentuje się wspólnie wiele pokoleń: dzieci z rodzicami, młodzież z dziadkami, kuzyni ze stryjami, ciotki z wujami.

Po spotkaniu w Sali „Lira” (przy ul. Grodzieńskiej 1) odbędzie się koncert i potańcówka z kapelą Andreja Borowskiego z Grodna, która będzie otwartym wydarzeniem towarzyszącym z tradycyjną muzyką i tańcem (warsztaty dla wszystkich – wstęp bezpłatny).

Koncert w kinie rozpocznie się o godz. 10:00 a warsztaty w sali „Lira” o 13:30.

SOK, Agnieszka Kozakiewicz

Zaproszenie na patriotyczne zajęcia rodzinne

Muzeum Ziemi Sokólskiej przy Sokólskim Ośrodku Kultury, Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej oraz Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska serdecznie zapraszają na rodzinne zajęcia poświęcone tematowi Niepodległości.

Plakat

Postaramy się w przystępny dla dzieci sposób przedstawić kwestie patriotyzmu, świętowania Niepodległości, symboli narodowych. Zaprezentujemy gry edukacyjne dla dzieci i kolorowanki, które mogą pomagać w rozumieniu tych niełatwych dla nich tematów. Wykonamy własnoręcznie materiałowe torby z wykorzystaniem haseł patriotycznych.

Widzimy się 11 listopada 2017 r. (sobota) o godzinie 15.00 w Muzeum Ziemi Sokólskiej. Zapewniamy wszelkie materiały, udział jest nieodpłatny!

Działanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach projektu „Dla Niepodległej”.

Aleksandra Pluta

11-listopadowa zbiórka na stypendia

Tradycyjnie, jak co roku 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości, młodzież z sokólskich szkół będzie prowadzić zbiórkę do puszek na stypendia.

Logo SFL

W bieżącym roku wolontariusze Fundacji SFL będą prowadzić zbiórkę wspólnie z młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce, którzy dla uczestników mszy i Pochodu Niepodległości przygotowali biało-czerwone kotyliony.

Kwestowanie będzie miało miejsce w obrębie cerkwi i kościoła p.w. św. Antoniego w Sokółce.

Zbiórka odbędzie się w następujących godzinach:

 • w obrębie Cerkwi Prawosławnej w godz. 7.30 – 9.30
 • w obrębie Kościoła Św. Antoniego w godz. 9.00 – 12.00

Serdecznie zapraszamy z góry dziękujemy za ofiarność.

Zarząd Fundacji SFL
Maria Talarczyk

Zaproszenie na warsztaty dla ojców

Inicjatywa Tato.Net zaprasza na warsztaty „Bliżej – pełna łączność”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztaty odbędą się w Sokółce w piątek, 24.11.2017 w godz. 17:00-21:00 oraz w sobotę, 25.11.2017 w godz. 9:00-16:00.

Warsztat „Bliżej” ma na celu przekazanie metod pogłębiania relacji ojciec – dziecko. Zajęcia opierają się na czterech filarach efektywnego ojcostwa, do których zalicza się: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.

Dlaczego warto zainwestować w swoje ojcostwo? Dzięki tym warsztatom:

 • przekonasz się jak wielki wpływ mają ojcowie na swoje dzieci
 • lepiej poznasz, co jest mocną, a co słabą stroną Twojego ojcowania,
 • nauczysz się wdrażać w życie 4 podstawy dobrego ojcostwa: zaangażowanie, konsekwencja, znajomość, wychowanie,
 • zobaczysz, które potrzeby swego dziecka zaspokajasz w sposób wystarczający, a nad zaspokojeniem których musisz jeszcze popracować,
 • uzyskasz od innych ojców feedback (informację zwrotną) i odkryjesz tajemnicę dobrego kontaktu z dzieckiem,
 • poznasz praktyczne metody budowy ojcowskiego planu działania.

Więcej informacji o warsztatach na stronie: http://tato.net/wydarzenia/blsokolka/

Pracownia zabawek ludowych Marka Szyszki

Plakat

Muzeum Ziemi Sokólskiej już kilkakrotnie gościło u siebie stypendystów Marszałka Województwa Podlaskiego. Tym razem w muzeum prezentuje wystawę pt. „Pracownia zabawek ludowych Marka Szyszki”, na której pokazane zostaną zabawki przygotowane w ramach stypendium.

W trakcie otwarcia, które odbędzie się 14 listopada (wtorek) 2017 r. o godzinie 11.00, autor opowie o swojej pracy.

Wystawa jest dostępna bezpłatnie do końca grudnia. Dla grup zorganizowanych Muzeum ma ciekawą propozycję warsztatową w związku z wystawą. Muzeum zaprasza na zajęcia plastyczne z wykorzystaniem prac Pana Marka Szyszki (koszt zajęć to 5 zł za osobę). Obowiązują zapisy, prosimy o kontakt z Muzeum: 85 711 24 86 lub muzeum.sokolka@gmail.com.

Szczegóły dostępne na stronie muzeumsokolka.pl. Ilość miejsc ograniczona!

Muzeum Ziemi Sokólskiej przy SOK

Zaproszenie na spotkanie

Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu „Szukamy talentów – wielokulturowość w poezji”, które odbędzie się 8 listopada 2017 r. (w środę) o godz. 12:00 w kinie „Sokół” w Sokółce.

Na spotkaniu zostanie przedstawiona prezentacja multimedialna podsumowująca trzy spotkania, które odbyły się w ramach projektu, wykonana przez uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce. Zaprezentowany zostanie również tomik z wierszami znanych i debiutujących poetów sokólszczyzny. Zgromadzone zostały w nim wiersze poetów katolickich, prawosławnych, Tatarów, Romów i Żydów, którzy osobiście, bądź przez licealną młodzież, zapoznali gości ze swoją dotąd niepublikowaną twórczością.

Współorganizatorami projektu są: Biblioteka Publiczna w Sokółce, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce i Sokólski Ośrodek Kultury.

Projekt  ”Szukamy talentów – wielokulturowość w poezji”- który jest naturalną kontynuacją poprzednich działań na rzecz wielokulturowości sokólszczyzny – został dofinansowany z programu Działaj Lokalnie X 2017,  współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

(KB)

Zaproszenie na pokaz filmu „Kazimierz Leski”

Plakat

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz Sokólski Ośrodek Kultury w Sokółce i Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej w Sokółce, w ramach „Przystanku Historia”, zapraszają na pokaz filmu pt. „Kazimierz Leski” w reż. Małgorzaty Bramy.

Film jest opowieścią o legendarnych asie polskiego wywiadu, powstańcu warszawskim, honorowym obywatelu Warszawy i Izraela, pułkowniku Kazimierzu Leskim ps. „Bradl”. Historia filmu oparta jest m.in. na autentycznych relacjach ostatnich żyjących żołnierzy batalionu „Miłosz”, podkomendnych Kazimierza Leskiego oraz jego przyjaciół i najbliższej rodziny.

Spotkanie odbędzie się 8 listopada 2017 r. (w środę) o godz. 17.30 w sali „Lira” SOK, przy ul. Grodzieńskiej 1 w Sokółce.

Stowarzyszenie Historyczne
im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej w Sokółce

Spotkania informacyjne w Urzędzie Skarbowym

Logo

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sokółce zaprasza na spotkania informacyjne związane z  obowiązkiem przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK_VAT przez mikroprzedsiębiorców od 1 stycznia 2018 r.

Szkolenia pod hasłem „Wtorki z JPK”, dla podatników i innych zainteresowanych osób, odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Skarbowego w Sokółce. W związku z ograniczonymi możliwościami lokalowymi spotkania odbędą się zgodnie z następującym harmonogramem:

 • 7 listopada 2017 r. godz. 10:00 – dla osób z gmin: Suchowola, Janów, Korycin
 • 14 listopada 2017 r, godz. 10:00 – dla osób z gmin: Dąbrowa Białostocka, Nowy Dwór, Sidra
 • 21 listopada 2017 r. godz. 10:00 – dla osób z gmin: Szudziałowo, Krynki, Kuźnica
 • 28 listopada 2017 r. godz. 10:00 –  dla osób z miasta i gminy Sokółka.

Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy podatnicy VAT mają obowiązek przesyłania JPK_VAT, który jest zestawem informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres.

Obowiązek comiesięcznego przekazywania pliku JPK_VAT obowiązuje od :

 • 1 lipca 2016 r. – dla dużych podmiotów
 • 1 stycznia 2017 r. – dla małych i średnich podmiotów
 • 1 stycznia 2018 r. obowiązek rozszerzony na mikroprzedsiębiorców.

(US)

Zaproszenie na wystawę fotografii Jarosława Sawonia

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na wystawę fotografii Jarosława Sawonia pt. „Nocne i dzienne zabawy obiektywem z gumowym przegubem”.

Wystawa Jarka Sawonia

To druga wystawa pana Jarosława w naszej bibliotece. Wcześniej prezentowane były portrety osób spotkanych na ulicach naszego miasta. Pan Jarosław jest człowiekiem z pasją, fotografowaniem zainteresował się jako nastolatek, w szkole średniej zaczął uczęszczać na kółko fotograficzne, jednak z czasem hobby zostało wyparte przez pracę i „dorosłe życie”. Do fotografowania wrócił po latach za sprawą przypadku. Uwiecznił pierwszą imprezę weselną, później kolejne. Zainteresował się również fotografią portretową. W konsekwencji tej fascynacji powstała wystawa przedstawiająca portrety mieszkańców Sokółki pt. „Znamy się z widzenia”. Z czasem zaczęły spływać propozycje współpracy. Naturalnym krokiem było więc przekształcenie pasji fotograficznej w pracę i stworzenie „mini studia”, które bez problemu można zabrać ze sobą na dowolną sesję.

Na podstawie prac pana Jarosława można zauważyć, że fotografowanie polega nie tylko na utrwaleniu obrazu, ale przede wszystkim zatrzymaniu radosnych chwil, uchwyceniu poruszających momentów i emocji, które towarzyszą nam każdego dnia.

Wystawę można oglądać do końca listopada 2017 r. w godzinach pracy biblioteki, Os. Centrum 21.

(EK)