Menu / szukaj

Zaproszenie

Plakat

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Sokólski Ośrodek Kultury w Sokółce, Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej w Sokółce zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca (środa) 2017 r.

W programie:

Godz. 17.00 – Msza św. Kościół pw. św. Antoniego w Sokółce

Godz. 18.15 – Wykład dr. Marcina Zwolskiego “Bolesław Bubieńczyk – ostatni ukarany śmiercią na białostocczyźnie”, Sala „Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury, ul. Grodzieńska 1.

Godz. 19.30 – Marsz Pamięci – zbiórka przy wejściu do sali „Lira” SOK, ul. Grodzieńska 1.

Godz. 20.00 – Przemarsz na trasie: Skwer por. Władysława Borysewicza – ulice Piłsudskiego, Ściegiennego, pod dawną siedzibę UB i MO przy ulicy Dąbrowskiego.

Stowarzyszenie Historyczne
Bohaterów Ziemi Sokólskiej
w Sokółce

Zaproszenie na spotkanie z Agnieszką Korzeniewską

Agnieszka Korzeniewska

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Korzeniewską oraz promocję książki “Zaczarowana codzienność”. Zapraszamy w czwartek, 23 lutego 2017 r. o godz. 10:00.

Na blogu Pani Agnieszki czytamy “Cześć, jestem Aga, pozytywnie zakręcona pasjonatka życia. Spełniona kobieta: żona, matka i właścicielka (póki co) trzech psów. Niepoprawna optymistka zakochana w codzienności do szaleństwa. Chodzącą tylko swoimi ścieżkami, kolekcjonerka dobrych emocji, czarująca słowem rzeczywistość …”

Po dawkę bezwstydnego optymizmu, którym pisarka chętnie się dzieli zapraszamy już jutro do czytelni biblioteki na Os. Centrum 21.

(KB)

Zaproszenie na otwarcie wystawy

Plakat

Muzeum Ziemi Sokólskiej przy Sokólskim Ośrodku Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „Życie codzienne z książką – zakładki z kolekcji Ewy Krychniak”.

Na wystawie będzie można zobaczyć wspaniałą kolekcję ponad 300 zakładek książkowych, wytworów rękodzielniczych, jak i pamiątek z różnych, często bardzo egzotycznych podróży ich właścicielki. Niektóre z nich są adresowane do dzieci i zachęcają do czytania najmłodszych, inne w dowcipny sposób kuszą dorosłych. Zbiór jest efektem działań Ewy Krychniak, zawodowo związanej z książkami, ale i ich wielkiej pasjonatki. Wystawę urozmaicą plakaty promujące czytelnictwo ze zbiorów Książnicy Podlaskiej.

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 24 lutego 2017 r. o godzinie 17.00, w Muzeum Ziemi Sokólskiej. Zwiedzających uprzejmie prosimy o przyniesienie dowolnej publikacji (w dobrym stanie) na bezpłatną wymianę książek, która odbędzie się w trakcie wystawy. Wstęp bezpłatny!

Aleksandra Pluta

Zaproszenie na warsztaty

 

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na warsztaty ph. Mowa dziecka i jej wpływ na funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.

Spotkanie poprowadzi logopeda z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Sokółce.

Zapraszamy do czytelni biblioteki we wtorek 21 lutego 2017 r. o godz. 15:30.

(KB)

“Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” w kinie “Sokół”

25-26 lutego 2017 r. w kinie „Sokół” w Sokółce odbędzie się retrospektywa Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. Zaprezentowanych zostanie pięć z najlepszych festiwalowych filmów.

Plakat z programem

Główną nagrodę filmową „Złoty opornik” VIII Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” otrzymał Henryk Jurecki za film: „Hieronim Bednarski. Wyklęty z czerwonej wsi”. Obraz uhonorowano za filmowe zderzenie się z tematem bohaterstwa i zdrady.

Jury przyznało także trzy wyróżnienia. Pierwsze dla Julity Wołoszyńskiej-Mystek za film „Odnaleziony walc”. Drugie dla Liliany Komorowskiej-Głąbczyńskiej i Diany Skaya za film „Ojcu”. Nagroda im. Janusza Krupskiego przypadła Lilianie Komorowskiej-Głąbczyńskiej i Dianie Skaya za film „Ojcu”. Kapituła nagrody wyróżniła także cztery filmy: „Hieronim Bednarski. Wyklęty z czerwonej wsi” reż. Henryk Jurecki, „Zapora” reż. Konrad Starczewski, „Tora i miecz” reż. Anna Ciałowicz, Robert Kaczmarek, „Dotknięcie Anioła” reż. Marek Tomasz Pawłowski. Nagroda Dyrektora Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” przypadła filmowi „303” w reżyserii Tomasza Magierskiego. Arkadiusz Gołębiewski docenił obraz za „artystyczne podjęcie tematu bohaterstwa polskich lotników i wzruszającą opowieść o powojennych losach ich oraz ich rodzin. ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na spotkanie ph. „Zakochany nastolatek”

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie warsztatowe ph. „Zakochany nastolatek” z pedagogiem Arturem Brzezińskim konsultantem Centrum Edukacji Nauczycieli.

Początek spotkania o godz. 15:30, we wtorek 14 lutego 2017 r. w czytelni biblioteki, Os. Centrum 21.

Będzie okazja porozmawiać m.in. o:

  • pierwszych miłościach nastolatków,
  • nieodwzajemnionych uczuciach,
  • rozczarowaniach miłosnych,
  • jak reagować na nastoletnie miłości naszych dzieci.

(KB)

Zaproszenie na konferencję

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaprasza nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i dyrektorów szkół podstawowych na konferencję „Metoda edukacyjna EduMX z zastosowaniem pomocy dydaktycznej EduMATRIX”.

EduMX

Termin: 16.02.2017 godz.14.00, miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce, Osiedle Zielone 2.

Przebieg: Omówienie metody dydaktycznej EduMX (edukacja wieloczynnikowa) pozwalającej nauczycielom w nowatorski sposób podchodzić do nauczania przedmiotów ścisłych. W spotkaniu przewidziana została zarówno część teoretyczna (w formie wykładu) jak i praktyczna(w formie warsztatów).

Nauczyciele posiądą podstawową wiedzę z zakresu algorytmiki i wprowadzania myślenia komputacyjnego w wielu obszarach edukacyjnych. Zastosowanie tej wiedzy nie ogranicza się jedynie do matematyki, informatyki czy stricte programowania ale może być szerzej rozumiane jako nauczanie logicznego myślenia a więc wzbudzanie potencjału programistycznego u polskiej młodzieży. ZOBACZ WIĘCEJ

Projekcja filmu “Bogurodzica. Szlakiem podlaskich ikon”

W piątek 10 lutego 2017, o godz. 17.00, w kawiarni “Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury, odbędzie się projekcja filmu “Bogurodzica. Szlakiem podlaskich ikon” w reżyserii Piotra Łozowika. 

Film mówi o ikonie, Bogurodzicy i kulcie maryjnym na terenach północno-wschodniej Polski, a także o wspólnych korzeniach i tradycjach ludzi tu zamieszkujących. Pomysłodawcy tego niekomercyjnego projektu odwiedzili miejsca związane przede wszystkim ze wschodnim chrześcijaństwem: Supraśl, Białystok, Puchły, Strablę, Zaleszany, Hodyszewo, Ryboły, Kożany i Bielsk Podlaski, ale nie zabraknie również akcentów chrześcijaństwa zachodniego. Wędrówka szlakiem Podlaskich ikon to także skompensowana historia tego regionu. Obraz powstał przy współpracy Stowarzyszenia Orth.net, portalu cerkiew.pl oraz przy wsparciu finansowym województwa Podlaskiego.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę fotografii

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę fotografii ph. Piękno wzgórz sokólskich w obiektywie Rafała Olesiewicza.

Rafał Olesiewicz – fotograf, Knyszyniak urodzony w 1986 roku. Od wielu lat nierozerwalnie związany z Ziemią Sokólską. Jest niesłabnąco zafascynowany krajobrazem przygranicznych sokólskich okolic. Jego ambicją jest jak najszersze ukazanie walorów przyrodniczych i kulturowych tych ziem, poniekąd udowadniając niezaprzeczalne ich piękno i wyjątkowość. Jest samoukiem, niemal całą wiedzę zdobył metodą prób i błędów, a w swojej pasji stawia za cel ciągły rozwój warsztatu fotograficznego. W fotografii krajobrazowej stara się wykorzystać całą swoją wiedzę z innych dziedzin. Do wyszukiwania ciekawych miejsc poznaje historię tych ziem – tak z literatury jak i z ustnych przekazów. Korzysta również z najnowocześniejszych rozwiązań techniki – szczególnie z astrofotografii, która jest jego ulubioną dziedziną – szczególnie uwiecznianie drogi mlecznej.

Ekspozycja będzie czynna do końca lutego 2017 r. w godzinach pracy biblioteki, Os. Centrum 21.

(KB)

Rozkochać Sokółkę w książkach

Plakat

Walentynki to wspaniała okazja, by wyrazić swoją sympatię do innych, wyznać miłość lub się zakochać… Biblioteka Publiczna w Sokółce postanowiła rozkochać Sokółkę w książkach. W tym celu 14 lutego wypożyczalnia i czytelnia biblioteki zamienią się w bardzo romantyczne miejsce. Oprócz serduszkowych dekoracji Panie bibliotekarki przygotowały dla swoich czytelników moc atrakcji.

Święto zakochanych to świetna okazja do popularyzacji wydawnictw poświęconych miłości oraz chwili refleksji nad jej wartością i znaczeniem w życiu człowieka. Piękna poezja miłosna, beletrystyka, w której w większości znajdziemy jakiś wątek miłosny… to wszystko będzie czekało 14 lutego w bibliotece, by zachęcić każdego do „zakochania się w książkach”.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na “Przystanek Historia”

Plakat

Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz Sokólski Ośrodek Kultury w Sokółce i Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej w Sokółce zapraszają na spotkanie z cyklu “Przystanek Historia”.

W czasie spotkania zaprezentowany zostanie film pt.: “Deportacje 1940-1941″oraz audiobook pt.: “Tylko te listy po nich pozostały. Korespondencja z zesłania Eugenii i Władysława Simsonów”.

Spotkanie odbędzie się 7 lutego 2017 r. (wtorek) o godz. 17.30 w Sali „Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury, ul. Grodzieńska 1.

Organizatorzy

Zaproszenie na kulig

Kulig OSiR

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zaprasza wszystkich chętnych na zimowy kulig na Stadionie Miejskim.

Wyjazd zaprzęgiem konnym odbędzie się w piątek, 3 lutego 2017 r. o godzinie 13.00. Następnie o godz. 16.00 na wszystkich czekać będzie gorąca herbata i ognisko, przy którym wspólnie będzie można się ogrzać oraz upiec kiełbaski. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne. Zapraszamy!

Paulina Sawicka, OSiR

Zaproszenie do udziału w seminarium w Tokio

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio zaprasza instytuty badawcze, startupy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, które są zainteresowane działalnością w sektorze FinTech, do udziału w seminarium promującym polskie technologie IT.

Plakat

Jakkolwiek liczba miejsc na seminarium jest ograniczona, to organizatorzy uważają, że samo zgłoszenie będzie okazją do promocji firm, a tym samym promocji Polski w Japonii. Nabór potrwa do 28 lutego 2017 r. do końca dnia czasu japońskiego (JST).
Poniżej przedstawiamy pismo, jakie Marszałek Województwa Podlaskiego – Jerzy Leszczyński, otrzymał w tej sprawie z Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio.

DO POBRANIA: Pismo z Ambasady RP w Tokio

LINKI:

Regulamin:
http://doitwithpoland.appspot.com/terms_and_conditions

Rejestracja:
http://doitwithpoland.appspot.com/signup

Zgłoszenie chęci udziału w seminarium w Tokio:
http://doitwithpoland.appspot.com/presenters

Źródło: http://si.wrotapodlasia.pl