Menu / szukaj

Zaproszenie na Warsztaty Wielkanocne

Plakat

Sokólski Ośrodek Kultury, Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz Sekcja Sztuki Ludowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie zapraszają dzieci wraz z rodzicami na wspólne zdobienie pisanek, wykonywanie palm wielkanocnych i tworzenie pocztówek z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Jest to okazja do nauki tradycyjnej metody zdobienia jaj woskiem pszczelim, wykonania palmy wielkanocnej, stworzenia pocztówki świątecznej. Będzie również wspólna zabawa „na ludowo” w gry i zabawy naszych dziadków.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 marca o godzinie 11.00 w Kawiarni Lira Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, prosimy jedynie o przyniesienie gotowanych jajek do ozdobienia oraz gałązek bukszpanu.

Aleksandra Pluta

 

Zaproszenie na spotkanie z Wojciechem Haponikiem

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie z turystą motocyklowym Wojciechem Haponikiem. Hasło spotkania: „Rzuć wszystko i jedź do Rumunii”.

Pasja do podróży zrodziła się ponad 20 lat temu. Motorem napędowym do wyprawy do Rumunii było zainteresowanie legendą Drakuli oraz chęć obejrzenia pól minowych powstałych w trakcie wojny domowej w byłej Jugosławii. Pan Wojtek w Rumunii był 5 razy na przestrzeni 6 lat. Ponadto zwiedził Grecję, Albanię, Czarnogórę, Bośnię, Chorwację, Ukrainę, Białoruś, Holandię, Belgię, Francję i Litwę.

Początek spotkania o godz. 17:00, 14 marca 2018 r. w czytelni biblioteki, Osiedle Centrum 21.

(KB)

Jak rozmawiać gdy dziecko/uczeń narozrabia?

Plakat

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza rodziców i nauczycieli na warsztaty ph. Jak rozmawiać gdy dziecko/uczeń narozrabia? Spotkanie poprowadzi Artur Brzeziński – pedagog z Centrum Edukacji Nauczycieli, pracownik Pracowni Psychoterapii i Psychoedukacji „Integra”.

Omówione zostaną następujące zagadnienia: czy naprawdę wiemy, po co prowadzimy rozmowy dyscyplinujące?; po co warto je prowadzić?; jak poprzez nieumiejętne prowadzenie rozmowy dyscyplinującej zachęcić dziecko do dalszego rozrabiania?; dlaczego czasem nie warto się cieszyć, gdy dziecko błyskawicznie „rozumie swój błąd” i o obiecuje poprawę?; o czyje emocje w pierwszej kolejności warto zadbać podczas rozmowy?; dlaczego należy unikać przymiotników?; jak rozmawiać z dzieckiem po zakończeniu „rozmowy dyscyplinującej”?

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 12 marca 2018 r. o godz. 15:00, w czytelni biblioteki. Wstęp wolny.

(KB)

Zaproszenie na koncert

Zapraszamy na koncert zespołu Uzależnieni, który odbędzie się w niedzielę, 11 marca 2018 r. o godzinie 16:00 w Sali Lira Sokólskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny!

Plakat

Zespół Uzależnieni w swoim repertuarze, w większości, ma utwory z gatunku poezji śpiewanej. Podczas najbliższego koncertu zaprezentują także piosenki z pogranicza bluesa, popu i piosenki turystycznej.

W skład zespołu wchodzą ludzie, którzy cenią sobie przyjaźń i dobrą muzykę, a granie sprawia im przyjemność i jest wielką frajdę: Grzegorz Górski- gitara akustyczna i wokal, Katarzyna Górska- gitara basowa, Agnieszka Kozakiewicz- instrumenty klawiszowe i wokal, Sławek Klimczak- gitara solowa, Marek Kułak – kajon.

Agnieszka Kozakiewicz

Zaproszenie na jubileuszowy koncert

Plakat

Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce, który odbędzie się dnia 15 marca 2018 r. o godz 17:00 w kinie „Sokół”.

Podczas koncertu swoje umiejętności zaprezentują Zofia Sawicka i Maciej Kułakowski oraz inni uczniowie i absolwenci szkoły.

Monika Horosz, SP1

Zaproszenie na zawody łyżwiarskie dla dzieci

Wszystkich młodych miłośników łyżwiarstwa zapraszamy na zawody pod Patronatem Burmistrza Sokółki, które odbędą się 9 marca 2018 r. na Miejskim Lodowisku.

Zawody łyżwiarskie dzieci

Do rywalizacji przystąpią chłopcy i dziewczęta od pierwszych klas szkół podstawowych, aż do trzecich klas szkół gimnazjalnych. W każdej kategorii wiekowej zawodnicy będą mieli do pokonania określoną liczbę okrążeń. Najmłodsi łyżwiarze z klas I-III zaczną rywalizację od jednego okrążenia, natomiast uczniowie klas IV-VI pokonają po dwie pętle, na pozostałych czekają trzy pętle. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00. Zapraszamy!

DO POBRANIA:

Regulamin zawodów
Zgoda na udział w zawodach

Paulina Sawicka, OSiR

Koło Rękodzielnicze zaprasza na warsztaty

Koło Rękodzielnicze serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie poświęcone tematowi motanek – słowiańskich lalek dobrych życzeń.

Plakat - zaproszenie

Warsztaty poprowadzi Ewa Wrażeń, która na co dzień pracuje jako projektant tkanin. Od niedawna mieszka w Chacie Wrażeń, na granicy z Puszczą Knyszyńską, gdzie w wolnych chwilach zajmuje się różnymi kreatywnymi zajęciami – od produkcji serów, chlebów, octów, po przetwory, ziołowe herbaty i rękodzieło. Na warsztatach dowiemy się o starej słowiańskiej tradycji motania i poznamy zadania, do których zostały stworzone motanki- zwane też zadanicami, gospochami, ziarnuszkami.
Nie bez powodu spotkamy się w Dzień Kobiet – niech te warsztaty będą prezentem dla nas samych ;) Na miejscu dostępne będą wszystkie materiały potrzebne do wykonania motanek, jednak zachęcamy, by przynieść coś własnego – tkaninę, tasiemkę, włóczkę czy małą ozdobę, bo lalkę warto wzbogacić czymś „swoim”. Dla „wzmocnienia” intencji prosimy o przyniesienie chust na głowę, w których będziemy motać.

Zajęcia odbędą się 8 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Sokólskiej. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona (12 osób), w związku z tym prosimy o przemyślane zgłoszenia, by nie zajmować miejsca innym chętnym. Koszt – 25 zł (na materiały). Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 508579339.

Aleksandra Pluta

Zwiedzanie muzeum za pół ceny

Logo akcji

Muzeum Ziemi Sokólskiej w dniach 9-11 marca 2018 r. przyłączy się do ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

Ceny biletów w muzeum w tych dniach wynosić będą tylko: 3 zł bilet normalny i 2 zł bilet ulgowy, 1,5 zł bilet z Kartą Dużej Rodziny, usługa przewodnicka będzie w cenie 10 zł. Obowiązywać będą godziny otwarcia jak w sezonie zimowym: 8.00-16.00 (9 marca) oraz 10:00-14:00 (10 marca).

Głównym celem akcji jest umożliwienie jak największej liczbie Polaków skorzystanie z atrakcji turystycznych w wyjątkowo korzystnej cenie, jak również zachęcenie do częstszego podróżowania po Polsce, i to nie tylko w sezonie wakacyjnym.

Organizatorami akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Źródło: http://muzeumsokolka.pl

Retrospektywa Festiwalu Niepokorni-Niezłomni-Wyklęci

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, organizatorzy zapraszają na Retrospektywę Festiwalu Retrospektywę Festiwalu Niepokorni-Niezłomni-Wyklęci, która odbędzie się w dniach 24-25 lutego 2018 r. w kinie „Sokół” (rozpoczęcie każdego dnia o godzinie 15:00).

Program

W sobotę zostaną wyświetlone następujące filmy:
Dokument „Miłość w czasach wyklętych” to niezwykle emocjonalna historia miłości Józefy i Aleksandra Życińskich.. Główną postacią filmu jest żona Aleksandra Życińskiego Józefa, która doskonale pamięta moment, kiedy po raz pierwszy zobaczyła przyszłego męża – w 1943r. w lesie na Wykusie, do którego została wysłana przez ojca w celu przekazania meldunku mjr. Janowi Piwnikowi „Ponuremu”. Józefa zakochała się od pierwszego wejrzenia. Po zakończeniu wojny, w lesie, Aleksander, były żołnierz Armii Krajowej i Narodowych i Sił Zbrojnych, dowodzi oddziałem liczącym ok. 150 osób. Gdy okazało się, że żona jest w ciąży, postanowił, że opuszczą las. Jednak zanim to zrobili, zostali pojmani w obławie. Aresztowani, przez 4 miesiące byli przesłuchiwani i katowani, mimo że Życińska była w ciąży. Film „Pociąg zatrzymał się w Auschwitz” przedstawia dramatyczne historie ocalałych więźniów obozów zagłady w Auschwitz i Auschwitz Birkenau. Niektórzy z nich jako dzieci byli poddawani eksperymentom doktora Mengele. Pokazane zostały miejsca tragicznych losów ich i ich najbliższych, którzy przeważnie zginęli w komorach gazowych. Wśród bohaterów filmu jest kobieta, która nie chciała wrócić do swojej ocalałej matki do Rosji sowieckiej, bo poczuła się Polką i tu pozostała. „Ziemia przemówiła” to dokument o UB-eckiej zbrodni dokonanej na żołnierzach NSZ ze Zgrupowanie Henryka Flame „Bartka” Na Opolszczyźnie rozegrał się tragiczny finał przeprowadzonej przez UB wspólnie z NKWD prowokacji pod kryptonimem „Lawina”. ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na turniej hokeja na lodzie

Hokeista

Wszystkich miłośników hokeja na lodzie serdecznie zapraszamy na turniej o Puchar Burmistrza Sokółki, który odbędzie się 21 lutego 2018 r. na Miejskim Lodowisku przy ul. Mariańskiej 31.

Zapisy prowadzone będą bezpośrednio przed rozpoczęciem rywalizacji w godzinach 18:00 – 18:20. Początek turnieju zaplanowany jest na godzinę 18:30.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie. Zapraszamy!

DO POBRANIA:
Regulamin turnieju hokeja na lodzie
Oświadczenie o stanie zdrowia turniej hokeja
Zgoda na udział w turnieju hokeja na lodzie

Paulina Saiwcka, OSiR

Walentynkowa abolicja

Miłość jest pojęciem trudnym do zdefiniowania. Może odnosić się do różnych stanów ducha i emocji. Wielu sądzi, że uczucie to występuje jedynie pomiędzy dwiema osobami, pod postacią silnej więzi, dostarczając im pozytywnej emocji. Gdy jednak zastanowimy się głębiej, możemy dostrzec, że miłość może mieć znacznie szersze znaczenie i różne formy oraz posiadać niejedno imię.

Plakat

Wiemy, że w naszym mieście są ludzie „zaczytani” i zakochani w książkach. I właśnie im, nie chcemy podcinać „skrzydeł miłości” do czytania. A więc drodzy czytelnicy, którzy zapomnieliście oddać książkę w terminie, mamy dla Was prezent.

Już za trzy dni – 14 lutego – coroczne święto zakochanych. Z tej okazji życzymy Wam wszystkim pełnych garści miłości oraz ogłaszamy JEDNODNIOWĄ ABOLICJĘ. We wszystkich placówkach Biblioteki Publicznej w Sokółce, każdemu, kto tego dnia zwróci przetrzymane książki zostanie umorzona należność.

(KB)

Kalendarz imprez Podlaskiego ODR w Szepietowie

Plakat

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na imprezy targowo-wystawiennicze, które odbędą się w 2018 roku. Jak co roku sezon zaczyna się już w kwietniu.

Imprezy ODR obejmują szeroki wachlarz tematów związanych z rolnictwem: ogrodnictwo, pszczelarstwo, sadownictwo, hodowle zwierząt, uprawy zbóż, budownictwo wiejskie, pasze. W tym roku Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie jest też współorganizatorem X Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego, która odbędzie się wraz z XXV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

Serdecznie zapraszamy na Targi i Wystawy na których każdy z odwiedzających znajdzie dla siebie coś interesującego.

Podlaski ODR w Szepietowie

Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie

Plakat

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Leonardą Szubzda oraz promocję jej najnowszej książki pt. „Dziewczyny”. Pani Leonarda to emerytowana nauczycielka języka polskiego. Jest autorką wielu tomików poetyckich, m. in. „Zwyczajne obcowanie”, „cdn…”.

Jej wiersze zostały zamieszczone w wielu almanachach i antologiach. Amatorsko zajmuje się twórczością plastyczną. Bohaterkami najnowszej poezji i prozy pani Leonardy zostały kobiety, dziewczyny, które autorka spotkała na swojej drodze. Utwory te opowiadają o najważniejszych momentach w  życiu kobiety, pozwalają dostrzec sens rzeczy trudnych i pięknych.

Spotkanie odbędzie się 31 stycznia 2018 r. o godz. 17 w czytelni biblioteki.

Biblioteka Publiczna w Sokółce

Świetna zabawa na krytej pływalni

Dmuchańce na pływalni

Serdecznie zapraszamy do korzystania z dmuchanych atrakcji na krytej pływalni w czasie ferii zimowych!

Super zabawa na wodnym torze przeszkód dedykowana jest dla osób w wieku od 6 lat, które potrafią pływać. Dzieci w wieku 6-10 lat mogą wejść na wodny plac zabaw jedynie pod opieką osoby dorosłej. Pokonanie dmuchanych przeszkód sprawi wiele frajdy nie tylko dla maluchów, ale również dla dorosłych!

Jednocześnie przypominamy, że w czasie ferii dzieci i młodzież ucząca się do 26 roku życia płacą jedyne 3 zł za pierwszą godzinę korzystania z pływalni. Za wodne atrakcje dmuchane nie są pobierane dodatkowe opłaty.

Krzysztof Zaniewski, OSiR

Zaproszenie na koncert kolęd i pastorałek

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska i Sokólski Ośrodek Kultury zapraszają na koncert „Kolędy i Pastorałki. Na styku kultur.”, który odbędzie się dnia 28 stycznia 2018 r. o godz. 16:00 w kinie „Sokół”.

Tradycyjnie już, na zaproszenie ośrodka kultury i sokólskiej parafii prawosławnej, na scenie wystąpią zespoły i chóry prezentujące kolędy i pastorałki, utwory opowiadające o narodzeniu Jezusa. Koncert łączy przede wszystkim kulturę religii katolickiej i prawosławnej.

Plakat

Wśród prezentowanych utworów pojawiają się pieśni w języku polskim, rosyjskim, białoruskim, starocerkiewnym, ukraińskim i innych. W tym roku w programie:

  • Chór “Sokólskie Wrzosy” Sokólskiego Ośrodka Kultury
  • Chór Parafii Prawosławnej p.w. Św. Aleksandra Newskiego w Sokółce
  • Prawosławny Chór Rodzinny “Stebło”
  • Zespół “Jemioła” Sokólskiego Ośrodka Kultury
  • Męski Chór Parafii Prawosławnej p.w. Św. Jerzego w Białymstoku
  • “Totus Tuus” Chór Parafii Rzymskokatolickiej p.w.
  • NMP Królowej Rodzin w Białymstoku
  • Chór Prawosławny “Fili” działający przy Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku
  • “Konsonans” Męski zespół wokalny.

Nieodpłatne wejściówki będą dostępne w kasie kina „Sokół” od 24 stycznia 2018 r. Zapraszamy!

Agnieszka Kozakiewicz, SOK