Menu / szukaj

Dziewczyny Leonardy Szubzdy

Plakat

Sokólski Ośrodek Kultury oraz Leonarda Szubzda zapraszają na promocję nowego tomiku poezji pt. „Dziewczyny”, która odbędzie się 24 września 2017 r. w Kawiarni „Lira” o godzinie 16:00. Spotkanie będzie poetycką opowieścią o kobietach.

Dzięki stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego Leonarda Szubzda wydała w tym roku kolejny tomik zatytułowany „Dziewczyny”. Poświęciła go dziewczynom, które spotkała na swoich drogach.

Leonarda Szubzda – poetka, autorka siedmiu tomików wierszy. Tworzy od ponad 20 lat. Jej twórczość zasługuje na wielkie uznanie, czego dowodem są liczne nagrody- między innymi w roku 1996 Złota Buława Hetmańska w ogólnopolskim konkursie poetyckim, w 2012 – Nagroda Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Jej wiersze zostały zamieszczone w wielu antologiach i almanachach, drukowane w czasopismach w kraju i za granicą, tłumaczone na języki obce.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Pierwszy krok do świata wielkiej piłki

Infografika

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września. Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci. Udział w tym Turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki.

Tak jak w poprzednich latach w rozgrywkach uczestniczyć mogą Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów, a także organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. W tym roku, po raz pierwszy w historii, do rywalizacji mogą przystąpić również Kluby Sportowe, rejestrując zawodników według zasad zawartych w regulaminie turnieju. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają oryginalną koszulkę treningową. Pierwsze mecze zostaną rozegrane już w październiku.

DO POBRANIA: Pełna informacja

Daniel Karaś z Zespołu Turniejowego

Ogród w mieście zaprasza

Plakat

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę projektu „Ogród w mieście”, który realizuje Koło Rękodzielnicze, działające przy Muzeum Ziemi Sokólskiej.

Spotykanie odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 września 2017 r. o godzinie 16.00 w gospodarstwie agroturystycznym Zielona Dolina pod Sokółką (www.kuryly.pl), gdzie odbędzie się spacer ziołowy i warsztaty, prowadzone przez Agnieszkę Prymaka z Zielskiej Kolonii, zakończone ogniskiem z poczęstunkiem.

Spotkanie jest nieodpłatne, dojazd własny. UWAGA! na spotkanie zapraszamy rodziny!. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników prosimy o wcześniejsze zapisy: muzeum.sokolka@gmail.com. Tel. 857112486 lub 508579339.

Działanie dofinansowane przez X Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Sokólski Fundusz Lokalny.

Muzeum Ziemi Sokólskiej
przy Sokólskim Ośrodku Kultury

Zaproszenie do IV Sztafety Niepodległości

Foto

Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej zaprasza na IV Sztafetę Niepodległości dla uczczenia 97. rocznicy Bitwy nad Niemnem.

Sztafeta odbędzie się w dniach 22-24 września 2017 r. Miejscem rozpoczęcia biegu będzie Lipsk.

DO POBRANIA:
Program sztafety
Ulotka informacyjna

Krzysztof Promiński

Nauka i doskonalenie pływania – są jeszcze wolne miejsca

Pływanie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce przedstawia wszystkim zainteresowanym listę grup na naukę i doskonalenie pływania.

W chwili publikacji niniejszej informacji (godz. 12, 14-09-2017) są jeszcze wolne miejsca (informacja w załączniku). Kto zatem nie zdążył się jeszcze zgłosić ma szansę na dopisanie się do grup, w których są wolne miejsca. Zajęcia w niepełnych grupach nie ruszą zgodnie z planem. Jeśli grupy się nie zapełnią będzie możliwość ich połączenia. O terminie rozpoczęcia zajęć tych grup OSiR będzie informował zainteresowanych telefonicznie.

DO POBRANIA: Lista z podziałem na grupy

OSiR

Nabór do grupy początkujących szachistów

Szachy

Akademia Sportów Umysłowych Sokółka Ogłasza nabór do grupy szkoleniowej dla początkujących na naukę gry w szachy od podstaw.

Zajęcia odbywać się będą w zespołach max. 10 osobowych Grupy szkoleniowe zbliżone wiekowo:
– dzieci kl. 0 i młodsze,
– dzieci kl. I i II,
– dzieci kl. III i starsze.
Zapisów można dokonywać do końca września 2017 r.  poprzez pocztę elektroniczną: j-bochenko@wp.pl lub zapisy w Bibliotece Publicznej, ul. Oś. Centrum 21, telefonicznie i sms: 507123671. Należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia i nr tel. do kontaktu.

ASU Sokółka

Urodzinowe party na pływalni

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce zainicjował organizację imprez dla dzieci np. urodzin. Otoczka pierwszych organizowanych na krytej pływalni urodzin była nieziemsko lukrowa, kolorowa i bajeczna.

Zachęcamy  wszystkich do korzystania z bardzo atrakcyjnej oferty i zapraszamy do rezerwacji terminów. Tego typu imprezy (urodziny, imieniny itp.) organizowane będą jedynie w niedzielę! Więc kto pierwszy ten lepszy!

W programie każdej imprezy są:

 • 1,5 godziny zabawy z instruktorem pływania w brodziku,
 • 2 godziny zabawy z animatorem w Podwodnej Sali Zabaw.

W każdej super imprezce może wziąć udział od 5 do 15 uczestników (łącznie z jubilatem) w wieku od 3 do 12 lat. Możliwa jest także organizacja urodzin dla dzieci młodszych po wcześniejszym ustaleniu z organizatorem. Odpłatność wynosi 200 zł. Katering i inne dodatkowe atrakcje są po stronie klienta. Również jeśli mają Państwo własną wizję dekoracji wnętrza to pracownicy OSiR są otwarci na sugestie. Wszystkie szczegółowe informacje można otrzymać w sekretariacie OSiR pod nr tel. 85-7112571 oraz w kasie pływalni pod nr tel. 85-7114807. Zapraszamy!

OSiR

Pokaz filmu „Krajobraz Mojego miasta”

Plakat

Muzeum Ziemi Sokólskiej przy Sokólskim Ośrodku Kultury oraz Urząd Miejski w Sokółce zapraszają w czwartek 14 września 2017 r. na godzinę 12 do kina „Sokół” na pokaz filmu „Krajobraz Mojego miasta”.

Film przygotował Narodowy Instytut Dziedzictwa na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, chcąc zwrócić uwagę na kwestię chaosu reklamowego szpecącego krajobraz polskich miast, małej architektury czy zieleni miejskiej.
Produkcja w krótki i przystępny sposób pokazuje, jak ogromny wpływ na postrzeganie przez ludzi najbliższego otoczenia mają wszechobecne reklamy, różnokolorowe, niewspółgrające ze sobą fasady budynków czy pozbawione zieleni betonowe place. W materiale filmowym znaleźć można także wiele rozwiązań i sugestii ekspertów dotyczących planowania przestrzeni publicznej.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Urzędu Miejskiego, który opowie o planach rewitalizacji w Sokółce i odpowie na pytania uczestników.

MZS

 

Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan, które jest realizowane w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki. Początek spotkania o godz. 17:00, w czwartek 14 września 2017 r. w czytelni biblioteki.

Mariola Pryzwan
Źródło fot. marginesy.com

Mariola Pryzwan-Momot jest polonistką, publicystką, biografistką oraz nauczycielem-bibliotekarzem. Ponadto autorką biografii literackich, muzycznych i aktorskich. Ze wspomnień złożyła biografie m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Anny Jantar. Natomiast z wypowiedzi samych bohaterów powstały  książki: „Anna German o sobie” i „Zbigniew Cybulski o sobie”. Jej pasją są wędrówki śladami bohaterów, spotkania z ich bliskimi, zdobywanie dokumentacji o nich. To nie wszystko, do tego dochodzi  teatr i realizowane z mężem wspólne zamiłowania: podróże i polska piosenka lat 60. i 70.

(KB)

Podziel się krwią i uratuj życie!

8 września 2017 r. w ramach jubileuszowej X edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż, swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali będą mogli oddać mieszkańcy Sokółki.

Zbieramy krew

Krew będzie można oddać w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK), wyposażonym w sterylny i bezpieczny dla krwiodawców sprzęt medyczny. Obecny na miejscu lekarz zadba o bezpieczeństwo zarówno dawcy jak i biorcy.

Kiedy? 8 września 2017 r., w godz. 9:00-15:00.
Gdzie? ul. Lotników Lewoniewskich 1a (parking przed supermarketem Bricomarché)

DO POBRANIA: Więcej informacji na temat akcji

Martyna Kurkowska
Młodszy Konsultant Havas PR Warsaw

Można składać wnioski o dofinansowanie

Zachodniopomorska Grupa Doradcza Sp. z o.o. oraz Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan zapraszają do składania wniosków o dofinansowanie projektów innowacyjnych w obszarze kształcenia ustawicznego osób dorosłych.

Projekt skierowany jest do wszystkich innowatorów: przedsiębiorców, firm szkoleniowych, uczelni, szkół, placówek szkoleniowych, coachów, trenerów, organizacji pozarządowych, samorządów – dla każdego, kto ma pomysł na innowację w zakresie kształcenia osób dorosłych. Poszukiwane są oryginalne pomysły, których celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie podnoszenia kwalifikacji osób powyżej 25 roku życia.

 • niepowtarzalny pomysł na poprawienie lub udoskonalenie obecnie działającego systemu kształcenia ustawicznego dla osób dorosłych w Polsce;
 • innowacyjny pomysł, który przełoży się na podniesienie kwalifikacji osób dorosłych;
 • innowacyjna koncepcja szkoleń lub doradztwa.

Wypełnione wnioski można składać drogą listową na adres wskazany w dokumentacji konkursowej. Termin składania wniosków:  od 5 września 2017 r. do dnia 25 września 2017 r. do godziny 16:00.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdą Państwo na stronie projektu:
http://www.innowacje.zgd.com.pl/zapraszamy-skladania-wnioskow-trzeci-nabor/

Arkadiusz Mielczarek
Zachodniopomorska Grupa Doradcza Sp. z o.o.
tel. 91 852 26 09, fax. 91 85 22 618
kom. 501438365
e-mail: innowacje@zgd.com.pl
www.innowacje.zgd.com.pl

Zaproszenie na Święto Wsi

Baner z logówkami

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaprasza na festyn pn. Święto Wsi – „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, który odbędzie się 10.09.2017r. w Sokolanach (gmina Sokółka) na placu za kościołem pw. Przemienienia Pańskiego w godz. 13.30-19.00.

Wydarzenie ma na celu zapoznanie uczestników festynu z potencjałem naszego regionu, dziedzictwem kulturowym i kulinarnym poprzez udział w warsztatach tańców tradycyjnych, degustację produktów od lokalnych wytwórców (w tym „kociołek cygański”, klinek dąbrowski, ser koryciński i ser suszony podlaski – wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi), wysłuchanie i obejrzenie występów zespołów prezentujących repertuar ludowy oparty na pieśniach i przyśpiewkach z terenu Podlasia i regionalnej tradycji artystycznej. Odbędą się konkursy kulinarne i sportowe. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Wydarzenie towarzyszy Dożynkom gminno – parafilanym organizowanym przez Gminę Sokółka.

KKK

Jak prowadzić rozmowy motywujące z dziećmi?

W środę, 6 września 2017 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce będzie gościła Artura Brzezińskiego – konsultanta w Centrum Edukacji Nauczycieli. Pedagog przeprowadzi warsztaty ph. „Jak prowadzić rozmowy motywujące z dziećmi?”

Serdecznie zapraszamy rodziców i nauczycieli do zapoznania się i przedyskutowania następujących zagadnień:

 • kiedy dzieci chcą słuchać tego, co do nich mówimy?
 • dlaczego słuchanie jest czasem ważniejsze od mówienia?
 • dlaczego pytania są lepsze od poleceń?
 • kiedy nie warto przekonywać dziecka?
 • jak pomóc dziecku dostrzec sens w tym, do czego chcemy je zmotywować?
 • co ma wspólnego nasza motywacja z motywacją dziecka?
 • dlaczego czasem nie warto radzić dziecku?

KB

Zaproszenie do Narodowego Czytania „Wesela”

Burmistrz Sokółki, Biblioteka Publiczna w Sokółce oraz Sokólski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają do udziału w Narodowym Czytaniu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które odbędzie się 2 września 2017 r. o godz. 12.00 na placu przed kinem „Sokół”. W razie deszczu akcja odbędzie się w kinie.

Narodowe Czytanie "Wesela"

Biblioteka już po raz piąty będzie uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji propagującej znajomość wybitnych dzieł literatury narodowej, która odbywa się pod patronatem honorowym pary prezydenckiej.

W tym roku wydarzenie to uświetni spektakl plenerowy pt. „A kaz tyz ta Polska” w wykonaniu grupy teatralnej COŚ oraz koncert zespołu „Jemioła”.

Na gości czekać będzie również wiejski stół (zasponsorowany przez Łukasza Ancypo – Karczma pod Sokołem), ludowa sceneria i wystawa na temat dramatu Wyspiańskiego. „Wesele” czytać będą przedstawiciele władz miasta, bibliotekarze, młodzież, zaproszeni goście i wszyscy chętni mieszkańcy miasta.

Serdecznie zachęcamy do przyniesienia własnych egzemplarzy dramatu w celu uzyskania pamiątkowej pieczęci oraz aktywnego uczestniczenia w akcji.

Działanie zostało dofinansowane z programu Działaj Lokalnie X 2017, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

(KB)

Pożegnanie wakacji nad zalewem

Wakacje mijają, a rok szkolny zbliża się nieubłaganie. Za nami wiele wspaniałych przeżyć oraz letnich, sportowo – rekreacyjnych przygód, więc należy ten czas odpowiednio podsumować! Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska zaprasza 3 września 2017 r. na imprezę „Żegnamy Wakacje”, która odbędzie się nad zalewem w Sokółce. W programie znalazły się atrakcje dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

Lato
Źródło: tapeteos.pl

Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 od turnieju mini beach soccera dla dzieci. Na specjalnie przygotowanym piaskowym boisku młodzi piłkarze rywalizować będą o Puchar Burmistrza Sokółki. Zgłoszenia przyjmowane będą na miejscu do godziny 11:45, w zawodach wziąć mogą dzieci z roczników 2005 i młodsi, a drużyny składać się będą z 4 zawodników.

Kolejnymi punktami programu będą: ognisko z kiełbaskami – 14:00 oraz „Mini Ekstremalna Przeprawa” – bieg z przeszkodami dla dzieci do lat 10 – start o 16:00 (zapisy w biurze zawodów do 15:45). Zaraz po maluchach na start głównego biegu ustawią się dorośli, którzy będą mieli do pokonania okrążenie wokół zalewu (2,5 km) naszpikowane przeszkodami! Zapisy do Ekstremalnej Przeprawy prowadzone są drogą elektroniczną na stronie: www.elektronicznezapisy.pl/event/1997 szczegółowe informacje na stronie: http://www.osir.sokolka.pl/2017/08/24/ruszyly-zapisy-na-ekstremalna-przeprawe-2017/

Na zakończenie zapraszamy na dyskotekę z DJ’em, która rozpocznie się około godziny 18:30 i potrwa do godz. 21:00

Organizatorzy:
Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce
Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki
Sokólski Ośrodek Kultury
UKS Batory Sokółka

Krzysztof Zaniewski, OSiR