Menu / szukaj

Udany start Omegi w Warszawie

W sobotę i niedzielę 12-13 maja 2018 r. na 50-metrowej pływalni Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 564 zawodników z 85 klubów z całej Polski. Sokółkę reprezentowała czwórka pływaków: Eryk Michałowski, Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz oraz Zuzanna Rogowicz.

Pływalnia w Warszawie

W rywalizacji mogli wziąć udział zawodnicy 14-letni i starsi. Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja w kategoriach wiekowych: junior młodszy 14, 15, 16 lat, junior 17-18 lat oraz w kategorii Open. Dla zawodników Omegi były to kolejne zawody, w których startowali razem z najlepszymi zawodnikami kraju, zarówno w swoich kategoriach wiekowych jak i kategorii Open. Można tu było spotkać takie gwiazdy polskiego pływania, jak wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy Konrad Czerniak oraz olimpijczycy Kacper Majchrzak, Kacper Stokowski, Radosław Kawęcki czy Anna Dowgiert. Sokólscy pływacy rywalizowali w sobotnich dwóch blokach zawodów.  ZOBACZ WIĘCEJ

Rusza Grand Prix w Tenisie Ziemnym

Ruszają rozgrywki Grand Prix w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza Sokółki. Podobnie, jak w roku ubiegłym tegoroczny kalendarz imprez obfituje w zmagania tenisistów na kortach OSiR w Sokółce.

Plakat

Cykl turniejów Grand Prix Sokółki o Puchar Burmistrza rozpocznie się w ostatni weekend maja (26-27.05.2018 r.). Zmagania potrwają do października, a w każdym turnieju zawodnicy będą walczyć o punkty do rankingu. W ostatnim turnieju do zgarnięcia będzie podwójna pula „oczek”. Zwycięzcę poznamy po zsumowaniu punktów z całego cyklu!

Zapisy do pierwszego turnieju należy nadsyłać drogą mailową na adres: osir@sokolka.pl w treści należy podać: imię, nazwisko, datę urodzenia oraz nr telefonu.

Terminarz Grand Prix o Puchar Burmistrza Sokółki:

26-27.05.2018 r.
30.06-1.07.2018 r.
21-22.07.2018 r.
18-19.08.2018 r.
15-16.09.2018 r.
13-14.10.2018 r.

Do pobrania:
Regulamin grand prix
Regulamin turnieju
Oświadczenie o stanie zdrowia

Paulina Sawicka

Finałowe zmagania w turnieju „Z podwórka na stadion”

Dwa pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa podlaskiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12 w rozegranym w dniach 20-21 kwietnia finale wojewódzkim XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Młodzi piłkarze w akcji

Finałowe zmagania na Podlasiu odbyły na terenie Stadionu OSiR w Sokółce. Dla występujących w nich najzdolniejszych młodych piłkarzy i piłkarek z regionu były one kontynuacją drogi z podwórka na stadion, która rozpoczęła się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły zespoły w kategorii U-12. Dzień później obserwowaliśmy zmagania dzieci do lat 8 i 10.

Zwycięstwa odniosły: SP 51 Białystok i Włókniarz Białystok WOMEN w kategorii U-8, AMO Łomża i Łomżyczka w U-10 oraz SP 11 Suwałki i PSP 7 SP Piątnica wśród grup wiekowych U-12. ZOBACZ WIĘCEJ

Ruszyły zapisy do IV Sokólskiego Triathlonu

Plakat

Burmistrz Sokółki, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce oraz Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki zapraszają na IV Sokólski Triathlon, który odbędzie się 3 czerwca 2018 r.

Podobnie jak w latach ubiegłych zawody odbędą się na „sprinterskim” dystansie: 400 m pływania, 16 km jazdy rowerem oraz 2,5 km biegu.

Zapisy do konkurencji triathlon prowadzone są elektronicznie na stronie www.elektronicznezapisy.pl/event/2771

W programie zawodów zaplanowano również konkurencje dla dzieci, takie jak: aquathlon (pływanie + bieg), duathlon (jazda rowerem + bieg) oraz biegi na dystansach 50, 200 oraz 500 metrów. Dzieci można będzie zgłaszać na miejscu w biurze zawodów w godzinach: 8:30-9:15.

W konkurencji triathlon prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu!

DO POBRANIA: Regulamin zawodów

Krzysztof Zaniewski, OSiR

Kolarze rozpoczęli sezon

W niedzielę, 25 marca 2018 r. zawodnicy Sokólskiego Klubu Kolarskiego rozpoczęli sezon biorąc udział w zawodach z cyklu „Maratony Kresowe”.

Tradycyjnie, jak podczas wszystkich wyścigów z serii Maratonów Kresowych, do wyboru było kilka dystansów. Sokółczanie ścigali się na dystansach półmaratonu (32,5 km) i mini (7,5 km).

Kolarze SKK Sokółka

Jaś Kazimierowski przywozi medale z większości wyścigów z serii MK, nie inaczej było i tym razem. Ten zdolny 11-latek tylko o nieco ponad 20 sekund przegrał rywalizację o srebrny medal i musiał zadowolić się brązem. Warto podkreślić, że Jaś rozpoczął sezon dzień wcześniej podczas wyścigu w ramach Małej Ligi XC w Józefowie pod Warszawą, gdzie przegrał bój o złoto tylko ze swoim starszym o ponad półtora roku imiennikiem, posiadającym tytuły mistrza i wicemistrza Polski MTB.

ZOBACZ WIĘCEJ

5 medali pływaków UKS Omega

W dniach 23-24.03.2018r. na basenie Aquaparku w Suwałkach odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12- i 13-letnich w pływaniu. Jest to najważniejsza impreza pływacka w tym roku dla zawodników z rocznika 2005 i 2006 i ma zasięg ogólnopolski.

UKS Omega w Suwałkach

W zawodach startowało 129 najlepszych zawodników z 10 klubów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Każdy pływak miał możliwość czterech startów indywidualnych w ciągu dwóch dni zawodów. Omegę na tych zawodach reprezentowała grupa siedmiu pływaków: Iga Kuklicz, Oliwia Radel, Michał Miszkin, Oliwia Ignatowicz, Weronika Leosz, Justyna Łopatecka oraz Daniel Mrozowicz.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego osiągnęli bardzo dobre wyniki i zdobyli 5 medali.

ZOBACZ WIĘCEJ

Powitanie wiosny na sportowo

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce odbyło się „Powitanie wiosny na sportowo”.  Zawody integrują całe szkolne środowisko i wzięli w nich udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz rodzice.

W SP2 wiosna na sportowo

Uczestnicy mierzyli się ze sobą w 4 konkurencjach:

  • Unihokeju – w konkurencji udział wzięli uczniowie klas 4-6,
  • Rzutach osobistych do kosza były dla uczniów klas 7, gimnazjum, nauczycieli i rodziców. (Tu do historii przeszedł rzut Pana Ireneusza Panasewicza, który jednym celnym trafieniem zdobył 10 punktów, rzucał stojąc tyłem do kosza).
  • Trzecią konkurencją dla wszystkich uczestników był zbijak .
  • Na sam koniec został rozegrany trzysetowy mecz siatkówki pomiędzy drużyną rodziców i nauczycieli, a uczniami.

Cała impreza przebiegła w duchu zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy, było zdrowo i sportowo!

ZOBACZ WIĘCEJ

Ostatnie zawody, czas na podsumowanie sezonu

21marca 2018 roku w lesie Pietrasze w Białymstoku na resztkach zlodowaciałego śniegu odbyły sie ostatnie zawody narciarskie pod nazwą „Bieg pod górę”.

Rywalizowano dwukrotnie w sprintach stylem klasycznym na odcinku 400 metrów. Suma czasu obu biegów decydowała o zajętym miejscu.

Koniec sezonu narciarskiego 2018

Dość dobrze poradziły sobie nasze narciarki SkiTeamu Sokółka. W swoich kategoriach wiekowych (II-III kl. gimnazjum) Kamila Rećko była czwarta, w klasach VI-VIII Julia Zajczyk druga, trzecia Weronika Czeremcha, Magda Ignatowicz zajęła szóstą  lokatę, Ewa Rećko była siódma zaś Zuzi Czabatorowicz przypadło ósme miejsce. Swoja dobrą formę potwierdziła Ela Łowczecka, która wygrała swoją kategorię klas IV i V. Natomiast Kasia Rećko stanęła tuż poza podium na miejscu czwartym. Nasze najmłodsze narciarki sklasyfikowane zostały w pierwszej szóstce: Marysia Borys w klasach III była szósta a Oliwia w klasach II zajęła czwartą lokatę. ZOBACZ WIĘCEJ

ASU Sokółka również z medalami

25 marca 2018 r. w Gimnazjum w Danówku k/Grajewa gościło 111 szachistów na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w szachach.

Szachiści w Danówku

Organizatorami mistrzostw byli: Wójt Gminy Grajewo, Spółdzielnia Mleczarska ,,Mlekpol” w Grajewie, Podlaskie Zrzeszenie LZS i Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Turniej rozgrywano w 2 grupach: A- seniorzy i młodzież szkół średnich, B – przedszkolacy i szkoły podstawowe. Tempo gry to 30 minut na partię dla zawodnika na dystansie 6 rund.

Akademię Sportów Umysłowych Sokółka reprezentowało 14 szachistów (w tym 3 dziewczyny). W sumie szachiści ASU Sokółka zdobyli 6 medali.

ZOBACZ WIĘCEJ

Szachiści LUKS Orient wrócili z medalami

4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe medale zdobyli zawodnicy LUKS Orient Sokółka w Indywidualnych Mistrzostwach LZS Województwa Podlaskiego w Szachach, które odbyły się 25 marca 2018 r. w Danówku.

Zdjęcie grupowe

Złote medale zdobyli: Karina Miron (D16), Norbert Kopeć (C16), Iga Miron (C13), Patrycja Hapoń (D7), srebrny Bartosz Klimowicz (C7), brązowy: Robert Górka w klasyfikacji ogólnej i wśród mężczyzn, Weronika Lisowska (D13), Bartosz Stupak (C13), Małgosia Wierzbicka (D7). IV kategorie szachowe uzyskali: Piotr Stańczuk, Kacper Birycki, a V Bartosz Klimowicz i Weronika Burak. ZOBACZ WIĘCEJ

Nasze narciarki z brązowymi medalami Mistrzostw Polski!

W dniach 12-15 marca 2018 roku SkiTeam Sokółka (SP Malawicze i SP Stara Kamionka) w dziewięcioosobowym składzie uczestniczył w Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego w biegach narciarskich, które odbyły się w Białce Tatrzańskiej.

SkiTeam Sokółka 2018

W zawodach rywalizowało ponad czterysta najlepszych zawodników i zawodniczek z narciarskich szkół sportowych, szkół mistrzostwa sportowego roczników 2008-2002, wyłonionych z mistrzostw poszczególnych województw.

Zawody odbyły się przy bardzo dobrych warunkach śniegowych, choć na sztucznym śniegu i w dodatniej temperaturze powietrza. Narciarskie zmagania odbyły się stylem klasycznym i dowolnym na dystansach od 1 do 5 km. Rozegrano również biegi sztafetowe 4 x 2 km.

Nasze narciarki dość dobrze poradziły sobie w biegu stylem klasycznym. Najlepiej wypadła Ela Łowczecka (z klasy V), która wywalczyła 11 miejsce. Magda Ignatowicz (kl. VI) zajęła 14 lokatę, Kasia Rećko (kl. V) była 17, Zuzia Czabatorowicz (kl. VI) zajęła 21 miejsce, Kamila Rećko (kl. II PG) 22 , Julka Zajczyk (kl. VII) 24, zaś Weronika Czeremcha (kl. VII) zajęła 27 a najmłodsza Maria Borys (z klasy III) 34 miejsce.

ZOBACZ WIĘCEJ

Pięć medali UKS Omega w zawodach na Litwie

W dniach 16-17 marca 2018 r. sześciu zawodników UKS Omega Sokółka wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Dzukija Cup” w Alytusie na Litwie. Była to bardzo silnie obsadzona impreza, w której startowało 500 zawodników z 26 klubów z Litwy, Łotwy, Rosji i Polski.

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wśród zawodników z Litwy startowali mistrzowie tego kraju, trenujący w szkołach mistrzostwa sportowego.

Na podium

 Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: 11-14 lat, 15-16 lat i 17 lat i starsi. Dla naszych zawodników była to kolejna w tym roku impreza na basenie o wymiarach olimpijskich (50m), która ma na celu przygotowanie do Mistrzostw Polski 14 i 15-latków w lipcu br. Pływacy z UKS Omega Sokółka, przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego, zdobyli w tej trudnej rywalizacji pięć medali: cztery złote i jeden srebrny. Omega zajęła wysokie 7. miejsce w klasyfikacji medalowej imprezy, pomimo tego, że startowała tylko w pierwszym dniu zawodów. ZOBACZ WIĘCEJ

Dwa zwycięstwa siatkarzy UKS Mikolo

10 marca 2018 r. w hali sportowej SP2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce odbył się turniej w ramach Mistrzostw Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej w kategorii młodzików.

Siatkarze Mikolo Sokółka

Do rywalizacji zgodnie z terminarzem przystąpiły cztery drużyny (UKS Olimpik Mońki, UKS Centrum Augustów, Rekord Zambrów i gospodarze UKS Mikolo Sokółka), które walczyły o punkty do ligowej tabeli.

Już w pierwszym meczu dość sporą niespodziankę sprawili siatkarze z Augustowa (dotychczas 7. miejsce w tabeli), którzy pokonali 2:1 wyżej notowaną drużynę UKS Olimpik Mońki (5. miejsce w tabeli). W drugim pojedynku ze zwycięstwa również mogli się cieszyć zawodnicy UKS Centrum pokonując 2:0 ostatni w tabeli zespół z Zambrowa. ZOBACZ WIĘCEJ

Udane starty UKS Omega w Lublinie

W minioną sobotę i niedzielę (10-11 marca 2018 r.) na 50-cio metrowej pływalni „Aqua” Lublin odbyły się drugie w tym roku zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 720 zawodników ze 113 klubów z całej Polski. W rywalizacji mogli wziąć udział zawodnicy 14-letni i starsi.

UKS Omega w Lublinie

Sokółkę reprezentowała piątka pływaków z UKS Omega: Eryk Michałowski, Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz, Gabriela Czarnowicz oraz Zuzanna Rogowicz. Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja w kategoriach wiekowych: junior młodszy 14, 15, 16 lat, junior 17-18 lat oraz w kategorii Open. Dla naszych zawodników były to pierwsze zawody, w których startowali razem z najlepszymi zawodnikami w kraju, m.in. wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy Konradem Czerniakiem, czy aktualną wicemistrzynią Europy Alicją Tchórz.

ZOBACZ WIĘCEJ

Doskonałe wyniki SkiTeam Sokółka w „Biegu Hubala”

Na podium

11 marca 2018 r. na trasach biegowych w lesie Pietrasze odbył się XII Narciarski Bieg Hubala. W zawodach uczestniczyło kilkudziesięciu narciarzy z Supraśla, Białegostoku, Starej Kamionki i Malawicz.

Rywalizowano w sprintach techniką klasyczną na dwóch dystansach: 1250 i 2500 metrów. Przy padającym deszczu rewelacyjnie spisały się nasze narciarki, które zgarnęły 4 puchary (na pięć kategorii wiekowych) i 7 medali.

W klasach II i młodsi triumfowała Oliwia Borys z Malawicz. Jej starsza koleżanka Maria Borys (III kl.) pomimo czterodniowej choroby i kuracji antybiotykowej dzielnie powalczyła o srebrny medal. Bardzo zaciętą rywalizację zawodniczek klas V i IV na dystansie 1250 metrów stoczyły nasze narciarki: Kasia Rećko ze Starej Kamionki i Ela Łowczecka z Malawicz. Tym razem puchar w klasyku należał do Eli, która wyprzedziła Kasię o 5 sekund, plasując się tym samym na drugiej pozycji.

Doskonale pobiegły też uczennice klas VI i VII. Po zaciętej walce o cenne trofeum, na dystansie 2500 metrów, jako pierwsza na metę dotarła Weronika Czeremcha ze Starej Kamionki. Brązowy medal przypadł tym razem Magdalenie Ignatowicz. Julka Zajczyk była czwarta zaś Zuzia Czabatorowicz piąta a Ewa Rećko szósta. ZOBACZ WIĘCEJ

Lodowisko zamknięte, turniej hokeja odwołany!

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne (ocieplenie) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce musi zamknąć lodowisko wcześniej niż to było planowane.

Lodowisko już dziś (w poniedziałek) jest nieczynne. Odwołany został również, zaplanowany w najbliższą środę, turniej hokeja na lodzie.

Za utrudnienia przepraszamy. Nowy sezon lodowiska wystartuje w listopadzie 2018. Już dziś zapraszamy!

Paulina Sawicka, OSiR