Menu / szukaj

Nasze narciarki z brązowymi medalami Mistrzostw Polski!

W dniach 12-15 marca 2018 roku SkiTeam Sokółka (SP Malawicze i SP Stara Kamionka) w dziewięcioosobowym składzie uczestniczył w Mistrzostwach Polski Szkolnego Związku Sportowego w biegach narciarskich, które odbyły się w Białce Tatrzańskiej.

SkiTeam Sokółka 2018

W zawodach rywalizowało ponad czterysta najlepszych zawodników i zawodniczek z narciarskich szkół sportowych, szkół mistrzostwa sportowego roczników 2008-2002, wyłonionych z mistrzostw poszczególnych województw.

Zawody odbyły się przy bardzo dobrych warunkach śniegowych, choć na sztucznym śniegu i w dodatniej temperaturze powietrza. Narciarskie zmagania odbyły się stylem klasycznym i dowolnym na dystansach od 1 do 5 km. Rozegrano również biegi sztafetowe 4 x 2 km.

Nasze narciarki dość dobrze poradziły sobie w biegu stylem klasycznym. Najlepiej wypadła Ela Łowczecka (z klasy V), która wywalczyła 11 miejsce. Magda Ignatowicz (kl. VI) zajęła 14 lokatę, Kasia Rećko (kl. V) była 17, Zuzia Czabatorowicz (kl. VI) zajęła 21 miejsce, Kamila Rećko (kl. II PG) 22 , Julka Zajczyk (kl. VII) 24, zaś Weronika Czeremcha (kl. VII) zajęła 27 a najmłodsza Maria Borys (z klasy III) 34 miejsce.

ZOBACZ WIĘCEJ

Pięć medali UKS Omega w zawodach na Litwie

W dniach 16-17 marca 2018 r. sześciu zawodników UKS Omega Sokółka wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Dzukija Cup” w Alytusie na Litwie. Była to bardzo silnie obsadzona impreza, w której startowało 500 zawodników z 26 klubów z Litwy, Łotwy, Rosji i Polski.

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wśród zawodników z Litwy startowali mistrzowie tego kraju, trenujący w szkołach mistrzostwa sportowego.

Na podium

 Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: 11-14 lat, 15-16 lat i 17 lat i starsi. Dla naszych zawodników była to kolejna w tym roku impreza na basenie o wymiarach olimpijskich (50m), która ma na celu przygotowanie do Mistrzostw Polski 14 i 15-latków w lipcu br. Pływacy z UKS Omega Sokółka, przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego, zdobyli w tej trudnej rywalizacji pięć medali: cztery złote i jeden srebrny. Omega zajęła wysokie 7. miejsce w klasyfikacji medalowej imprezy, pomimo tego, że startowała tylko w pierwszym dniu zawodów. ZOBACZ WIĘCEJ

Dwa zwycięstwa siatkarzy UKS Mikolo

10 marca 2018 r. w hali sportowej SP2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce odbył się turniej w ramach Mistrzostw Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej w kategorii młodzików.

Siatkarze Mikolo Sokółka

Do rywalizacji zgodnie z terminarzem przystąpiły cztery drużyny (UKS Olimpik Mońki, UKS Centrum Augustów, Rekord Zambrów i gospodarze UKS Mikolo Sokółka), które walczyły o punkty do ligowej tabeli.

Już w pierwszym meczu dość sporą niespodziankę sprawili siatkarze z Augustowa (dotychczas 7. miejsce w tabeli), którzy pokonali 2:1 wyżej notowaną drużynę UKS Olimpik Mońki (5. miejsce w tabeli). W drugim pojedynku ze zwycięstwa również mogli się cieszyć zawodnicy UKS Centrum pokonując 2:0 ostatni w tabeli zespół z Zambrowa. ZOBACZ WIĘCEJ

Udane starty UKS Omega w Lublinie

W minioną sobotę i niedzielę (10-11 marca 2018 r.) na 50-cio metrowej pływalni „Aqua” Lublin odbyły się drugie w tym roku zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 720 zawodników ze 113 klubów z całej Polski. W rywalizacji mogli wziąć udział zawodnicy 14-letni i starsi.

UKS Omega w Lublinie

Sokółkę reprezentowała piątka pływaków z UKS Omega: Eryk Michałowski, Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz, Gabriela Czarnowicz oraz Zuzanna Rogowicz. Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja w kategoriach wiekowych: junior młodszy 14, 15, 16 lat, junior 17-18 lat oraz w kategorii Open. Dla naszych zawodników były to pierwsze zawody, w których startowali razem z najlepszymi zawodnikami w kraju, m.in. wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy Konradem Czerniakiem, czy aktualną wicemistrzynią Europy Alicją Tchórz.

ZOBACZ WIĘCEJ

Doskonałe wyniki SkiTeam Sokółka w „Biegu Hubala”

Na podium

11 marca 2018 r. na trasach biegowych w lesie Pietrasze odbył się XII Narciarski Bieg Hubala. W zawodach uczestniczyło kilkudziesięciu narciarzy z Supraśla, Białegostoku, Starej Kamionki i Malawicz.

Rywalizowano w sprintach techniką klasyczną na dwóch dystansach: 1250 i 2500 metrów. Przy padającym deszczu rewelacyjnie spisały się nasze narciarki, które zgarnęły 4 puchary (na pięć kategorii wiekowych) i 7 medali.

W klasach II i młodsi triumfowała Oliwia Borys z Malawicz. Jej starsza koleżanka Maria Borys (III kl.) pomimo czterodniowej choroby i kuracji antybiotykowej dzielnie powalczyła o srebrny medal. Bardzo zaciętą rywalizację zawodniczek klas V i IV na dystansie 1250 metrów stoczyły nasze narciarki: Kasia Rećko ze Starej Kamionki i Ela Łowczecka z Malawicz. Tym razem puchar w klasyku należał do Eli, która wyprzedziła Kasię o 5 sekund, plasując się tym samym na drugiej pozycji.

Doskonale pobiegły też uczennice klas VI i VII. Po zaciętej walce o cenne trofeum, na dystansie 2500 metrów, jako pierwsza na metę dotarła Weronika Czeremcha ze Starej Kamionki. Brązowy medal przypadł tym razem Magdalenie Ignatowicz. Julka Zajczyk była czwarta zaś Zuzia Czabatorowicz piąta a Ewa Rećko szósta. ZOBACZ WIĘCEJ

Lodowisko zamknięte, turniej hokeja odwołany!

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne (ocieplenie) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce musi zamknąć lodowisko wcześniej niż to było planowane.

Lodowisko już dziś (w poniedziałek) jest nieczynne. Odwołany został również, zaplanowany w najbliższą środę, turniej hokeja na lodzie.

Za utrudnienia przepraszamy. Nowy sezon lodowiska wystartuje w listopadzie 2018. Już dziś zapraszamy!

Paulina Sawicka, OSiR

Szachiści ASU Sokółka wywalczyli miejsca na podium

Zdjęcie grupowe

11 marca 2018 r. ośmiu szachistów Akademii Sportów Umysłowych Sokółka reprezentowało powiat sokólski w III Otwartym  Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa.

Do szachownic usiadło 70 szachistów (w tym 25 kobiet) reprezentujących Białystok, Łomżę, Suwałki, Zambrów, Grajewo, Małkinię, Ostrów Mazowiecką oraz Sokółkę. Turniej rozgrywano tempem 10’+5” na partię, walczono na dystansie 7 rund.

ZOBACZ WIĘCEJ

Cenne puchary narciarek z Malawicz i Starej Kamionki

7 marca 2018 roku na trasach biegowych w Lesie Pietrasze w Białymstoku rozegrano Puchar Dyrektora Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu w narciarstwie biegowym. W zawodach tych uczestniczyło blisko 100 narciarzy z Supraśla, Białegostoku, Siedlec, Starej Kamionki i Malawicz.

Rywalizowano w sprintach techniką dowolną na dystansie 1250 metrów. Rewelacyjnie spisały się nasze  narciarki, które ponownie zdeklasowały swoje rywalki, zgarniając 4 puchary w sześciu kategoriach i 9 medali.

Na podium z pucharami

W kategorii klas III i młodsi pewnie triumfowała Maria Borys, która z 45 sekundową przewagą nad pozostałymi zawodniczkami wygrała Puchar Dyrektora SSP w Supraślu. O brązowy medal dzielnie powalczyła też Oliwia Borys (II kl.). Bardzo dobrze spisały się również nasze pozostałe drugoklasistki: Patrycja Chomczyk była 9, Kinga Rećko 11, zaś Wiktoria Jakimik była 13. W kategorii najmłodszych chłopców Michał Szomko został sklasyfikowany na 11 pozycji. W kategorii dziewczynek klas IV Dominika Nowak zajęła 11 lokatę. W tej kategorii wiekowej dominowały zawodniczki z Siedlec.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasze narciarki wśród najlepszych

Narciarki z Malawicz i Starej Kamionki walczyły o mistrzowskie puchary Podlaskiej Ligii Narciarskiej w Białymstoku.

Zawodniczki wraz z trenerem

We wtorek,  27 lutego 2018 roku na trasach narciarskich Lasu Pietrasze w Białymstoku rozegrano trzecią edycję Podlaskiej Ligi Narciarskiej. Na bardzo dobrze przygotowanych trasach kilkudziesięciu narciarzy z Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz rywalizowało stylem klasycznym na dwóch dystansach – 1,25 km i 2,5 km. Zmagania odbywały się przy trudnych warunkach atmosferycznych (-13 stopni Celsjusza), w kategoriach klas II i I, klas III oraz klas V i IV, VI i VII a także klas II i III gimnazjum. Pomimo siarczystego mrozu wystartowało 16 zawodniczek ze Starej Kamionki i Malawicz. Po raz kolejny nasze narciarki potwierdziły, że należą do najlepszych w regionie. ZOBACZ WIĘCEJ

Narciarki stanęły na podium

22 lutego 2018 roku na trasach narciarskich Lasu Pietrasze w Białymstoku rozegrano Otwarte Mistrzostwa Miasta Białegostoku w ramach drugiej edycji Podlaskiej Ligi Narciarskiej.

Narciarki na podium

Na dobrze przygotowanych trasach ponad 120 narciarzy z Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz rywalizowało stylem klasycznym na dwóch dystansach – 1,25 km i 2,5 km. Zmagania odbywały się w kategorii klas II i I, klas III oraz klas V i IV, VI i VII a także klas II i III gimnazjum. Choć klasyk nie jest najmocniejszą stroną sokólskich narciarek to dziewczęta ze Starej Kamionki i Malawicz wystartowały w sile 22 zawodniczek. Niestety, z powodu grypy, nie wystartowała nasza Mistrzyni Województwa Podlaskiego Szkół Podstawowych Ela Łowczecka. Pozostałe narciarki dzielnie stawiały czoła swoim rywalkom ze Szkoły Sportowej z Supraśla i Białegostoku. Po blisko trzygodzinnych zmaganiach w biegu na 2,5 km techniką klasyczną klas VII i VI srebro wywalczyła Julia Zajczyk z Malawicz a o brązowy medal powalczyła Zuzia Czabatorowicz (również z Malawicz). Tuż poza podium stanęła jej szkolna koleżanka Magda Ignatowicz zajmując czwartą lokatę. Bardzo dobrze pobiegła także reprezentantka SP w Starej Kamionce Weronika Czeremcha, która na metę przybiegła jako piąta. W tej samej kategorii wiekowej Ewa Rećko, Anna Szomko i Natalia Paszko sklasyfikowane zostały na dalszych miejscach. ZOBACZ WIĘCEJ

Hokejowe zmagania na lodowisku w Sokółce

Wieczór 20 lutego 2018 r. upłynął przy sporej dawce emocji jaką zafundowali zawodnicy podczas widowiskowego Turnieju Hokeja na Lodzie o Puchar Burmistrza Sokółki. Mroźna aura absolutnie nie przeszkadzała zahartowanym sportowcom.

Do zawodów przystąpiły trzy drużyny: Amatorzy, Husaria oraz Złoty Krążek. Pierwszy raz gościliśmy ekipę zawodowców z Białegostoku. Profesjonalny sprzęt, pozytywne bojowe nastawienie oraz doświadczenie – oto z czym przyjechali do Sokółki. Przebieg meczy przyniósł nieco zaskakujące wyniki. Jak się okazało nasze rodzime sokólskie drużyny nie zamierzały ulec bardziej wyszkolonym kolegom i stawiły zdecydowany opór hokeistom z Białegostoku wygrywając całą rozgrywkę. Wszystkim należą się szczere gratulacje za morderczy trud i walkę jaką włożyli w grę – bo być może nie każdy wie jak wymagający i męczący jest to sport. ZOBACZ WIĘCEJ

Gala podsumowująca sezon SKK „Sokół”

Zdjęcie grupowe

16 lutego 2018 r. odbyła się gala podsumowująca sezon 2017 Sokólskiego Klubu Kolarskiego „Sokół”. Była to dobra okazja, by podziękować wszystkim tym, którzy angażują się w rozwój sokólskiego kolarstwa – sponsorom, rodzicom i samym zawodnikom.

Zawodnicy Sokólskiego Klubu Kolarskiego „Sokół” wiele razy stawali na podium imprez krajowych i wojewódzkich. Największe sukcesy osiągane były podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich. Tytułami mistrzowskimi mogą pochwalić się Nikola Gliniecka, Piotr Struczewski, Jaś Kaźmierowski i Jakub Błahuszewski. ZOBACZ WIĘCEJ

Start sokólskich narciarek w Mistrzostwach Polski UKS

W dniach 16-18 lutego 2018 r. na trasach biegowych Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzików oraz Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w narciarstwie biegowym. 

Narciarka

Organizator dobrze przygotował bardzo trudną i wymagającą trasę o długości pętli 2500 metrów, z licznymi zakrętami, zjazdami i ostrymi podbiegami. W trzydniowych, narciarskich zmaganiach startowano na dystansie 2500 i 5000 metrów stylem klasycznym i łyżwowym oraz rozegrano biegi sztafetowe. Łącznie na starcie wystartowało blisko czterystu najlepszych zawodników z kilkudziesięciu klubów narciarskich z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło też i naszych młodych zawodniczek z UKS Orliki w Starej Kamionce i UKS Start w Malawiczach Dolnych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Szachowy weekend Akademii Sportów Umysłowych

Weronika Supeł

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka miniony weekend spędzili na turniejach szachowych w różnych miejscowościach województwa podlaskiego.

W sobotę, 17 lutego 2018 r. utalentowana 10-cio letnia szachistka Weronika Supeł sukcesem zakończyła turniej o Puchar Burmistrza Czyżewa. W turnieju uczestniczyło 72 szachistów w tym 17 kobiet. Weronika zajęła pierwsze miejsce z 4 pkt. Brat Weroniki 8 letni Sebastian Supeł w kategorii chłopców do lat 13 zajął 12 miejsce z 2,5 pkt.

ZOBACZ WIĘCEJ

Dominacja narciarek z Malawicz Dolnych i Starej Kamionki

Na podium

13 lutego 2018 roku w Lesie Pietrasze w Białymstoku odbyły się Igrzyska, Gimnazjada i Licealiada Województwa Podlaskiego w Narciarstwie Biegowym.

Na dobrze przygotowanej trasie dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych (klasy szóste i młodsze) rywalizowali dwukrotnie na dystansie 1,25 km stylem klasycznym oraz stylem dowolnym. Natomiast klasy siódme i gimnazjalne na dystansie 1,25  km stylem klasycznym i 2,5 km stylem dowolnym. O miejscu indywidualnym zawodnika decydowała suma czasów z obu biegów. Do klasyfikacji drużynowej liczonych było pięć najlepszych wyników osiągniętych przez zawodników z danej szkoły podstawowej oraz cztery z klas siódmych i klas gimnazjalnych, których klasyfikacja była wspólna.

ZOBACZ WIĘCEJ

Młodzicy UKS Mikolo zwyciężyli w Augustowie

W niedzielę, 14 stycznia 2018 r. drużyna siatkarska młodzików UKS Mikolo Sokółka zmierzyła się w wyjazdowym pojedynku z ekipą UKS Centrum Augustów. Mecz był rozgrywany w ramach wojewódzkiej ligi młodzików.

Młodzicy Mikolo Sokółka 2018

Obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane. Nasi siatkarze od początku stopniowo budowali przewagę i ostatecznie pewnie zwyciężyli w pierwszym secie 25:17. Druga część zaczęła się od niepewnej gry Mikolo, która mogła być spowodowana zmianami w wyjściowym składzie. Sytuację skrzętnie wykorzystali gospodarze wychodząc na czteropunktowe prowadzenie. Nasi siatkarze uspokoili jednak grę i zaczęli odrabiać straty, a seria kilku mocnych zagrywek Damiana Kucharewicza wyprowadziła nasz zespół na kilku punktowe prowadzenie, które udało się utrzymać do końca seta (25:21). ZOBACZ WIĘCEJ