Menu / szukaj

Karol Zielenkiewicz awansował do Mistrzostw Polski Juniorów

W Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie odbyły się 3 turnieje bilardowe w 8bil, 9bil i 10bil. Młodzi zawodnicy rywalizowali o awans do najważniejszej krajowej imprezy juniorskiej – Mistrzostw Polski Juniorów 2017.

Karol z trenerem Lechem Piekarskim
Karol z trenerem Lechem Piekarskim

W eliminacjach wziął udział Karol Zielenkiewicz – zawodnik reprezentujący II ligowy zespół LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka II. Jedenastoletni zawodnik z Sokółki (najmłodszy uczestnik rywalizacji), zaprezentował wysokie umiejętności sportowe. W dwóch turniejach w 9-kę i 10-okę znalazł się w finałach tych turniejów i uzyskał wymarzony awans do Mistrzostw Polski.

Mistrzostw Polski Juniorów odbędą się w dniach 29.04- 03.05.2017 w Kieleckim Centrum Bilardowym. Sokólski bilard reprezentować będzie także Szymon Miroń, który prawo gry w mistrzostwach wywalczył w Narodowych Junior Tourach 2016, zajmując 20 miejsce w rankingu Polski Juniorów.

W najbliższy weekend w Łodzi czterech naszych juniorów (właśnie Karol i Szymon oraz Tomaszek Górski i Remek Miroń) zagra w pierwszej tegorocznej odsłonie Grand Prix Polski Juniorów 2017. Prosimy o kibicowanie sokólskim “pupilsom”.

Lech Piekarski
Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Srebro Konrada Piekarskiego w Grand Prix Polski

Najlepsza czwórka zawodów wraz z organizatorami

W dniach 11-12 marca 2017 r. w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie, w ramach Bilardowych Igrzysk Kętrzyn-2017, rozegrany został drugi w tym roku turniej rankingowy Grand Prix Polski w 9 bil.

Na starcie zawodów stanęło 88 bilardzistów z Polski oraz z Litwy, wśród nich zawodnicy LP Metal–Fach Pool Bilard Sokółka: Konrad Piekarski, Krystian Piekarski, Sebastian Batkowski, Dominik Zając, a także bardzo młodzi juniorzy z II ligowej drużyny: Szymon Miroń i Karol Zielenkiewicz.

Świetny występ odnotował Konrad Piekarski zdecydowanie pokonując kolejnych rywali ,awansował do wielkiego finału. Tutaj naprzeciw Konrada stanął Mieszko Fortuński z „ERG Bieruń Folie”– zwycięzca rankingu Polski 2016 i reprezentant Polski na „World Games 2017”. Po stojącym na wysokim poziomie pojedynku, który mógł zadowolić najbardziej wymagających kibiców sporu bilardowego, zwyciężył Fortuński 6:4. O zwycięstwie bilardzisty z Bierunia zdecydowały skuteczniejsze rozbicia. II miejsce Konrada pozwoliło mu awansować na 3 miejsce rankingu Polski.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zakończono sezon na lodowisku

14 marca 2017 r. był ostatnim dniem w sezonie zimowym 2016/2017, w którym można było korzystać ze sztucznego Lodowiska Miejskiego w Sokółce.

Zdjęcie grupowe hokeistów

Od rana na lodowisku przebywali uczniowie z miejscowych szkół, młodsi sportowcy trenowali hokeja na lodzie, natomiast ich starsi koledzy szlifowali jazdę szybką.

Wieczorem odbył się turniej hokeja o Puchar Burmistrza Sokółki. W zawodach wzięły udział trzy znakomite męskie ekipy. Po wyrównanej walce, lekkich przepychankach, drobnych poślizgach, niegroźnych upadkach i morderczej, wspaniałej walce… pierwsze miejsce zajęli „Amatorzy”, drugie „Złoty Krążek” a trzecie „Seniorzy”. Gratulujemy!

OSIR

Niewiele brakowało do medalu Mistrzostw Polski

W dniach 2-5 marca 2017 r. w Białce Tatrzańskiej odbył się Finał Krajowy Igrzysk i Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego w narciarstwie biegowym. W imprezie tej startowało ponad 330 najlepszych narciarzy i narciarek z kilkudziesięciu szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski.

Na podium

Sokółkę reprezentowała dziewięcioosobowa grupa narciarek ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce (Katarzyna Rećko), Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych (Julia Zajczyk, Magdalena Ignatowicz, Zuzanna Czabatorowicz, Elżbieta Łowczecka ), Szkoły Podstawowej  nr 1 w Sokółce (Weronika Reszuta) i Gimnazjum nr 3 (Natalia Fiedorec, Monika Szomko, Kamila Rećko).

Zawody rozegrano przy pięknej, bardzo słonecznej  pogodzie w temperaturze ok. 15 stopni Celsjusza. Rywalizowano  na sztucznym, rozlazłym i głębokim śniegu na bardzo wymagających i trudnych trasach biegowych na Kotelnicy Białczańskiej (na wysokości ponad 1100 m.n.p.m.). Pierwszy dzień startu odbywał się stylem klasycznym, który nie należy do mocnych stron naszych narciarek, ponieważ były to dla nich pierwsze zawody tym stylem w bieżącym sezonie narciarskim. Jednak poradziły sobie całkiem nieźle. W biegu gimnazjalistek na 3 km klasykiem Natalia Fiedorec zajęła 19 miejsce, Monika Szomko 24 zaś Kamila Rećko była 21. W biegu podstawówek na 2 km Julia Zajczyk była 24, Magda Ignatowicz 15, Zuzia Czabatorowicz 16 a Weronika Reszuta 21. Najlepiej spisały się najmłodsze narciarki. Ela Łowczecka wywalczyła sobie 11 pozycję a Kasia Rećko 15.

ZOBACZ WIĘCEJ

Udane starty UKS Omega na Mistrzostwach Polski Juniorów

W dniach 3-5 marca 2017 r. zawodnicy UKS Omega w składzie Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz, Maja Garkowska, Eryk Michałowski i Szymon Karpowicz, wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14-latków w Lublinie.

Agnieszka Ancypo

Jak się okazało, była to największa impreza tego typu w historii. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 681 zawodników ze 156 klubów z całej Polski.

Były to pierwsze zawody rangi mistrzowskiej dla naszych młodych pływaków. Mogli oni przekonać się, jak wygląda rywalizacja na najważniejszych zawodach z najlepszymi zawodnikami w kraju. Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy fakt, że podczas imprezy padło pięć rekordów Polski juniorów. Zawody odbywały się na zasadzie porannych eliminacji i wieczornych finałów. Każdy zawodnik miał prawo do pięciu startów indywidualnych w ciągu trzech dni.

ZOBACZ WIĘCEJ

Kolarze ścigali się w maratonie

Zawodnicy Sokólskiego Klubu Kolarskiego Mariusz Nadany i Jakub Mozolewski ścigali się na Poland Bike Maraton. To zimowy cykl trzech maratonów, którego ostatnia z edycji odbyła się w zeszły weekend Kobyłce w województwie mazowieckim.

Poland Bike Maraton 2017

Jakub Mozolewski podczas dwóch pierwszych edycji zawodów rywalizował na 16-kiloemtrowej trasie. 12 lutego 2017 r. w Markach zajął 2. miejsce w kategorii. Tydzień później w Nieporęcie również sięgnął po srebrny krążek.

Podczas ostatnich zawodów, które odbyły się w zeszły weekend w Kobyłce dwóch zawodników SKK Sokół rywalizowało tym razem na 30-kilometrowej trasie. Najwyżej uplasował się Jakub Mozolewski, który w klasyfikacji Open zajął 21. miejsce. W swojej kategorii wiekowej sięgnął zaś po srebrny krążek. Na 39. miejscu w klasyfikacji Open był zaś Mariusz Nadany. W swojej kategorii uplasował się na 8. pozycji.

To jedne z pierwszych zawodów kolarskich w tym roku, w których biorą udział zawodnicy z Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół. Po zimowych okresie budowania bazy wytrzymałościowej, przyszedł czas na nieco bardziej wymagające treningi z wyższą intensywnością. Świetnie wpisują się w to zimowe maratony, które stanowią element przygotowania kolarzy do wymagającego sezonu.

Najbliższe zmagania, w których wezmą udział sokólscy kolarze to pierwsze edycja Maratonów Kresowych, która odbędzie się 2 kwietnia 2017 r. w Białymstoku.

Piotr Kirpsza, SKK Sokół

Marcowe promocje na lodowisku

Lodowisko w Sokółce

Miejskie lodowisko będzie otwarte również marcu. Co więcej, od 1 marca 2017 r. rozpoczęła się marcowa promocja na lodowisku! Od poniedziałku do piątku do godz. 13:00 wszyscy łyżwiarze jeżdżą całkowicie bezpłatnie! Natomiast w soboty i niedziele każde wejście na lodowisko kosztuje dla wszystkich jedyne 2 zł. 

Promocja nie obejmuje wypożyczania łyżew. W pozostałych godzinach, nie ujętych w powyższej akcji, obowiązują wejścia wg obowiązującego dotychczas cennika. Zapraszamy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak korzystać z lodowiska

OSiR, Paulina Sawicka

39 medali UKS Omega

W sobotę, 18 lutego zawodnicy UKS “Omega” Sokółka wzięli udział w VII  Zawodach Pływackich pod Patronatem Starosty Sokólskiego. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Sokółce, UKS Omega Sokółka oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Pływaczka Omegi

W zawodach startowało 340 zawodników z 14 klubów sportowych z województwa podlaskiego oraz lubelskiego. Pływacy z UKS OMEGA Sokółka zdobyli na tej imprezie 39 medali: 16 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych. Zawody odbywały się w 8 kategoriach wiekowych. Najmłodszą kategorią wiekową był rocznik 2008 i młodsi, zaś najstarszą rocznik 2001 i starsi.

Dla zawodników z rocznika 2008 i młodsi były to pierwsze w życiu starty na  zawodach pływackich. Wiązało się z tym ogromne zdenerwowanie i  trema przed zmaganiami. Wszystkim młodym adeptom pływania udało się zaliczyć starty i ustanowić swoje pierwsze rekordy życiowe. Znakomite wyniki w tej kategorii odnotował Sebastian Michałowski. Zdobył on trzy medale: złoty na dystansie 50m stylem klasycznym oraz dwa brązowe w wyścigach na 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Bardzo udany start zaliczył również Kamil Piekarski, zdobywając brązowy medal w wyścigu na 50m stylem klasycznym. Spośród dziewcząt z tego rocznika najwyższą lokatę zajęła Amelia Jurgiel zajmując 5. miejsca na dystansach 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym.

ZOBACZ WIĘCEJ

11 medali UKS Batory

W sobotę 18 lutego odbyły się w Sokółce VII Zawody Pływackie pod Patronatem Starosty Sokólskiego. Udział w nich wzięło 14 klubów, także spoza naszego województwa. Łącznie zgłoszonych było aż 342 zawodników. Klub UKS Batory reprezentowało 28 zawodników i zawodniczek.

W czasie zawodów

Dla wielu drużyn były to pierwsze zawody w roku 2017, w swój wiek startowy weszło wielu nowych zawodników, dla których były to debiuty na słupkach startowych.  Zawodnicy UKS Batory zdobyli 11 medali: 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych. Multimedalistami zostali dobrze już znani Oskar Kondrat, który startując w 3 konkurencjach zdobył złoto (50m stylem grzbietowym) i dwa brązowe krążki (50m stylem dowolnym oraz klasycznym). Po dwa medale zdobyli nasz sprinter Oskar Kochanowicz: złoto (50m stylem dowolnym) oraz srebro (50m stylem klasycznym) a także specjalista od „żabki” Konrad Zielenkiewicz: srebro i brąz (odpowiednio 50m i 100m stylem klasycznym). Srebrny medal zdobył także Dawid Witulski w swojej koronnej konkurencji 50m stylem grzbietowym. Brązowe medale zdobyły Aleksandra Kaźmierczak, Oliwia Zubrzycka oraz mniej doświadczona ale dobrze rokująca zawodniczka Oliwia Awdziej. ZOBACZ WIĘCEJ

Pełen sukcesów maraton sokólskich narciarzy

Narciarki biegowe

Miniony tydzień był dla naszych narciarek bardzo pracowity i emocjonujący. Dziewczyny startowały w czwartek, 9 lutego 2017 r. w Siedlcach w IV edycji „Biegu Na Igrzysk” a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. W sobotę 10-cio osobowa ekipa narciarek zameldowała się na terenie WOSIR w Szelmencie aby wziąć udział w “Międzynarodowym Biegu o Puchar Bieguna Zimna”. W niedzielę 20-sto osobowa drużyna startowała w Supraskim “SkiFestiwalu”.

Czternastoosobowa ekipa walczyła w mroźny dzień na dystansach od 1 km do 3 km stylem dowolnym. Najmłodszą kategorię kl. V i młodszych wygrała po pięknym biegu reprezentantka UKS Orliki w Starej Kamionce Kasia Rećko. Na tym samym dystansie Magda Ignatowicz była 5, Zuzia Czabatorowicz – 6, Weronika Reszuta – 9 (Start Malawicze), Ula Kucharewicz – 10, Marysia Borys – 16 i Dominika Nowak – 18. W biegu tym startowało 30 zawodniczek. W starszej kategorii klas VI i I gimnazjum na dystansie 2 km Kamila Rećko wywalczyła 5 pozycję, Julka Zajczyk – 6 (obie Start Malawicze), Ania Szomko była 11, Weronika Czeremcha – 13 i Ewa Rećko – 15 (Orliki Stara Kamionka). W biegu na 3 km nasze najstarsze narciarki: Natalka Fiedorec (Start Malawicze) zajęła 5 miejsce a Monika Szomko (Orliki Stara Kamionka) była 7. ZOBACZ WIĘCEJ

Celne strzelanie gimnazjalistów ZSI

Drużyna strzelecka

8 lutego 2017 r. drużyna strzelecka chłopców i dziewcząt z gimnazjum Zespołu Szkół Integracyjnych brała udział w eliminacjach strefowych Grupy Północnej do XI Podlaskiej Gimnazjady Strzeleckiej w Suwałkach.  

Zawodnicy strzelali z karabinów pneumatycznych – 20 strzałów ocenianych. Drużyna chłopców w składzie: Kamil Bohdan kl. III, Jakub Babaryko kl. II, Szymon Karpowicz kl. I, zajęła I miejsce i tym samym bezpośrednio awansowała do finału. Natomiast drużyna dziewcząt w składzie: Alicja Daszuta kl. III, Zuzanna Bakun kl. II i Magdalena Głódz kl. II, zajęły miejsce 3.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

ZSI, Krzysztof Andrzejewski

To był weekend szachistów

Weekend 3-5 lutego 2017 r. był bardzo intensywny dla klubowiczów LUKS ORIENT Sokółka, piątek: wielka uroczystość „Pasowanie na Szachistę”, sobota-niedziela: V Międzynarodowy Turniej ph. „Szachy bez Granic”.

Szachiści

Dwudniowy Turniej pt. „Szachy bez Granic” organizowany był po raz piąty. Pod względem liczebności przybyłych zawodników był rekordowy. Wystartowało aż 104 szachistów. Przyjemnie było gościć zawodników z Białegostoku, Wasilkowa, Krynek, Janowa, Nowodworców, Sokółki, Suwałk i z zagranicy: 27 zawodników z Białorusi (Grodno) oraz 2 z Litwy (Kowno, Alitus).

Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Grodna, szkoleni według starej rosyjskiej szkoły i im serdecznie gratulujemy. ZOBACZ WIĘCEJ

XXVIII Ogólnopolski Bieg Jaćwingów w Gołdapi

29 stycznia 2017 r. na trasach biegowych Lasu Kumiecie w Gołdapi odbył się XXVIII Ogólnopolski Bieg Jaćwingów. Kategorię szkół podstawowych zdominowały narciarki SkiTeamu Sokółka!

Na podium

Bieg Jaćwingów jest cykliczną imprezą masową, na której od dwudziestu ośmiu lat startuje kilkuset narciarzy z Polski, Litwy i Białorusi. Nie mogło tam zabraknąć i naszych narciarek, sokólski SkiTeam w jedenastoosobowym składzie zmagał się na bardzo dobrze przygotowanych trasach na dystansie 1,5 km i 3 km. Seniorzy natomiast walczyli na dystansie 20 km.

W kategorii szkół podstawowych nasze narciarki triumfowały przed zawodniczkami z Zespołu Szkół Sportowych z Supraśla i UKS Hubala Białystok.

ZOBACZ WIĘCEJ

„Ferie w Mieście 2017” już za nami :(

Podczas dwóch tygodni ferii 105 młodych obozowiczów z roczników 2004-2010 miało uśmiech na twarzach i wiele pozytywnych wrażeń. Zimowy odpoczynek zorganizowany był przez Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Ferie 2017

Podczas ferii dzieci brały udział w licznych, zimowych aktywnościach: nauce jazdy na nartach biegowych w pobliskich Malawiczach Dolnych, całodniowej eskapadzie na stok śnieżny w Szelmencie, częstej jeździe na Lodowisku Miejskim. Poza tym odwiedziły krainę zabaw „Odjazdowo” oraz Klub Bilardowy LP. W codziennym planie zajęć miały również zajęcia tematyczne, zgodne z przydziałem grupowym – tańce zumby z Panią Anią Kuklicz, gry i zabawy na hali sportowej SP1 oraz pływalnię. Ostatnim punktem każdego turnusu był seans filmowy w Kinie “Sokół”.

ZOBACZ WIĘCEJ