Menu / szukaj

39 medali UKS Omega

W sobotę, 18 lutego zawodnicy UKS “Omega” Sokółka wzięli udział w VII  Zawodach Pływackich pod Patronatem Starosty Sokólskiego. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Sokółce, UKS Omega Sokółka oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Pływaczka Omegi

W zawodach startowało 340 zawodników z 14 klubów sportowych z województwa podlaskiego oraz lubelskiego. Pływacy z UKS OMEGA Sokółka zdobyli na tej imprezie 39 medali: 16 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych. Zawody odbywały się w 8 kategoriach wiekowych. Najmłodszą kategorią wiekową był rocznik 2008 i młodsi, zaś najstarszą rocznik 2001 i starsi.

Dla zawodników z rocznika 2008 i młodsi były to pierwsze w życiu starty na  zawodach pływackich. Wiązało się z tym ogromne zdenerwowanie i  trema przed zmaganiami. Wszystkim młodym adeptom pływania udało się zaliczyć starty i ustanowić swoje pierwsze rekordy życiowe. Znakomite wyniki w tej kategorii odnotował Sebastian Michałowski. Zdobył on trzy medale: złoty na dystansie 50m stylem klasycznym oraz dwa brązowe w wyścigach na 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Bardzo udany start zaliczył również Kamil Piekarski, zdobywając brązowy medal w wyścigu na 50m stylem klasycznym. Spośród dziewcząt z tego rocznika najwyższą lokatę zajęła Amelia Jurgiel zajmując 5. miejsca na dystansach 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym.

ZOBACZ WIĘCEJ

11 medali UKS Batory

W sobotę 18 lutego odbyły się w Sokółce VII Zawody Pływackie pod Patronatem Starosty Sokólskiego. Udział w nich wzięło 14 klubów, także spoza naszego województwa. Łącznie zgłoszonych było aż 342 zawodników. Klub UKS Batory reprezentowało 28 zawodników i zawodniczek.

W czasie zawodów

Dla wielu drużyn były to pierwsze zawody w roku 2017, w swój wiek startowy weszło wielu nowych zawodników, dla których były to debiuty na słupkach startowych.  Zawodnicy UKS Batory zdobyli 11 medali: 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych. Multimedalistami zostali dobrze już znani Oskar Kondrat, który startując w 3 konkurencjach zdobył złoto (50m stylem grzbietowym) i dwa brązowe krążki (50m stylem dowolnym oraz klasycznym). Po dwa medale zdobyli nasz sprinter Oskar Kochanowicz: złoto (50m stylem dowolnym) oraz srebro (50m stylem klasycznym) a także specjalista od „żabki” Konrad Zielenkiewicz: srebro i brąz (odpowiednio 50m i 100m stylem klasycznym). Srebrny medal zdobył także Dawid Witulski w swojej koronnej konkurencji 50m stylem grzbietowym. Brązowe medale zdobyły Aleksandra Kaźmierczak, Oliwia Zubrzycka oraz mniej doświadczona ale dobrze rokująca zawodniczka Oliwia Awdziej. ZOBACZ WIĘCEJ

Pełen sukcesów maraton sokólskich narciarzy

Narciarki biegowe

Miniony tydzień był dla naszych narciarek bardzo pracowity i emocjonujący. Dziewczyny startowały w czwartek, 9 lutego 2017 r. w Siedlcach w IV edycji „Biegu Na Igrzysk” a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. W sobotę 10-cio osobowa ekipa narciarek zameldowała się na terenie WOSIR w Szelmencie aby wziąć udział w “Międzynarodowym Biegu o Puchar Bieguna Zimna”. W niedzielę 20-sto osobowa drużyna startowała w Supraskim “SkiFestiwalu”.

Czternastoosobowa ekipa walczyła w mroźny dzień na dystansach od 1 km do 3 km stylem dowolnym. Najmłodszą kategorię kl. V i młodszych wygrała po pięknym biegu reprezentantka UKS Orliki w Starej Kamionce Kasia Rećko. Na tym samym dystansie Magda Ignatowicz była 5, Zuzia Czabatorowicz – 6, Weronika Reszuta – 9 (Start Malawicze), Ula Kucharewicz – 10, Marysia Borys – 16 i Dominika Nowak – 18. W biegu tym startowało 30 zawodniczek. W starszej kategorii klas VI i I gimnazjum na dystansie 2 km Kamila Rećko wywalczyła 5 pozycję, Julka Zajczyk – 6 (obie Start Malawicze), Ania Szomko była 11, Weronika Czeremcha – 13 i Ewa Rećko – 15 (Orliki Stara Kamionka). W biegu na 3 km nasze najstarsze narciarki: Natalka Fiedorec (Start Malawicze) zajęła 5 miejsce a Monika Szomko (Orliki Stara Kamionka) była 7. ZOBACZ WIĘCEJ

Celne strzelanie gimnazjalistów ZSI

Drużyna strzelecka

8 lutego 2017 r. drużyna strzelecka chłopców i dziewcząt z gimnazjum Zespołu Szkół Integracyjnych brała udział w eliminacjach strefowych Grupy Północnej do XI Podlaskiej Gimnazjady Strzeleckiej w Suwałkach.  

Zawodnicy strzelali z karabinów pneumatycznych – 20 strzałów ocenianych. Drużyna chłopców w składzie: Kamil Bohdan kl. III, Jakub Babaryko kl. II, Szymon Karpowicz kl. I, zajęła I miejsce i tym samym bezpośrednio awansowała do finału. Natomiast drużyna dziewcząt w składzie: Alicja Daszuta kl. III, Zuzanna Bakun kl. II i Magdalena Głódz kl. II, zajęły miejsce 3.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

ZSI, Krzysztof Andrzejewski

To był weekend szachistów

Weekend 3-5 lutego 2017 r. był bardzo intensywny dla klubowiczów LUKS ORIENT Sokółka, piątek: wielka uroczystość „Pasowanie na Szachistę”, sobota-niedziela: V Międzynarodowy Turniej ph. „Szachy bez Granic”.

Szachiści

Dwudniowy Turniej pt. „Szachy bez Granic” organizowany był po raz piąty. Pod względem liczebności przybyłych zawodników był rekordowy. Wystartowało aż 104 szachistów. Przyjemnie było gościć zawodników z Białegostoku, Wasilkowa, Krynek, Janowa, Nowodworców, Sokółki, Suwałk i z zagranicy: 27 zawodników z Białorusi (Grodno) oraz 2 z Litwy (Kowno, Alitus).

Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Grodna, szkoleni według starej rosyjskiej szkoły i im serdecznie gratulujemy. ZOBACZ WIĘCEJ

XXVIII Ogólnopolski Bieg Jaćwingów w Gołdapi

29 stycznia 2017 r. na trasach biegowych Lasu Kumiecie w Gołdapi odbył się XXVIII Ogólnopolski Bieg Jaćwingów. Kategorię szkół podstawowych zdominowały narciarki SkiTeamu Sokółka!

Na podium

Bieg Jaćwingów jest cykliczną imprezą masową, na której od dwudziestu ośmiu lat startuje kilkuset narciarzy z Polski, Litwy i Białorusi. Nie mogło tam zabraknąć i naszych narciarek, sokólski SkiTeam w jedenastoosobowym składzie zmagał się na bardzo dobrze przygotowanych trasach na dystansie 1,5 km i 3 km. Seniorzy natomiast walczyli na dystansie 20 km.

W kategorii szkół podstawowych nasze narciarki triumfowały przed zawodniczkami z Zespołu Szkół Sportowych z Supraśla i UKS Hubala Białystok.

ZOBACZ WIĘCEJ

„Ferie w Mieście 2017” już za nami :(

Podczas dwóch tygodni ferii 105 młodych obozowiczów z roczników 2004-2010 miało uśmiech na twarzach i wiele pozytywnych wrażeń. Zimowy odpoczynek zorganizowany był przez Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Ferie 2017

Podczas ferii dzieci brały udział w licznych, zimowych aktywnościach: nauce jazdy na nartach biegowych w pobliskich Malawiczach Dolnych, całodniowej eskapadzie na stok śnieżny w Szelmencie, częstej jeździe na Lodowisku Miejskim. Poza tym odwiedziły krainę zabaw „Odjazdowo” oraz Klub Bilardowy LP. W codziennym planie zajęć miały również zajęcia tematyczne, zgodne z przydziałem grupowym – tańce zumby z Panią Anią Kuklicz, gry i zabawy na hali sportowej SP1 oraz pływalnię. Ostatnim punktem każdego turnusu był seans filmowy w Kinie “Sokół”.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na turniej szachowy

LUKS Orient Sokółka zaprasza i zachęca do udziału w V Międzynarodowym Turnieju “Szachy bez granic – Sokółka 2017”, który odbędzie się w dniach 4-5 lutego 2017 r. w Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce.

Szachy

Turniej rozpocznie się w sobotę 4-02-2017 o godzinie 10.00. Zakończy w niedzielę około godziny 16.30. LUKS Orient Sokółka już po raz piąty jest organizatorem tego turnieju, który odbędzie się on pod patronatem Burmistrza Sokółki i Dyrektora OSiR w Sokółce. Do udziału zgłoszonych jest już  ponad 100 zawodników, w tym 27 z Grodna na Białorusi.

Zwycięzcy grup otrzymają puchary, medale, nagrody pieniężne (gr A), nagrody rzeczowe (gr B i C), dyplomy dla wszystkich uczestników, oraz upominki (wszyscy w grupie C). Wpisowe do tego turnieju wynosi: Grupa A i B – 50 zł, Grupa C – 40 zł. Jest to turniej w którym można uzyskać kategorie szachowe: Gr A i B II kat. dla chłopców i I kat. dla dziewcząt. W grupie C przeznaczonej dla zawodników ur. w 2006 r. i młodszych bez kategorii szachowej, można uzyskać V lub IV. W grupach A i B 7 rund 30 min + 30 sek. za ruch (nawet około 14 godzin grania), w grupie C – 9 rund, 20 min + 10 sek. za ruch (teoretycznie nawet około 9 godzin grania, jednak dzieci grają dużo szybciej ;) ZOBACZ WIĘCEJ

Zaproszenie na mecz siatkówki

Logo

Uczniowski Klub Sportowy MIKOLO w Sokółce serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków siatkówki na mecz III ligi seniorów pomiędzy drużynami UKS MIKOLO Sokółka oraz Bestios Białystok.

Mecz odbędzie się 5 lutego 2017 r. (niedziela) o godz. 14.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce, przy ul. Mickiewicza 11.

Stanisław Marchiel

Sokólskie narciarki znów na podium

25 stycznia 2017 r. w Supraślu, na trasach biegowych Uroczyska-Glinki, odbyła się trzecia edycja “Biegu Na Igrzyska” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Zawodnicy z Siedlec, Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz rywalizowali na lekko oblodzonej trasie na dystansach 1, 2 i 3 km techniką dowolną.

Narciarki w Supraślu

W najstarszej kategorii juniorki C rewelacyjnie zaprezentowała się Natalia Fiedorec (Start Malawicze), która na dystansie 3 km wywalczyła srebrny medal pokonując utytułowane rywalki z Supraśla, Siedlec i Białegostoku. Przegrała jedynie o 6 sekund z pierwszą na mecie zawodniczką z Supraśla. Na tym samym dystansie Monika Szomko (Orliki Stara Kamionka) przekroczyła metę jako 6.

W młodszej kategorii juniorka D na dystansie 2 km równie dobrze poradziły sobie zawodniczki Startu Malawicze: Kamila Rećko zajęła 4 miejsce (strata do trzeciego miejsca 5 sekund), Julia Zajczyk po dwóch upadkach była 7, natomiast Anna Szomko  (Orliki Stara Kamionka) na mecie zameldowała się jako 10. Nadmienić należy, iż w tej kategorii wiekowej dziewczynki rywalizowały o miejsca medalowe z aktualną, dwukrotną złotą medalistką Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym – Hanną Popko, reprezentującą UKS Hubal Białystok. ZOBACZ WIĘCEJ

Podziękowanie za wsparcie i dobrą współpracę

Uczniowski Klub Sportowy MIKOLO w Sokółce to stowarzyszenie, które organizuje zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Sokółka i powiatu sokólskiego. Głównym celem działalności Klubu jest popularyzacja siatkówki. W wyniku systematycznie prowadzonych zajęć  ich uczestnicy  biorą udział w rozgrywkach szkolnych i klubowych województwa podlaskiego.

Logo

Do sukcesów roku 2016 należy II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w siatkówce chłopców (rocznik 2003 i młodsi), II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w siatkówce seniorów oraz III miejsce w Igrzyskach Województwa Podlaskiego w siatkówce chłopców (SP2 w ZSI Sokółka).

W 2016 roku we współpracy w Gminą Sokółka realizowano zadania publiczne na łączną kwotę 20 000  złotych. Klubowi udzielono również wsparcia w formie nagród dla zawodników oraz nieodpłatnego korzystania z hali sportowej. Dzięki tym inicjatywom  uczestnicy zajęć mogli realizować swoje pasje i sportowe zainteresowania.

Zarząd UKS MIKOLO składa serdeczne podziękowanie Burmistrz Sokółki Pani Ewie Kulikowskiej za wsparcie i dobrą współpracę przy realizacji zadań statutowych Klubu.

Stanisław Marchiel
Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego
MIKOLO w Sokółce

Kolejne sukcesy narciarek z Malawicz i Starej Kamionki

Miniony tydzień był dla naszych narciarek bardzo pracowity. W środę startowały na Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Białymstoku i zaliczyły drugi bieg ramach Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty, natomiast w sobotę w Augustowie rywalizowały w ramach SkiTour Warmii i Mazur.

Narciarki na starcie

Niedawno powstałą trasę narciarską w Siedlcach – Sekule po raz kolejny odwiedziły kluby rywalizujące w ramach Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej. Na profesjonalnie przygotowanych trasach, które od tego sezonu posiadają również oświetlenie, rozegrana została druga edycja Ligi. Lekki mróz i dobrze przygotowana trasa oraz profesjonalna oprawa złożyły się na sukces przeprowadzonych zawodów. Rywalizacji była bardzo wyrównana, od miejsca na podium dzieliły zawodników dziesiąte części sekundy. Bardzo dobrze na tych zawodach wypadły nasze narciarki, które startowały techniką dowolną na dystansie 1-3 km. ZOBACZ WIĘCEJ

Ferie z OSiR’em

W województwie podlaskim rozpoczynają się ferie zimowe. Jak co roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce wspólnie z Urzędem Miejskim i Sokólskim Centrum Sportu i Rozrywki przygotowali masę atrakcji dla najmłodszych.

Bardzo ciekawie zapowiadają się półkolonie, podczas których dzieci będą uczestniczyć w wielu interesujących zajęciach sportowych i rekreacyjnych. W półkoloniach weźmie udział 105 dzieci w dwóch turnusach: 23-27.01 oraz 30.01.-3.02.2017 r. Uczestnicy półkolonii podzieleni będą na grupy tematyczne: sportową, pływacką i taneczną. Wśród największych atrakcji tegorocznego zimowego wypoczynku będą: wyjazd na naukę jazdy na nartach zjazdowych w ośrodku Szelment k. Suwałk, jazda na nartach biegowych w Malawiczach, jazda na łyżwach na Miejskim Lodowisku, oraz kulig.

ZOBACZ WIĘCEJ