Menu / szukaj

Programowanie od podstaw w Malawiczach Dolnych

Od października 2017 r. do końca lutego 2018 r. Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych bierze udział w projekcie ,,Programowanie od podstaw – rozwój kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów klas 1-3 szkół powiatów białostockiego i sokólskiego”.

Zdjęcie grupowe

Projekt jest realizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej dzięki funduszom strukturalnym Unii Europejskiej. Celem projektu jest wsparcie rozwoju kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania programowania i stworzenie warunków do wprowadzenia nauki programowania do klas 1-3 szkół podstawowych. W nowej podstawie programowej umiejętność programowania stanowi element powszechnego kształcenia. I już w klasach 1-3 szkoły podstawowej jest częścią edukacji informatycznej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Fundusze unijne dla przedszkoli

Nowoczesne przedszkolaki

3 stycznia 2018 roku Gmina Sokółka podpisała umowę z Województwem Podlaskim na realizację projektu „Nowoczesne przedszkole”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Gminę Sokółka reprezentował I Zastępca Burmistrza Adam Kowalczuk, a Zarząd Województwa Podlaskiego – Wicemarszałkowie Województwa Podlaskiego Anna Naszkiewicz oraz Maciej Żywno.

Wartość projektu to 415 004,95 zł, dofinansowanie unijne 350 652,51 zł oraz wkład własny gminy 64352,44 zł (w tym rzeczowy koszt utrzymania sal przedszkolnych). ZOBACZ WIĘCEJ

Świątecznie w Starej Kamionce

Zdjęcie grupowe

Społeczność Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce bardzo aktywnie przygotowywała się do Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas warsztatów artystycznych najmłodsze dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego wraz z rodzicami wykonywały ozdoby świąteczne. Uczniowie klas 0-III wzięli udział w zajęciach w Muzeum Ziemi Sokólskiej, gdzie zainspirowani zabawkami z wystawy Pana Marka Szyszki dekorowały drewniane choinki, które następnie zabrały na pamiątkę. Dzieci uczestniczyły też w spotkaniu w Bibliotece Publicznej Filia w Starej Kamionce przybliżającym polskie tradycje i zwyczaje świąteczne. ZOBACZ WIĘCEJ

Spotkanie opłatkowe w Geniuszach

20 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Geniuszach odbyło się spotkanie opłatkowe, przygotowane przez nauczycieli i uczniów.

Jasełka w Geniuszach

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, wiceburmistrz Adam Kowalczuk, Przewodniczący Rady Miejskiej Daniel Supronik, radny Tomasz Tolko, ks. Tomasz Oświeciński, sołtysi Bożena Galej i Krzysztof Borowski oraz rodzice uczniów szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem najpiękniejszych polskich kolęd. Prócz urzekającej scenografii, widzowie obejrzeli niesamowity pokaz gry aktorskiej uczniów. Wcielili się oni w czołowe postacie, żyjące ponad 2 tys. lat temu oraz dwanaście miesięcy roku 2017. Dyrektor Szkoły oraz zaproszeni goście złożyli życzenia i wszyscy podzielili się opłatkiem. ZOBACZ WIĘCEJ

Wyniki konkursu plastycznego „Wkrótce Święta”

14 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbył się finał VIII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce święta”.

Zdjęcie grupowe

Konkurs na stałe zapisał się w kalendarzu szkolnych imprez i niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży miasta i gminy Sokółka. Pomysłodawczynią i główną organizatorką jest pani Jolanta Paruk, która do wspólnego malowania zaprasza uczniów w wieku od 5 do 14 lat.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od inscenizacji w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i czwartej, która wprowadziła w atmosferę nadchodzących świąt oraz przypomniała bożonarodzeniowe tradycje. Goście obejrzeli prezentację przedstawiającą nagrodzone prace oraz ich autorów. Następnie pani Jolanta Paruk, wraz z gośćmi specjalnymi uroczystości: Burmistrzem Sokółki panią Ewą Kulikowską, panią Urszulą Marchiel z Urzędu Miejskiego w Sokółce oraz dyrektor szkoły panią Anną Andrzejewską, podały wyniki konkursu. Spośród nadesłanych 186 prac z 14 placówek oświatowych, nagrodzono i wyróżniono 61. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie obrazy były niepowtarzalne, pomysłowe, a zastosowane w nich techniki oryginalne i godne uznania. ZOBACZ WIĘCEJ

Raz na ludowo

Andrzejki 2017 w Starej Kamionce

Czy wieczór z 29 na 30 listopada ma w sobie magię pozwalającą przepowiadać przyszłość? Tego nie wiemy, wiemy jednak na pewno, że jest to idealna okazja do spotkań i wspólnych zabaw.

Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce obchodziła wigilię imienin Andrzeja, 30 listopada 2017 r. w samo południe. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, aby rozpocząć pełen emocji dzień andrzejkowy. Zjawili się również zaproszeni goście: Burmistrz Sokółki – Pani Ewa Kulikowska, lokalna telewizja – Sokolka TV, a także rodzice. ZOBACZ WIĘCEJ

Dzień Pluszowego Misia w SP3

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia – jednej z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.

Dzieci z misiami

Ta pluszowa przytulanka nieodłącznie kojarzona jest z beztroskim czasem dzieciństwa, kiedy to występowała w roli kompana zabaw, kumpla do podróży i zasypiania oraz powiernika sekretów. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku, są jak najlepszy przyjaciel, a o urodzinach przyjaciela nie wolno zapomnieć.

Z tego też powodu 24 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyło się Święto Pluszowego Niedźwiadka. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ukochanymi zabawkami.

ZOBACZ WIĘCEJ

Święto Niepodległości w Starej Kamionce

9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Starej Kamionce odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod honorowym patronatem Burmistrz Sokółki – Pani Ewy Kulikowskiej.

Uczniowie SP w Starej kamionce

Z uwagi na zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny jest „Rokiem dla Niepodległej”. W związku z tym, w szkole zostało podjętych szereg działań, by zwrócić uwagę uczniów na ważne idee i problemy związane z edukacją historyczną. Tegoroczne Święto Niepodległości stało się okazją m.in. do podsumowania konkursów  wiedzy z historii Polski oraz konkursów plastycznych o tematyce patriotycznej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Na żołnierską nutę

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska uczestniczyła w VII Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbył się w piątek 10 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce.

Zdjęcie grupowe

Zebranych powitała Dyrektor placówki Maria Lilla Andrzejewska. Pani Dyrektor przypomniała, że podobne festiwale organizowane są w tej szkole w okolicach Święta Niepodległości.

Głos zabrała następnie Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Pani Burmistrz zrobiła dzieciom krótką powtórkę z historii Polski. Uczniowie bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące Święte Niepodległości.

ZOBACZ WIĘCEJ

„Olimpijka” rozpoczęła tydzień integracji

W piątek, 27 października 2017 roku, w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce, w ramach realizacji projektu „Mamy jednakowe prawa, obowiązki, ale różne potrzeby. Budowanie społeczności szkolnej  w dobie zmiany”, odbyła się pierwsza „Olimpijka integracyjna”, która rozpoczęła w szkole tydzień integracji.

Olimpijka w SP2 w Sokółce

Cała impreza została przygotowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Jako pierwsi uczestniczyli w niej uczniowie klas 7 i oddziałów gimnazjalnych. Mierzyli się oni ze sobą w kilku konkurencjach sprawdzających ich sprawność fizyczną.

Całe wydarzenie przebiegało w duchu dobrej zabawy i wspólnej integracji. Na koniec wszyscy uczestnicy zatańczyli wspólny taniec, do którego choreografię przygotowała Pani Katarzyna Bykowicz.

ZOBACZ WIĘCEJ

Uczniowie SP3 pomagają zwierzętom

Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce na Osiedlu Zielonym, od kilku lat wspomaga schronisko dla zwierząt w naszym mieście.

Tablica informacyjna

Młodzież swoje inicjatywy i różnorodne prace realizuje pod okiem pań Małgorzaty Chociej, Moniki Klim oraz Katarzyny Chociej. Do działań systematycznie włączają się też dzieci z klas początkowych wraz z wychowawczyniami. Co roku w szkole tradycyjnie odbywają się kiermasze ciast, prowadzone są zbiórki rzeczowe, zbiórka korków, akcje informacyjne, uczniowie przygotowują tematyczne gazetki i plakaty, a nawet filmiki. Młodzi wolontariusze pracują też w schronisku, wyprowadzając psiaki na spacery oraz wykonując drobne prace porządkowo-opiekuńcze.

ZOBACZ WIĘCEJ

Pasowanie na uczniów w SP3

Zdjęcie grupowe

27 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyła się uroczystość „Pasowania na Uczniów”.

Pierwszaki przygotowywały się do tego ceremoniału od początku roku szkolnego, nie tylko pilnie pracując na lekcjach, ale również poprzez naukę wierszyków, piosenek i tańca. Do ceremonii przygotowywała je wychowawczyni, pani Dorota Kamińska.

W dzień pasowania panowała niezwykle uroczysta atmosfera, którą podkreślał galowy strój uczniów oraz obecność wielu ważnych gości: Burmistrza Sokółki pani Ewy Kulikowskiej, Zastępcy Burmistrza pana Adama Kowalczuka, dyrektor szkoły pani Anny Andrzejewskiej, dyrektor pani Marii Zaulicznej, wychowawczyń z przedszkola, przedstawicieli Rady Pedagogicznej, opiekunów Samorządu Uczniowskiego, rodziców.  ZOBACZ WIĘCEJ

Dzień Marchewki w Boguszach

27 października 2017 r. w ramach promowania zdrowego odżywiania przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Boguszach wraz ze swymi rodzicami świętowały Dzień Marchewki.

Marchewkowe Święto

Tego dnia w sali dominował kolor pomarańczowy, a to za sprawą dekoracji oraz „marchewkowych strojów”, w które ubrane były dzieci oraz ich wychowawczyni pani Anna Sańko. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki, w których główną bohaterką była marchewka. Z pomocą rodziców układały marchewkowe puzzle oraz tworzyły olbrzymią wyklejankę przedstawiającą to cenne warzywo. Wiele frajdy sprawiło maluchom wykonywanie marchewkowych kukiełek, gdyż mogły się wykazać swoją pomysłowością. ZOBACZ WIĘCEJ

Wycieczka do Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej

24 października 2017 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum wraz z opiekunkami – paniami Marią Lillą Andrzejewską, Elżbietą Suszczyńską oraz Katarzyną Romanowicz ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce – mieli okazję wyruszyć do Warszawy, by tam zgłębić tajniki pracy polskiego parlamentu i zwiedzić budynek Sejmu oraz Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Zdjęcie grupowe

Wyjazd odbył się na zaproszenie posła na Sejm RP pana Mieczysława Kazimierza Baszko, który pełnił również honory gospodarza wycieczki po parlamencie.

Uczniowie dowiedzieli się wiele o roli i zadaniach władzy ustawodawczej oraz zasadach i przebiegu obrad sejmowych. Poseł Mieczysław Baszko opowiedział również o własnych doświadczeniach dotyczących sprawowania mandatu poselskiego.

Uczestnicy wycieczki cieszą się, że mogli wziąć w niej udział i bardzo dziękują za jej zorganizowanie. ZOBACZ WIĘCEJ

Dzień Papieski i Święto Gimnazjalistów w SP1 w Sokółce

Niech nasza droga będzie wspólna.
Niech nasza modlitwa będzie pokorna.
Niech nasza miłość będzie potężna.
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,
co się tej nadziei może sprzeciwiać.

św. Jan Paweł II (Częstochowa, 18 czerwca 1983 r.)

Uroczystości przezd szkołą

Październik to miesiąc kilku rocznic związanych ze św. Janem Pawłem II. 8 października w Polsce obchodziliśmy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”, 16 października przypadała 39. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, zaś 22 października minęło 39 lat od rozpoczęcia pontyfikatu naszego Wielkiego Papieża.

17 października 2017 uczniowie oddziałów gimnazjalnych uczcili swojego Patrona – Ojca Świętego, organizując w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce Dzień Papieski połączony ze Świętem Gimnazjalistów.

Uroczystość rozpoczęła się spotkaniem przy pomniku św. Jana Pawła II znajdującym się na placu szkolnym, przed budynkiem przy ulicy Mickiewicza. Krótkie przemówienie wygłosiła pani wicedyrektor Bożenna Łazarewicz. Dyrekcja, przedstawiciele uczniów i rodzice złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem. Wszyscy zaśpiewali „Barkę”, ulubioną pieśń Papieża.

ZOBACZ WIĘCEJ