5 medali pływaków UKS Omega

W dniach 23-24.03.2018r. na basenie Aquaparku w Suwałkach odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12- i 13-letnich w pływaniu. Jest to najważniejsza impreza pływacka w tym roku dla zawodników z rocznika 2005 i 2006 i ma zasięg ogólnopolski.

UKS Omega w Suwałkach

W zawodach startowało 129 najlepszych zawodników z 10 klubów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Każdy pływak miał możliwość czterech startów indywidualnych w ciągu dwóch dni zawodów. Omegę na tych zawodach reprezentowała grupa siedmiu pływaków: Iga Kuklicz, Oliwia Radel, Michał Miszkin, Oliwia Ignatowicz, Weronika Leosz, Justyna Łopatecka oraz Daniel Mrozowicz.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego osiągnęli bardzo dobre wyniki i zdobyli 5 medali.

W roczniku 2006 znakomite starty odnotowała się Iga Kuklicz. Iga zdobyła trzy medale: dwa srebra na 100m i 200m stylem klasycznym, w obu występach poprawiając rekordy klubu. Sięgnęła również po brąz na 100m stylem grzbietowym oraz zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 400m stylem dowolnym. Iga w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw (suma punktów FINA za 4 starty) zajęła III miejsce. Wśród pozostałych 12-latków dzielnie rywalizowała Oliwia Radel, która pomimo choroby wywalczyła brąz na 200m stylem zmiennym. Oliwia „otarła się” także o medal, zajmując czwarte miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym. Po brązowy krążek sięgnął również Michał Miszkin w rywalizacji na 200m stylem klasycznym. Był też szósty w wyścigu na 100m stylem klasycznym. Najmłodsze stażem treningowym zawodniczki Omegi, Oliwia Ignatowicz i Weronika Leosz włączyły się w rywalizację z rówieśnikami i uzyskały nowe rekordy życiowe.
Świetnie zaprezentowali się także 13-latkowie Omegi: Justyna Łopatecka i Daniel Mrozowicz. Justyna zaliczyła bardzo dobre starty na dystansach 100m i 200m stylem grzbietowym zajmując 7 i 5 miejsce. Daniel natomiast dobrze się spisał w wyścigach na 100m i 200m stylem klasycznym zajmując 6 i 5 miejsce. Oboje we wszystkich swoich startach uzyskali rekordy życiowe.