Młodzicy UKS Mikolo zwyciężyli w Augustowie

W niedzielę, 14 stycznia 2018 r. drużyna siatkarska młodzików UKS Mikolo Sokółka zmierzyła się w wyjazdowym pojedynku z ekipą UKS Centrum Augustów. Mecz był rozgrywany w ramach wojewódzkiej ligi młodzików.

Młodzicy Mikolo Sokółka 2018

Obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane. Nasi siatkarze od początku stopniowo budowali przewagę i ostatecznie pewnie zwyciężyli w pierwszym secie 25:17. Druga część zaczęła się od niepewnej gry Mikolo, która mogła być spowodowana zmianami w wyjściowym składzie. Sytuację skrzętnie wykorzystali gospodarze wychodząc na czteropunktowe prowadzenie. Nasi siatkarze uspokoili jednak grę i zaczęli odrabiać straty, a seria kilku mocnych zagrywek Damiana Kucharewicza wyprowadziła nasz zespół na kilku punktowe prowadzenie, które udało się utrzymać do końca seta (25:21).

Augustowie był pierwszym spotkaniem w rundzie rewanżowej. Cenne zwycięstwo pozwoliło umocnić się ekipie młodzików UKS Mikolo na 3 miejscu w tabeli. Mecz w

Skład drużyny UKS Mikolo Sokółka: Krzysztof Nasuto (kapitan), Jakub Cichowlas, Tomasz Naumowicz, Damian Kucharewicz, Gabriel Jarosz, Augustyn Jackiewicz, Dawid Awdziej, Mateusz Skwarko.
Trener: Krzysztof Zaniewski

Udział drużyny młodzików w rozgrywkach ligowych o mistrzostwo województwa podlaskiego jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce.