Menu / szukaj

Podsumowanie sezonu regatowego 2017

Żeglarze 2017

W 2017 roku żeglarze z Klubu Żeglarskiego „ŻAGIEL” z Sokółki brali udział w 14 zawodach żeglarskich, przejechali i przepłynęli setki kilometrów.

Na zakończenie sezonu odbył się plebiscyt na najlepszą Żeglarkę i Żeglarza Roku 2017. Żeglarką Roku 2017 została Katarzyna Czarniecka – za wkład w prace klubu oraz osiągnięcia regatowe. Żeglarzem Roku 2017 został Adam Dziurdź – za wkład w prace klubu oraz osiągnięcia regatowe.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami żeglarskiego sezonu 2017:

Edycja Podlaskiej Ligi Żeglarskiej:

– II Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki – 13-14 maja 2017 r.
Klasa Omega Standard:
„A-037” Wojciech Dziurdź, Agata Dziurdź, Adam Dziurdź – 3 miejsce
„Elm@” Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 9 miejsce
„Biała Perła” Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor- 8 miejsce
„Czarna Perła” Jarosław Kułak, Piotrek Kułak, Karolina Bronowicz – 10 miejsce

– Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Augustowa – 3-4 czerwca 2017 r.
Klasa Omega Standard:
„Elm@” – Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 3 miejsce
„Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Patrycja Urban, Cezary Sidor – 5 miejsce
„Czarna Perła”- Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Antoni Brzeziński – 10 miejsce

– Regaty Żeglarskie Klubu Wodnego Hańcza – 16 lipca 2017 r.
Klasa Omega Standard:
A-037- Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 1 miejsce
Elm@ – Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 5 miejsce
Biała Perła – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Adam Sosiński – 6 miejsce

– VII Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Rajgrodu. – 25 lipca 2017 r.
Klasa Omega Standard:
A-037- Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 1 miejsce
Czarna Perła – Przemysław Brzeziński, Antoni Brzeziński, Karolina Żemojtuk – 5 miejsce
Elm@ – Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 6 miejsce
GOLF – Paweł Bronowicz, Karolina Bronowicz, Cezary Sidor – 7 miejsce
FOXTROT – Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Mirosław Panow – 9 miejsc

Augustów Cup 2017 – 5-6 sierpnia 2017 r.
Klasa Omega Standard:
A-037- Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 3 miejsce
Biała Perła – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 6 miejsce
Czarna Perła – Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Paweł Bronowicz – 7 miejsce
Elm@ – Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 8 miejsce

Klasa T1:
Bez-4 – Antoni Brzeziński, Ryszard Bronowicz, Karolina Bronowicz – 3 miejsce Klasa Omega

– XX Otwarte Regaty o Puchar Prezesa F.M. „FORTE” S.A. – 26-27 sierpnia 2017 r.
Omega Standard (16 jachtów):
„A-037” – Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – miejsce 3
„Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Antoni Brzeziński, Przemysław Lewosz – miejsce 16
„Elm@” – Marek Lewosz, Daniel Wadejko, Brunon Kieda – miejsce 11

Następnym punktem regat był Bieg Samotników ku pamięci żeglarzy, którzy odeszli na wieczną wachtę. Szczególną intencją objął w tym roku Komandor Klubu Żeglarskiego „KAMENA” swoich kolegów żeglarzy z Klubu Żeglarskiego „ŻAGIEL” Sokółka, Klubu Wodnego PTTK Suwałki, Klubu Wodnego HAŃCZA, którzy w tym roku odeszli. Wystartowało ośmiu sterników.
Wojciech Dziurdź zajął 5 miejsce.

– 61 Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry – 3 września 2017 r.
„A-037” – Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – miejsce 5
„Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Cezary Sidor, Przemysław Lewosz – miejsce 14

– Finał Podlaskiej Ligi Żeglarskiej – 16-17 września 2017 r.
Omega Sport:
„Czarna Perła” – Piotr Kułak, Antoni Brzeziński, Karolina Bronowicz – miejsce 3

Omega Standard:
„A-037” – Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – miejsce 3
„Elm@” – Marek Lewosz, Daniel Wadejko, Tomasz Lewosz – miejsce 7
„Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Cezary Sidor, Przemysław Lewosz – miejsce 10
Patrycja Urban w załodze u Piotra Ossowskiego zajęła 1 miejsce.

Po 8 imprezach rozegranych na terenie całego województwa poznaliśmy kolejność miejsc Podlaskiej Ligi Żeglarskiej. W klasie Omega Sport wzięło udział 6 sterników, Omega Standard – 44 sterników, Jachty Kabinowe – 20 sterników, T1 – 5 sterników, T2 – 4 sterników, T3 – 5 sterników, Micro – 14 sterników, w sumie 98 sterników :) Kolejność żeglarzy z naszego klubu przedstawia się następująco:
Omega Sport:
Piotr Kułak, Antoni Brzeziński, Karolina Bronowicz – 4 miejsce
Omega Standard:
Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 2 miejsce – wicemistrzowie ligi
Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 7 miejsce
Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 8 miejsce
Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Karolina Bronowicz – 17 miejsce
Paweł Bronowicz, Karolina Bronowicz, Cezary Sidor – 23 miejsce
T1:
Antoni Brzeziński, Ryszard Bronowicz, Karolina Bronowicz – 3 miejsce

– XXXIV Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Rajgrodzkiego – 1-2 lipca 2017 r.
Klasa Omega:
„A-037” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Katarzyna Czarniecka – 1 miejsce
„Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 2 miejsce

– Regaty Żeglarskie po Błękitną Wstęgę Jeziora Selment Wielki 2017 – o Puchar Gminy Ełk – 22 lipca 2017 r.
A-037 w składzie Wojciech Dziurdź (sternik), Katarzyna Czarniecka (załogantka), Adam Dziurdź (załogant) uplasowała się na 2 miejscu

– XII Regaty o Puchar Wójta Gminy Suwałki – 13 sierpnia 2017 r.
Klasa Omega Standard:
„A-037” – Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – miejsce 2
„Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Karolina Bronowicz, Cezary Sidor – miejsce 6

– XXV Regaty Dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego – 15 sierpnia 2017 r.
Klasa Omega Standard:
„Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – miejsce 9

– Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Żeglarstwie – Jachty Kabinowe 2017 – 9-10 września 2017 r.
Klasa T1
„BEZ CZTERECH” – Antoni Brzeziński, oraz Ryszard Bronowicz i Brunon Kieda
Pierwsze miejsce w klasie T-3 jako załogantka zajęła Patrycja Urban

Regaty Wewnętrzne o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego „ŻAGIEL” Sokółka – zakończenie sezonu – 30 września 2017 r.
I miejsce – Adam Dziurdź, Patrycja, Czarek
II miejsce – Przemysław Brzeziński, Krystyna, Kasia, Wojtek, Bruno
III miejsce – Piotrek Kułak, Karolina, Magda, Andrzej
IV miejsce – Justyna Burnos, Ula, Kuba, Adam

Wszystkim serdecznie gratulujemy! AHOJ!

Klub Żeglarski „ŻAGIEL” Sokółka