Zmagania kolarzy SKK Sokół

W Lutrach, koło Olsztyna, odbył się Międzynarodowy Wyścig Szosowy. W sobotę rozegrano tam zawody w jeździe indywidualnej na czas, a w niedziele – wyścig ze startu wspólnego. Były to jednocześnie Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego, co znacznie podniosło poziom ścigania. Sokółkę reprezentowali młodzicy i juniorzy. Najlepiej z kolarzy SKK spisał się Dawid Żygieło, który zajął 5 i 4 miejsca, co dało mu ostatecznie czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej.

W niedzielę kolarze ścigali się w Niemenczynie na Litwie, gdzie swoje zawody MTB organizowały Maratony Kresowe. Prym w tych wyścigach wiedli Litwini, ale i nieliczna młodzież z Sokółki potrafiła sobie wywalczyć czołowe lokaty. Medale zdobyły siostry Malewicz – Weronika brąz, a Kornelia – złoto.

W Radzyminie i w Nadarzynie w pojedynkę walczył Mariusz Nadany podczas Mazowieckiej serii wyścigów Poland Bike. Jak twierdzi, forma jest coraz wyższa, a dla potwierdzenia stanął na najniższym stopniu podium.

Członkowie SKK Sokół wzięli również udział w 5. PKO Białystok Półmaraton. Magdalena Wasilewska w biegu na 5 kilometrów uzyskała czas 23:30, co dało jej znakomite 19. miejsce na blisko 350 kobiet. Z koronnym dystansem – 21 km 192 m zmagał się z kolei Mariusz Bykowski. Na mecie zameldował się po godzinie i 54 minutach.