39 medali UKS Omega

W sobotę, 18 lutego zawodnicy UKS “Omega” Sokółka wzięli udział w VII  Zawodach Pływackich pod Patronatem Starosty Sokólskiego. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Sokółce, UKS Omega Sokółka oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Pływaczka Omegi

W zawodach startowało 340 zawodników z 14 klubów sportowych z województwa podlaskiego oraz lubelskiego. Pływacy z UKS OMEGA Sokółka zdobyli na tej imprezie 39 medali: 16 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych. Zawody odbywały się w 8 kategoriach wiekowych. Najmłodszą kategorią wiekową był rocznik 2008 i młodsi, zaś najstarszą rocznik 2001 i starsi.

Dla zawodników z rocznika 2008 i młodsi były to pierwsze w życiu starty na  zawodach pływackich. Wiązało się z tym ogromne zdenerwowanie i  trema przed zmaganiami. Wszystkim młodym adeptom pływania udało się zaliczyć starty i ustanowić swoje pierwsze rekordy życiowe. Znakomite wyniki w tej kategorii odnotował Sebastian Michałowski. Zdobył on trzy medale: złoty na dystansie 50m stylem klasycznym oraz dwa brązowe w wyścigach na 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Bardzo udany start zaliczył również Kamil Piekarski, zdobywając brązowy medal w wyścigu na 50m stylem klasycznym. Spośród dziewcząt z tego rocznika najwyższą lokatę zajęła Amelia Jurgiel zajmując 5. miejsca na dystansach 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym.

W roczniku 2007 najbliżej podium była Monika Malicka, która w swoim starcie na 50m stylem klasycznym zajęła czwarte miejsce.

W roczniku 2006 wspaniale spisały się Iga Kuklicz oraz Oliwia Radel. Iga  zdobyła trzy  złote medale na dystansach: 100m stylem grzbietowym, 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem klasycznym. Oliwia również trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła złoty medal na 50m stylem motylkowym, srebrny na  dystansie 100m stylem zmiennym oraz brąz na 50m stylem dowolnym. Wśród  chłopców z tego rocznika najwyższą lokatę zajął Michał Miszkin, który był 4. na dystansie 100m stylem dowolnym.

W roczniku 2005 świetnie wypadli Daniel Mrozowicz, Oliwia Steć i Justyna Łopatecka. Daniel dwukrotnie stawał na podium zwyciężając rywalizację na 100m stylem klasycznym i zajmując drugie miejsce w wyścigu na 100m stylem dowolnym. Justyna zdobyła trzy brązowe krążki w zmaganiach na dystansach 50m i 100m stylem grzbietowym oraz 100m stylem zmiennym. Oliwka potwierdziła miano bardzo dobrej żabkarki i zdobyła dwa srebrne medale w rywalizacji na 50m i 100m stylem klasycznym.

W roczniku 2004 bardzo dobrze popłynęła Zuzanna Rogowicz, która trzykrotnie stawała na podium. Zuzia sięgnęła po złoto na dystansie 100m stylem dowolnym, srebro na 50m stylem dowolnym oraz brąz na 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2003 doskonale zaprezentowali się Agnieszka Ancypo i Eryk Michałowski. Agnieszka zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym oraz srebrny na 50m stylem motylkowym. Agnieszka zajęła  II miejsce w kategorii Open całych zawodów na najlepszą zawodniczkę imprezy /decydowała suma punktów FINA za 2 najlepsze starty/. Znakomite zawody rozegrał  Eryk Michałowski, który zdobył złoty krążek na dystansie 50m stylem dowolnym oraz dwukrotnie srebro w wyścigach na 50m i 100m stylem klasycznym. Niewiele brakowało do medalu Szymonowi Karpowiczowi /4. miejsce na 50m stylem motylkowym/ oraz Mai Garkowskiej /4. miejsce na 100m stylem klasycznym/.

W roczniku 2002 wysoką formę potwierdziła Gabriela Czarnowicz,  zdobywając trzy złote  medale na dystansach 50m stylem dowolnym,  100m  stylem grzbietowym oraz 100m stylem zmiennym. Dominację w stylu klasycznym potwierdziła Gabriela Poczobutt Odlanicka, która dwukrotnie zwyciężała na dystansach 50m i 100m w tym stylu, dokładając brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym. Dobrze wypadł Kacper Gudalewski zdobywając brąz na 100m stylem zmiennym.

W najstarszej kategorii wiekowej rocznik 2001 i starsi bardzo dobrze spisały się Aleksandra Rogowicz i Magdalena Pietrych. Magdalena zdobyła trzy medale: złoto na 100m stylem zmiennym, srebro na 100m stylem dowolnym oraz brąz na 50m stylem dowolnym. Ola również trzykrotnie stawała na podium zdobywając dwa srebrne medale na dystansach 50m i 100m stylem grzbietowym oraz brązowy na 50m stylem motylkowym.

Bardzo dobre rezultaty i nowe rekordy życiowe odnotowali pozostali zawodnicy UKS Omega: Michalina Hajduk, Kamila Grynczel, Kamila Kossakowska, Joanna Łopatecka, Oliwia Ignatowicz, Julia Andraka, Wiktor Andraka, Szymon Kochanowski, Maja Bakun, Dawid Kretowicz, Jakub Boguszewski, Bartosz Nienałtowski, Kuba Czaplejewicz, Paweł Czaban, Jakub Skrouba oraz Bartosz Grzyb.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy należą się: Starostwu Powiatowemu w Sokółce, Dyrekcji i pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce, rodzicom zawodników UKS Omega oraz sponsorom – Domowi Rodzinnemu „Serce” w Sokółce oraz Bankowi Spółdzielczemu w Sokółce.