UKS Batory na zawodach w Augustowie

26 listopada 2016 r. odbył się w Augustowie Wielobój Pływacki o Puchar Dyrektora CSiR. W zawodach brało udział 278 zawodników z 12 klubów. Klub UKS Batory Sokółka reprezentowało 13 pływaków.

Pływacy w Augustowie

Formuła wieloboju sprawdzała wszechstronność zawodników. Musieli oni startować w konkurencjach, w których niekoniecznie czują się najlepiej. Mimo to poziom był bardzo wysoki a rywalizacja wyrównana.

Zawodnicy UKS Batory zdobyli 3 medale. Dawid Witulski wywalczył złoto w swoim najmocniejszym stylu – 50 metrów grzbietem, w tej samej konkurencji ale w młodszym roczniku srebro zdobył Oskar Kondrat. Również srebrny medal zdobył Konrad Zielenkiewicz na 50 metrów stylem klasycznym.

5 zawodników UKS Batory uplasowało się w najlepszych dziesiątkach w klasyfikacji ogólnej. 6 miejsce w roczniku 10 lat i młodsi zajął Oskar Kondrat a Oskar Kochanowicz zajął miejsce 8. Natomiast Natala Szumiło w tej samej kategorii miejsce 10 spośród dziewcząt. Dawid Witulski był 9 wśród 12-latków, a Ola Kaźmierczak wśród 11-latków.

Podziękowania z sportową walkę należą się pozostałym zawodnikom: Julii Oleńskiej, Oliwii Zubrzyckiej, Ewie Rećko, Idze Białous, Julii Miejłuk, Weronice Bergiel, Kamilowi Zajkowskiemu. Był to dla naszych pływaków ostatni sprawdzian przed najważniejszymi dla nich zawodami w tym roku. Powodzenia na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego!