Złoto Norberta w Supraślu

W dniach 17-19 czerwca 2016 r. w Supraślu odbyły się Szachowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego.

W trzydniowych zmaganiach przy szachownicach zasiadło 194 zawodników, wśród nich 13 z LUKS Orient Sokółka (4 dziewczynki i 9 chłopców). Złoty medal, w grupie do 13 lat zdobył Norbert Kopeć, ze świetnym wynikiem 8,5 pkt. z możliwych 9 pkt.

Klub LUKS Orient Sokółka zajął 5 miejsce drużynowo. Gratulacje należą się dwóm zawodnikom Kornelowi Woronko i Jakubowi Żygieło, którzy w debiucie na takim turnieju, zdobyli V kategorie szachowe. W odmłodzonej drużynie, jeszcze sześciu zawodników startowało po raz pierwszy na tak poważnym turnieju (Aleksandra Stupak, Gabriela Hapoń, Weronika Lisowska, Piotr Hapoń, Łukasz Szydłowski, Mateusz Czarnowicz).

O trzecie kategorie szachowe otarli się Zuzanna Grygorczuk i Rafał Szydłowski. Klub reprezentowali również Jan Giełażyn i Bartosz Stupak.

Podziękowania należą się rodzicom za doping, wsparcie i godne reprezentowanie klubu.