Omega przywiozła medale z Olsztyna

W dniach 18-19 marca 2016 r. na basenie Aquasfera w Olsztynie odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13-letnich w pływaniu. Jest to najważniejsza impreza pływacka w tym roku dla zawodników z rocznika 2003 i 2004 i ma zasięg ogólnopolski.

Zawody w Olsztynie

W zawodach startowało ponad 192 najlepszych zawodników z 10 klubów z województw podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Sokółkę na tych zawodach reprezentowało 6 pływaków z klubu UKS Omega. Każdy z zawodników podczas dwudniowych zmagań startował cztery razy indywidualnie oraz dwukrotnie w sztafecie. Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Firsa osiągnęli spektakularny sukces i zdobyli 9 medali.

W roczniku 2003 wspaniale zaprezentowała się Agnieszka Ancypo. Aga we wszystkich swoich startach stawała na podium. Zdobyła złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym /osiągnęła w nim najlepszy indywidualny wynik zawodów w punktacji FINA/ oraz trzy brązowe medale na dystansach: 400m stylem dowolnym, 100m oraz 200m stylem grzbietowym. Agnieszka w swoich 6 startach /4 indywidualne i 2 w sztafecie/ poprawiła 5 rekordów klubu. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw /suma punktów FINA za 2 starty/ zajęła 2. miejsce.

Rewelacyjne zawody zanotował Eryk Michałowski, który zdobył srebrny medal na dystansie 100m stylem klasycznym oraz brązowy na 200m stylem zmiennym. Poza tym dwukrotnie zajął czwarte miejsca w wyścigach na 100m stylem dowolnym oraz 200m stylem grzbietowym. Eryk we wszystkich swoich startach indywidualnych ustanowił nowe rekordy klubu. W klasyfikacji końcowej na najlepszego zawodnika zajął 4. miejsce.

Świetnie zaprezentowali się pozostali 13-latkowie Omegi. Julia Sołoniewicz dwukrotnie „otarła się” o medal zajmując czwarte miejsca w wyścigach na dystansach 100m stylem motylkowym oraz 100m stylem dowolnym. Równie dobrze popłynął Szymon Karpowicz, który był 4. na 200m stylem klasycznym i 5. na 100m stylem klasycznym. Rekordy życiowe poprawiła także Maja Garkowska, zajmując m.in. 11 miejsce w wyścigu na 200m stylem klasycznym.

Znakomite starty zanotowała sztafeta mieszana w składzie: Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz, Szymon Karpowicz i Eryk Michałowski, która po bardzo zaciętej i wyrównanej walce oraz świetnym wyniku zdobyła srebrny medal na dystansie 4×50 m stylem zmiennym oraz brąz na dystansie 4x50m stylem dowolnym.

Od poziomu swoich starszych kolegów i koleżanek nie odbiegała w roczniku 2004 Zuzanna Rogowicz. Zuzia po świetnym wyścigu zdobyła srebrny medal na dystansie 400m stylem dowolnym i wzbogaciła kolekcję medalową całej drużyny.