Mikołajkowy turniej szachowy

19 grudnia 2015 r. w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce odbył się III Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokółki. Startowało 27 zawodników, rozgrywany był w trzech grupach. Turniej rozpoczął Pan Adam Kowalczuk – Zastępca Burmistrza Sokółki.

Turniej szachowy

Grupę A, zwyciężył Zhuck Sergei (Grodno), grało w niej 3 zawodników LUKS Orient Sokółka, Jarosław Konstańczuk – 8 miejsce, Jerzy Obuchowicz 16 miejsce, Waldemar Tryzna 17 miejsce.

Rywalizację w grupie B z kompletem 7 zwycięstw, wygrał zawodnik naszego klubu – Norbert Kopeć – Gratulacje! i tym samym uzyskał możliwość wystartowania w Finale Akcji “Szachiści grają dla Polonii 2015” który odbędzie się w Parlamencie RP. Szymon Miroń zajął 9 miejsce, Michał Miroń – 13, Marcin Kułak – 14, Jeremi Miroń – 15 a Nicolas Wierzbicki – 16 miejsce.

W grupie C zwyciężył Karol Krahel. Startowało w niej ośmiu naszych zawodników. Miejsca naszych zawodników: 9 – Bartosz Stupak, 13 – Lisowska Weronika, 14 – Oskar Kondrat, 21- Szydłowski Rafał, 22 – Giełażyn Jan, 23 – Grygorczuk Zuzanna, 24 – Dudek Sebastian, 26 – Oliwia Radel.

IV kategorie szachowe uzyskali Weronika Lisowska i Oskar Kondrat – gratulujemy!