Mikołajkowy turniej bilardowy

6 grudnia 2015 r. w Klubie Bilardowym LP rozegrany został Mikołajkowy turniej o Puchar Burmistrza Sokółki. Na liście startowej znalazło się 16-cie nazwisk. Przy stołach stanęli zawodnicy z Sokółki i okolic oraz z Białegostoku.

Mikołajkowy turniej bilarda

Po godzinie 12:00 odbyło się losowanie a chwilę później zawodnicy skrzyżowali kije przy stołach. Po blisko 6 godzinach zmagań, kilku niespodziankach i niejednym zwrocie akcji, poznaliśmy pary półfinałowe, a  znaleźli się w nich kolejno: bracia Konrad i Krystian Piekarscy oraz Jacek Jarno i Mariusz Sołtan.

Należy wspomnieć, że we wcześniejszej fazie turnieju Konrad i Krystian również trafili na siebie i po zaciętym pojedynku młodszy z braci pokonał drugiego 5:4, spychając go na lewą stronę tabeli. Jak mówi stare bilardowe przysłowie “z tym samym zawodnikiem nie wygrywa się 2 razy w tym samym turnieju” i znalazło to odzwierciedlenie w tym przypadku. Tym razem to Krystian okazał się lepszy od brata wygrywając 5:2. Drugi półfinał jak burza przeszedł Jacek Jarno ogrywając Mariusza Sołtana 5:1. Ciekawym okazał się fakt, że w finale spotkali się dwaj zawodnicy, których wcześniej na lewą stronę tabeli zepchnął Konrad Piekarski.

Mecz o pierwsze miejsce przeplatał w sobie zarówno mnóstwo dobrych zagrań jak i niewytłumaczalnych błędów. Zawodnicy ewidentnie odczuli presję zwycięstwa oraz okazałego pucharu i wartościowego kija, które czekały na zwycięzcę. Po niespełna godzinie gry i rozegraniu maksymalnej liczby partii, bo wynik brzmiał 6:5, poznaliśmy najlepszego zawodnika turnieju. Zwycięzcą został Krystian Piekarski, drugie miejsce przypadło Jackowi Jarno, na trzecim miejscu uplasował się Konrad Piekarski, a tuż za podium Mariusz Sołtan. Nagrodę dla najlepszego juniora w turnieju, w postaci pucharu, otrzymał Piotr Lewicki. Najlepsza trójka turnieju otrzymała cenne nagrody rzeczowe.