Dobre występy kolarzy w Supraślu

W niedzielę, 13 września 2015 r. młodzi kolarze z Metal Fach Bike Team ścigali się w Supraślu w ramach cyklu Maratonów Kresowych.

Dystans Mini o długości 9 km był łatwy i bez stromych podjazdów a wyznaczona trasa miała identyczny przebieg jak w zeszłym roku. Wielu zawodników mogło więc porównać czasy z obu przejazdów i wyciągnąć wnioski. W kategorii “Dzieci Młodsze” Jan Kaźmierowski zdobył pierwsze miejsce poprawiając swój czas do ubiegłego roku o 3 minuty, jadąc ze średnią prędkością 24,5 km/h. Michał Januszkiewicz uplasował się na drugim miejscu również poprawiając swój czas z ubiegłego roku.

Ania Jarosz zdobyła trzecie miejsce w kategorii “Kobiety Junior” w półmaratonie o długości 26 km, który należał do najtrudniejszych w tym sezonie. Było sporo stromych podjazdów na Wzgórzach Krzemiennych potrafiących solidnie zmęczyć.