Charytatywny turniej tenisa ziemnego

15 marca 2015 r. odbył się charytatywny turniej tenisa ziemnego o Puchar Dyrektora OSiR w Sokółce. Pomimo niskiej temperatury i dość silnych podmuchów wiatru do zawodów przystąpiło 7 tenisistów. Głównym celem turnieju była zbiórka pieniędzy dla potrzebującej kosztownego leczenia Kai. Wśród tenisistów i pracowników OSiR w Sokółce udało się zebrać 500 zł.

turniej_tenisa_2015-03-15

Turniej został rozegrany systemem „brazylijskim” – druga porażka eliminuje z turnieju. Od początku zawodnicy wykazywali wielkie zaangażowanie i chęć zwycięstwa w każdej akcji. Po rozegraniu 9 meczy poznaliśmy półfinalistów: Rafał Bielski, Kamil Biziuk, Piotr Samojłowicz oraz Stanisław Sacharczuk. Na tym etapie turnieju z grą pożegnali się: Tomasz Szoka, Michał Borowski oraz Damian Kundzicz. W grach półfinałowych lepsi okazali się Stanisław Sacharczuk pokonując Kamila Biziuka 6:1 oraz Rafał Bielski zwyciężając z Piotrem Samojłowiczem 6:0. Mecze o 3 miejsce i finał przyniosły wiele emocji oraz długich i zaciętych akcji. Po bardzo wyrównanym meczu Kamil Biziuk minimalnie zwyciężył z Piotrem Samojłowiczem 7:6 (8:6). Mecz finałowy to już festiwal wspaniałych zagrań, zawodnicy bardzo rzadko popełniali błędy, a wymiany  trwały zwykle bardzo długo. W pojedynku doświadczenia (Stanisław Sacharczuk) i młodości (Rafał Bielski) wzięło górę opanowanie i cierpliwość Stanisława Sacharczuka, który zwyciężył 6:3 i tym samym sięgnął po puchar Dyrektora OSiR w Sokółce w charytatywnym turnieju.