Grali młodzi szachiści

W dniach 14-19 września 2014 roku w Puławach zostały rozegrane Eliminacje Międzywojewódzkie Strefy Podlasko-Lubelskiej Młodzików i Juniorów Młodszych w szachach. Zawody stanowiły eliminacje do finałów Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych do lat 12 i 14.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w sześciu oddzielnych grupach dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowało 78 zawodników, w tym 30 dziewcząt. Województwo podlaskie było reprezentowane przez 17 juniorek i 25 juniorów z sześciu klubów, w tym LUKSz Orient Sokółka. Klub z Sokółki reprezentowali zawodnicy: do lat 9 Piotr Zajkowski, do lat 11 Norbert Kopeć i Szymon Zajkowski oraz do lat 13 Julia Borowska. Do finału dostał się Norbert Kopeć, który zakończył turniej na II miejscu w swojej kategorii wiekowej.

Dodatkowo w dniach 19-21 września 2014 roku w Puławach zostały rozegrane VIII Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Zawody miały na celu stworzenie możliwości międzywojewódzkiej rywalizacji dzieci szczególnie uzdolnionych w wieku 8, 9 i 10 lat oraz popularyzację gry w szachy. W zawodach wystartowało 56 zawodników (w tym 20 dziewcząt) z województw podlaskiego i lubelskiego. Województwo podlaskie było reprezentowane przez 31 młodzików z sześciu klubów, w tym także przez LUKSz Orient Sokółka. Klub z Sokółki reprezentowali Piotr Zajkowski i Szymon Zajkowski.