Od młodzika do olimpijczyka

17 maja 2014 r. odbyły się w Warszawie, na 50 metrowym basenie “Park Wodny Warszawianka” ogólnopolskie zawody pływackie “Od młodzika do olimpijczyka”.  Są to największe w kraju zawody pływackie dla dzieci w wieku 9-14 lat. W zawodach wzięło udział ponad 750 zawodników z 56 klubów z całej Polski. Startowała w nich czołówka pływaków z poszczególnych roczników.

od_mlodzika-003

13 zawodników UKS Omega Sokółka po raz pierwszy wzięło udział w tak dużej i silnie obsadzonej imprezie na obiekcie o długości olimpijskiej. Dzięki starcie w takich  zawodach mieli oni możliwość rywalizacji w z najlepszymi pływakami w kraju. Z uwagi na dużą ilość zawodników, nagradzanych dyplomami było aż 6 najlepszych zawodników (za 3 pierwsze miejsca były medale). Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa dzielnie rywalizowali w zawodach i przywieźli z nich 3 medale.

Po zaciętej walce i wielkich emocjach zawodnicy z rocznika 2003 Eryk Michałowski i Agnieszka Ancypo stanęli na podium na dystansie 200m stylem zmiennym. Eryk wywalczył srebro wśród chłopców, natomiast  Agnieszka była trzecia wśród swoich rówieśniczek. Na dystansie 100 m stylem dowolnym klasę w roczniku 2002 pokazała Gabriela Czarnowicz zdobywając brązowy medal. Na tym samym dystansie w tym roczniku Konrad Rećko był 6, zaś Kacper Gudalewski zajął 10 miejsce na 100m klasykiem. Z bardzo dobrze  wśród najmłodszych uczestników zawodów wypadła Zuzanna Rogowicz, która na 50m stylem dowolnym zajęła 9 miejsce spośród 70 startujących w tej konkurencji zawodniczek z rocznika 2004. Wysoką formę potwierdziły również najstarsze startujące pływaczki UKS Omega Anita Hajduk i Aleksandra Rogowicz. Anita była 5 na 100m stylem klasycznym oraz 4 na 200m stylem zmiennym bijąc przy tym rekord klubu. Ola zajęła wysokie 6 miejsce na 200 m stylem zmiennym. Pozostali zawodnicy UKS Omega: Jan Kułakowskii, Julia Sołoniewicz, Szymon Karpowicz, Magda Pietrych, Hania Rybińska poprawili swoje rekordy życiowe i zdobyli cenne doświadczenie na 50 metrowym basenie.